Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

PitiG91

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez PitiG91

  1. Odpowietrzamy tutaj? Ściągam delikatnie wąż do kropki, a w tym czasie ktoś trzyma auto na obrotach aż będzie leciał sam płyn bez bąbli powietrza?
  2. Sorka, poprawione. Błąd 16795 - Secondary Air Injection System: Incorrect Flow Detected P0411 - 002 - Lower Limit Exceeded' zaczął wyskakiwać po założeniu instalacji LPG.
  3. Jesteś pewny ? Bo teraz na tym co założyłem nie ma ani jednego błędu na klimatyzacji. Chodzi o oznaczenie C przy tym: C (43) czy przy tym 663825X C ? Czy musi być z oznaczeniem 8E1.820.511 czy może być z końcówka A,B,C... i starczy przełozyć tylko to czerwone ramię?
  4. Takie oto błędy : 2 Faults Found: 16795 - Secondary Air Injection System: Incorrect Flow Detected P0411 - 002 - Lower Limit Exceeded 17700 - Map Controlled Engine Cooling Thermostat (F265): Open Circuit P1292 - 004 - No Signal/Communication - Intermittent Readiness: 0000 0000 Zauważyłem że check engine wyskakuje przy tym pierwszym błędzie 16795, a przy tym 17700 jest cisza, coś w stylu "cichy błąd"
  5. Pompa wody HEPU z mosiężnym wirnikiem od Wandej wymienione 4 miesiące temu. Zrobię później skan błędów bo ostatnio coś mi wyskakiwało od termostatu
  6. Teraz zauważyłem jeszcze, że jak miałem na luzie i zacząłem mu podnosić obroty tak do 3tys to zaczynało lecieć ciepłe powietrze
  7. Wydarlem ten silniczek, założyłem inny z aledrogo, pokazało błąd potencjometru ale po zrobieniu nastawów podstawowych nie ma ani jednego błędu w klimatyzacji. Wczoraj po powiedzmy 30km i zmienieniu silniczka zaczęło działać ogrzewanie, przy ustawieniu na LO dmuchało zimnym a im wyższa temperatura aż do HI leciało gorące powietrze. Dzisiaj po krótkiej przejażdżce grzeje jak mu się podoba, silnik rozgrzany do 90 nadal leciało chłodne powietrze, dopiero po jakimś czasie zaczęło lecieć cieplejsze ale nie takie jak powinno przy ustawieniu na HI
  8. Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie ale wczoraj po dłuższej trasie, zrobiłem jeszcze raz nastawy podstawowe i błąd od potencjometru recyrkulacji powietrza nie pojawił się ponownie, natomiast ten od temp ( lewy ) jest nadal. Dzisiaj odpaliłem auto, temp 3.5 stopnia po włączeniu nawiewu na przednią szybę po jakiś 2 minutach zaczęło lecieć coraz to cieplejsze powietrze. W drodze do sklepu i spowrotem zauważyłem że jadąc leci ciepłe powietrze ale zatrzymując się na światłach zaczyna lecieć chłodniejsze. Tak gdyby obroty były wyższe wtedy leci ciepłe chociaż nie zawsze. Raz mechanik sugerował mi coś o uszczelce pod głowicą w trakcie regeneracji turbo bo zauważyl jakieś naloty z płynu chłodniczego na turbinie. Auto się nie przegrzewa, cały czas ładnie trzyma temp 90 stopni, w zbiorniku wyrównawczym nie ma oleju, a pod korkiem oleju też nie ma żadnego "masła" od mieszania się obu tych płynów. Płyn chłodniczy faktycznie mi gdzieś delikatnie ubywał, ale przypuszczam że musiał wydostawać się przez ten odpowietrznik plastikowy na rurze wody przy silniku, rura wraz z tym plastikowym dziadostwem była wymieniona 2 tygodnie temu ponieważ przy próbie odpowietrzania wykręciłem łepek i parę mm tej śruby, reszta została w rurze i sikało płynem, więc mogło już być nieszczelne i w trakcie jazdy lać po ciepłym silniku i w momencie wyparować aby nie pozostawić po sobie żadnych śladów :p
  9. Kontakt PR dotarł. Korzystając z wolnego czasu właśnie zabrałem się za rozbieranie, ściągnąłem osłonę pod kierownicą, dla pewności odpaliłem zapłon i pozmieniałem temp na klimatronicu, to czerwone ramię nawet się nie poruszyło, bylo słychać że silniczek próbuje ale nic się nie działo. Wygiąłem się niczym azjata, zanurkowałem pod pedały, faktycznie dostęp do tego silniczka to czysta poezja. No i na tym koniec, mam za dużą grzechotkę i nie rozbiorę :p trzeba wybrać się na zakupy na amazon i kupić coś mniejszego.
  10. To 'jak mam patrzeć' ? ?
  11. Zamówione. Przyjdzie, rozbiorę, psiknę i mam nadzieję, że to pomoże.
  12. Coś ala WD 40 Contactspray?
