Treść opublikowana przez Avaxus
-
Sila dokrecenia lozyska
Dzieki Wielkie za info
-
Sila dokrecenia lozyska
Witam wszystkich I przepraszam jak zly dzial ?? Mam pytanie z jaka sila dokrecic lozysko w tylnim kole? Gdzie znalazlem ze to ma byc 250 niuta ale chcial bym sie upewnic na 100 %. Dzieki za info
-
Rozebrane nie oryginalnego podłokietnik
Witam. Czy ktoś z grupowiczow rozbiera kiedyś nie oryginalny podłokietnik? Bo mi przeskakuje skubany i jest to bardzo irytujące. Bo jak się da to proszę o jakieś podpowiedzi albo proszę napisać że się da go rozebrać, nie chce nic polamac ?
-
[B7 TDI PD] Nieszczelna rura turbo ?
Ok znalazłem jak to ogarnąć
-
[B7 TDI PD] Nieszczelna rura turbo ?
Nie bardzo się znam na tym jak logi z robić mógł byś opisać tzn w skrócie powiedzieć jak to zrobić na vcds? Powyżej 4tys obrotów wali na czarno ?
-
[B7 TDI PD] Nieszczelna rura turbo ?
Witam odkryłem nie dawno że w tą rurę mogę wsadzić palca prze połączeniu gumy z metalowa obejmą ( jak na zdjęciu) Czy to jest normalny czy nadaje się do wymiany. Mam takie odczucie że jak by silnik był słabszy, nie zbiera się jak kiedyś
-
jaki olej wlać do audi a4 b7 1,9 tdi 116 km żeby wydłużyć interwały
A co Ty taki agresywny? ? Mam na popkach. Ok już wiem dziękuję ?
-
jaki olej wlać do audi a4 b7 1,9 tdi 116 km żeby wydłużyć interwały
A powiesz gdzie mam to znalejsc w książce? Bo mam ich trochę
-
jaki olej wlać do audi a4 b7 1,9 tdi 116 km żeby wydłużyć interwały
A jakie oznaczenie? 505.01?
-
jaki olej wlać do audi a4 b7 1,9 tdi 116 km żeby wydłużyć interwały
Podpinam się do tematu mam ten sam problem, pogubiłem się co łac do silnika, a co mechanik to inne teorie. Dodam że nie mam dpfu.
-
[ALL TDI PD] Podtarty wałek, co dalej ?
Wiem że to było lane motul 8100 x-clean+ 5w30
-
[ALL TDI PD] Podtarty wałek, co dalej ?
Były zmieniane szklanki
-
[ALL TDI PD] Podtarty wałek, co dalej ?
Powiesz jaki olej zalewasz? I chciał bym usłyszeć opinie innych na temat cerateca czy militec od K2
-
[ALL TDI PD] Podtarty wałek, co dalej ?
A powiesz czy tak jak widać na zdjęciach czy to jeszcze pojeździ? Bo szklanki chyba nie powinny dawać się wciskać srubokretem, tzn one mają luz około 2mm
-
[ALL TDI PD] Podtarty wałek, co dalej ?
A jak powinno być? Zaslepione czy nie?
-
[ALL TDI PD] Podtarty wałek, co dalej ?
Niby Januszowi ale wydać 2 raz 2 tys to wiesz ? z tego co wiem to niby lał zły olej a tak wygląda jego wałek
-
[ALL TDI PD] Wycieki oleju
Czy u was też jest korek wlewu oleju zawilgocony? Zauważyłem to dzisiaj i nie wiem czy tam jest jakaś uszczelka czy te silniki tak mają?
-
[ALL TDI PD] Podtarty wałek, co dalej ?
Witam. Kolega ma problem z wałkiem a mianowicie w styczniu już raz go wymienił teraz po sprawdzeniu okazuje się że wałek jest już lekko podtarty i szklanki można lekko wcisnąć srobokretem. I jego pytanie jest takie czy długo jeszcze na tym pojeździ? Olej nie dawno wymienił na jakis inny który idzie do pompowtryskow. Ma się obawiać kolejnej wymiany walka czy póki się da to go sprzedać?
-
[ALL TDI PD] Wycieki oleju
Tak podvacum jest metalowa uszczelka w moim przypadku po zdjęciu obudowy silnika górnej oczywiście to vacum było mokre od góry. Jeżeli vacum masz mokre to znak że trzeba ją wymienić, jak nie to trzeba szukać dalej. Ja najpierw umysłem dokładnie silnik i wtedy zobaczyłem co i jak
-
[ALL TDI PD] Wycieki oleju
U mnie już wszystko naprawione ? silnik gobil olej z pod pokrywy i z pompy vacum. Wymieniłem te 2 uszczelki i teraz jest już suchutko
-
[ALL TDI PD] Wycieki oleju
Jest mokry od strony rozrusznika czyli jak patrzeć od przodu to lewa strona
-
[ALL TDI PD] Wycieki oleju
-
[ALL TDI PD] Wycieki oleju
Witam wszystkich. Proszę o podpowiedź a mianowicie mam wyciek oleju, po zdjęciu osłony wytarciu go i przejechaniu kilku kilometrów zauważyłem że olej ścieżka na wysokości śruby z prawej strony, ta śruba jest równoległa ze śruba sputu oleju. Co to może być lub co to za uszczelka może być?
-
Regulacja drzwi A4 B6
Tutaj masz jak to wygląda
-
Wymiana zawiasów drzwi a4 b7 (tutorial)
Witam wszystkich serdecznie Sytuacja zmusiła mnie do wymiany zawiasów drzwi prawych (w moim przypadku od strony kierowcy), ponieważ miałem już spory luz i jak zobaczycie dalej opadły mi i drapały o błotnik :(. Dobra to nie będę zanudzał, więc lecimy z tematem ;] Do wymiany zawiasów będziemy potrzebować : Małą treszczotkę Dużą treszczotkę klucz nasadowy 13 na mała jak i duża treszczotke klucz nasadowy 8mm klucz nasadowy 10mm Plastikową szpatułkę żeby nic nie porysować Zaczynamy zabawę od usunięcia plastików z progu drzwi, spod kolumny kierowniczej, osłonę bezpieczników. Następnym krokiem jaki wykonałem to było wykręceniu 3 śrub z zawiasów od strony drzwi po to aby było można ściągnąć owe drzwi . Kolejnym krokiem który wykonałem było to odsunięcie bezpieczników i komputera, do odsłonienia bezpieczników trzeba odkręcić dwie nakrętki 8mm i dwie nakrętki 10mm Kolejnym etapem jest odsłonięcie dolnej śruby, która zasłania plastik z dwoma kościami elektrycznymi. Kolejnie odkręcamy dwie śruby mocujące zawias od środka. GÓRA i dół Jak już odkręcimy te dwie owe śruby to zabieramy się za odkręcenie dwóch śrub od zewnątrz. I to by było na tyle ;] kolejnie przykręcamy zawiasy w takiej samej kolejności jak je ściągaliśmy ;] W moim przypadku wygląda to dobrze lecz wymaga delikatnej regulacji :D Efekt końcowy i efekt gdy drzwi tarły o błotnik Dziękuję za uwagę Ja coś nie tak to przepraszam ale to mój pierwszy tego typu post ;p