Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Regulacja drzwi A4 B6


MireXs

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka,
Czy w B6 jest możliwa regulacji drzwi góra dół?
Ostatnio zauważyłem, że drzwi nie zamykają się tak jak powinny (trzeba mocno trzasnąć drzwiami).

Są delikatnie obwiśnięte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulacja wzdłużna
– Regulacja wzdłużna następuje poprzez poluzowanie śrub zawiasu, patrz strzałka -A- od słupka -A- przy zawiasie drzwi u góry lub/i na dole i przesunięcie drzwi -2- (nadwymiarowe otwory w zawiasie lub w słupku -A-)
– Moment dokręcenia 32 Nm
– Zawias drzwi -1-.
– Słupek -A--3-
– Drzwi -2-

Regulacja względem środka samochodu
Wskazówka Na zawiasach drzwi na górze i na dole jest zamontowana śruba pasowana od strony drzwi.
* Dlatego w przypadku naprawy z reguły nie jest konieczna regulacja.
* Jeżeli regulacja jednak będzie konieczna, można wymienić śrubę pasowaną na śrubę o tej samej wielkości, długości i wytrzymałości, jak zaproponowano w katalogu części.

– Regulacja względem środka samochodu następuje poprzez poluzowanie śrub zawiasu, patrz strzałka -B - przy zawiasie drzwi u góry lub/i na dole i przesunięcie drzwi (otwory podłużne w zawiasie)
– Moment dokręcenia 32 Nm
Wskazówka W tylnym obszarze drzwi regulację przeprowadza się za pomocą klina zamykającego (w kierunku środka pojazdu).

a570104.png

Rysunek przedstawia dolny zawias drzwi.

Regulacja za pomocą klina zamykającego

– Poluzować śruby -2-.
– Do regulacji poziomej zastosować oznaczenia, patrz strzałki -a- lub patrz strzałki -c-.
– Przesuwać klin zamykający -1-, aż drzwi będą ustawione równo z konturem nadwozia.
Wskazówka Regulacja może być wykonana tylko w kierunku środka pojazdu, a nie na wysokość.
– Do regulacji wysokości zastosować oznaczenia, patrz strzałki -b- lub patrz strzałki -d-.
– Klin zamykający przy poprawnym ustawieniu musi trafiać w środek zamka drzwi.
– Dokręcić śruby momentem 25 Nm.

a570281.png

Wymiary szczelin
– Wymiar A = 3,5 mm ±*0.5mm. (miedzy przednimi drzwiami z przednim błotnikiem)
– Wymiar B = 4,5 mm ±*0.5mm. (miedzy przednimi a tylnymi drzwiami)

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yeah! Świetny opis. :)
W moim przypadku spróbuję obniżyć klin zamykający.
Bo reszta to troszkę pogmatwana dla mnie. ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedźcie którymi pokręcić aby drzwi bardziej sie do środka schował ?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulacja wzdłużna

– Regulacja wzdłużna następuje poprzez poluzowanie śrub zawiasu, patrz strzałka -A- od słupka -A- przy zawiasie drzwi u góry lub/i na dole i przesunięcie drzwi -2- (nadwymiarowe otwory w zawiasie lub w słupku -A-)

– Moment dokręcenia 32 Nm

– Zawias drzwi -1-.

– Słupek -A--3-

– Drzwi -2-

Regulacja względem środka samochodu

Wskazówka Na zawiasach drzwi na górze i na dole jest zamontowana śruba pasowana od strony drzwi.

* Dlatego w przypadku naprawy z reguły nie jest konieczna regulacja.

* Jeżeli regulacja jednak będzie konieczna, można wymienić śrubę pasowaną na śrubę o tej samej wielkości, długości i wytrzymałości, jak zaproponowano w katalogu części.

– Regulacja względem środka samochodu następuje poprzez poluzowanie śrub zawiasu, patrz strzałka -B - przy zawiasie drzwi u góry lub/i na dole i przesunięcie drzwi (otwory podłużne w zawiasie)

– Moment dokręcenia 32 Nm

Wskazówka W tylnym obszarze drzwi regulację przeprowadza się za pomocą klina zamykającego (w kierunku środka pojazdu).

a570104.png

Rysunek przedstawia dolny zawias drzwi.

Regulacja za pomocą klina zamykającego

– Poluzować śruby -2-.

– Do regulacji poziomej zastosować oznaczenia, patrz strzałki -a- lub patrz strzałki -c-.

– Przesuwać klin zamykający -1-, aż drzwi będą ustawione równo z konturem nadwozia.

Wskazówka Regulacja może być wykonana tylko w kierunku środka pojazdu, a nie na wysokość.

– Do regulacji wysokości zastosować oznaczenia, patrz strzałki -b- lub patrz strzałki -d-.

– Klin zamykający przy poprawnym ustawieniu musi trafiać w środek zamka drzwi.

– Dokręcić śruby momentem 25 Nm.

a570281.png

Wymiary szczelin

– Wymiar A = 3,5 mm ±*0.5mm. (miedzy przednimi drzwiami z przednim błotnikiem)

– Wymiar B = 4,5 mm ±*0.5mm. (miedzy przednimi a tylnymi drzwiami)

swietny opis :thumbup1: ,napewno sie przyda,tez mam problem z jednymi dzwiami :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wszystko skopiujesz sobie i wkleisz np. do word'a to będziesz miał rysunki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wklejam i dalej nic. Gdyby ktoś mógł te rysunki na nowo wkleić to będę wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

mi też cieżko zamykaja sie drzwi kierowcy ,ale nie umiem odczytać tego schematu :P troszke regulowałem śrubką na górnym zawiasie króra jest schowana pod małą czarną osłonką. ale nadal gdy przymkne drzwi i poruszam je góra dół to jeszcze są luzy . Wieczore wrzuce zdjęcia zawiasów i zaznacze czym kręciłem. nie wiem gdzie znajduje sie ta druga regulacja gdzieś na dolnym zawiasie

http://www.directupload.net/file/d/4368/dghzbsol_jpg.htm śrubka

http://www.directupload.net/file/d/4368/d5slvhc9_jpg.htm opadnięte drzwi

http://www.directupload.net/file/d/4368/c2acpcqj_jpg.htm


odpowie ktoś ?

Edytowane przez KamilWzg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

Zamykanie udało mi się doregulować ryglem. Problem był nie wielki, musiałem mocniej trzasnąć drzwiami.

Jak w instrukcji - poluzowałem sruby i niezbyt mocno (plastikowym młotkiem) nastawiłem rygiel. Rygiel jest mocowany na ruchomym docisku wewnątrz słupka. Zamyka sie teraz idealnie, jednak z uwagi na lekką niesymetrię w szczelinie, bede sie rozglądał za nowym zawiasem. Jak koledzy na forach podpowiadają, bede szukał górnego.

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się dostaliście do tych śrub? Dużo trzeba demontować? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie odgrzebać temat. Na rysunku wrzuconym przez @FORA3  widać śruby A - jak można się dostać do tej śruby która jest od wewnątrz (w zawiasie górnym) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...