  13. Szukam używanych bo nówki to około 400 zł kosztują
  14. A czy nie wystarczy czasami wymienić samego potencjometru? Z tego co wyczytałem potencjometry przy tych silniczkach są jednakowe, a na tą chwile nie mogę znaleźć konkretnie silniczka tego z lewej strony
  15. Tak od samego początku tak było
  16. Chodzi dokładnie o ten pod obudową kierownicy z niebieską wtyczką i czerwonym ruchomym plastikiem którym porusza silniczek?
  17. Witam. Ostatnio pojawił się problem w mojej A4, raz grzeje, raz dmucha zimnym powietrzem. Czasami po ustawieniu na klimatronicu 18C leci ciepłe powietrze, a po zmianie na 25 stopni zaczyna lecieć zimne. Po przepuszczeniu przez VCDS pojawiły się oto takie błędy: 3 Faults Found: 01809 - Actuating Motor for Temperature Flap; Left (V158) 41-00 - Blocked or No Voltage 00716 - Air recirculation Flap Positioning Motor (V113) 41-10 - Blocked or No Voltage - Intermittent 01794 - Control Module - Incorrect Chassis (VIN) Number 35-00 - - Błędy skasowałem, sprawdziłem jeszcze raz dla pewności czy nie wyskakują na nowo i zabrałem się za nastawy podstawowe klimatronica. Odpaliłem silnik, ustawiłem klime na AUTO, w VCDS 08HVAC, 04 basic settings, 001 GO. Było słychać jak każdy silniczek sobie pracuję, a po zakończeniu w każdym polu pojawiło się 0(zero). Zrobiłem skan skan raz jeszcze i tym razem wyskoczyły takie oto błędy: 01841 - Potentiometer/Actuator for Temperature Flap; Left (G220) 09-00 - Adaptation Limit Surpassed 00735 - Potentiometer in Positioning Motor for Air recirculation Flap (G143) 09-00 - Adaptation Limit Surpassed 01794 - Control Module - Incorrect Chassis (VIN) Number 35-00 - - Klima jak działała tak jest dalej, ,raz ciepłe raz zimne, czasami nawet przez całe 20km droga do pracy nie zaczyna dmuchać ciepłym powietrzem.
  18. PitiG91 odpowiedział(a) na PitiG91 temat w 1.8T
    Temp na zewnątrz 23 stopnie, Engine bloki pomiarowe Coolant temperature 23 stopnie, Instruments bloki pomiarowe Coolant temperature 17 stopni. +/- 5 stopni to się chyba mieści w granicach błędu.
  19. PitiG91 odpowiedział(a) na PitiG91 temat w 1.8T
    Dlatego zapytałem, nie jestem alfą i omegą, nie trzeba od razu odpisywać jakbym komuś krzywdę zrobił...
  20. PitiG91 odpowiedział(a) na PitiG91 temat w 1.8T
    Czujnik temp wymieniłem z pół roku temu na Febi Bilstein bo wtedy był problem z odpaleniem i odpalał za 10 razem dopiero. Wtedy wskazania na zimnym silniku były coś około "-113 stopni", ale ok sprawdzę i to.
  21. PitiG91 odpowiedział(a) na PitiG91 temat w 1.8T
    Ok, zrobię parami. Co do dynamicznych w innym poradniku było, żeby logi robić między 1500obr-4500obr, więc zrobić w ten sposób czy raczej wg poradnika z forum do odcinki?
  22. PitiG91 odpowiedział(a) na PitiG91 temat w 1.8T
    Są z ograniczeniem do 80 i 60 i co kawałek roboty drogowe z ograniczeniem 30-50. To co by poszło na mandaty to za tyle mechanik by posprawdzał i naprawił auto. Wczoraj przy zakupach dostałem za brak tzw dysku parkingowego(był w schowku, zapomniałem wrzucić za szybe) 100, najdroższe jajka i chleb w życiu
  23. PitiG91 odpowiedział(a) na PitiG91 temat w 1.8T
    Nie boje się, ale 10 euro za każdy przekroczony km to kieszeń zaboli ?czyli te co zrobiłem są do niczego i jeszcze raz tylko 2+33 razem?
  24. PitiG91 odpowiedział(a) na PitiG91 temat w 1.8T
    Logi Statyczne http://vaglogi.pl/log-002_gqVhW.html http://vaglogi.pl/log-033_Jz890E.html Jeżeli chodzi o logi dynamiczne to mam jeszcze pytanie, bo wg poradnika z linku wyżej mają być one wykonane od 1500 obr do odcinki i z tym może być problem ponieważ jestem w holandii a tutaj na autostradzie mam limit 100km/h a jadąc tak do odcinki to bym nałapał mandatów, a są one tutaj bardzo drogie :p Druga sprawa to taka, że od jakiś 2 tygodni samochód odpala za pierwszym razem, czasami zdarzy się, że muszę go kręcić z 1-2 sek dłużej ale odpala. Dodatkowo z 3 razy było tak po odpaleniu, że temp była w granicach 50-70 stopni obroty zaczeły spadać i auto zgasło.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.