Treść opublikowana przez Małysz
-
Koncentrat czy płyn ? wymiana G12 G13
Witam, sorry za odkopanie, prosiłbym o radę jaki rodzaj płynu chlodniczego wlać. Mam Audi a4 b7 1.8t 163km bfb z roku 2007. Na zbiorniczku jest napisane g12. W internecie znalazłem informacje przez które mam dylemat. Bo b7 jak dla mnie to b6 z inną budą. płyn typu G11, zawartość krzemianów 500-680 mg/l płyn typu G12/G12+, nie zawiera krzemianów płyn typu G12++/G13, zawartość krzemianów 400-500 mg/l auta 1989-1996 płyn G11 auta 1996-2001 płyn G12 auta 2001-2004 płyn G12+ auta 2004-2008 płyn G12++ auta od 2008 r. płyn G13
-
Wymiana sprzęgła czy dwumasa też?
Dzięki
-
Wymiana sprzęgła czy dwumasa też?
Witam posiadam 1.8T 163KM BFB HFD Wiem, że mam sprzęgło do wymiany, wysoko bierze, 1 i wsteczny czasem ciężko się wrzucają. Nie ślizga mi się. Auto ma 168 tyś przebiegu i wiem, że zależnie jak ktoś eksploatuje dwumasa może przeżyć 150-200 tys km lub 250-300 tys Km jak ktoś szanuje. Prosiłbym o radę czy wymienić komplet sprzęgła czy dwumase tez? Nie mam żadnych objaw, że dwumasa się kończy. Miałbym jeszcze pytanko czy po ściągnięciu sprzegla można w jakiś sposób ocenić realnie jej stan?
-
Jaki olej do skrzyni biegów w Audi?
Witam posiadam 1.8T 163KM silnik BFB skrzynia HFD. Wlałem do skrzyni 2 miesiące temu olej polecany przez Dev: Ravenol MTF2 75W80. Biegi w trakcie zimna zaczęły wchodzić o wiele lepiej oraz słyszę i czuję, że skrzynia lepiej pracuje. Dziękuję Dev
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Cześć mam na imię Radek, jestem z pomorskiego. Miło mi dołączyć do grona doświadczonych i inteligentnych ludzi. Miałem dwa lata A4 B7 1.9 TDI, sprzedałem i rozglądam się za A4 B7 1.8T narazie poszukiwania zajmują mi sporo czasu, bo ciężko dorwać przyzwoity egzemplarz.