Jump to content

PitiG91

Pasjonat
 • Content Count

  19
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

About PitiG91

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. PitiG91

  Check Engine

  Tak jest katalizator.
 2. U mnie problemem okazała się poluzowana śruba, która zmieniła mi pozycję wyjściową wycieraczek, cykl zaczynał i kończył się na środku szyby, wycieraczki działały ale był to jednak denerwujący widok wycieraczek cały czas na środku szyby. Niepotrzebnie kupowałem cały nowy mechanizm. Wrzucam zdjęcie w jakiej pozycji ma być ustawiona ta blaszka i pióra tak żeby przy włączonych wycieraczkach nie chowały się pod maskę lub wychodziły poza obrys szyby. Mam nadzieję, że komuś się przyda
 3. PitiG91

  Check Engine

  Witam. Od jakiegoś czasu, a dokładniej od instalacji LPG, chociaż tego nie jestem pewny na 100% ponieważ na benzynie zrobiłem 500km i założyłem instalacje gazową wyskakuję mi taki błąd(01 Engine). Czasami wyskoczy on po 200km przejechanych, czasami po 1000km a po skasowaniu nie pojawia się na nowo przez jakiś czas. Czym to może być spowodowane? Co ewentualnie jest do wymiany? Drugi błąd to chyba awaria czujnika pedału hamulca bo czasami po zahamowaniu na tablicy zaczyna świecić się ESP i po ponownym odpaleniu silnika błąd znika.
 4. To mnie uspokoiles 😀 dzięki Panowie wielkie za porady i pomoc w naprawie, uratowaliście mnie 😁
 5. Tak z ciekawości, żeby poszerzać wiedzę na przyszłość Wymieniłem czujnik i auto odpaliło normalnie. Puściłem sprawdzanie w vcds i wyskoczył ten błąd z G62 ale po skasowaniu go i puszczeniu jeszcze raz skanowania w programie nie wykryło go na nowo. Czy to normalne że po wymianie wyskakuje błąd?
 6. Tak z ciekawości, żeby poszerzać wiedzę na przyszłość
 7. Bez czujnika odpalił normalnie. Teraz tylko czekać na przesyłkę z nowym
 8. Odpiąłem go teraz i na vcds pokazuje teraz temp -48 na czujniku G62. Na których pinach sprawdzać oporność bo na czujniku są A , B , C , D ?
 9. Czujnik już zamówiłem ale ze względu że było wolne to dostane go pewnie dopiero koło wtorku. Mam nadzieje że to zlikwiduje mój problem, jeżeli nie to będę próbował metod podanych powyżej.
 10. a i jeszcze raz przy tym misfire recognition zamiast enabled miałem disabled
 11. Pierwsze zdjęcie to jest pomiar czujnika na zimnym z dnia wczorajszego. Drugie zdjęcie to na rozgrzanym silniku. Trzecie to bloki pomiarowe 014 015 016. Czwarte przy włączonym LPG. Tutaj wartości Lambda skakały z -0.8% -2.3% 2.3% 3.1% 3.9% Piąte na PB. Tutaj wartości Lambda skakały z -3.9% -4.7% 0.8% nie wiem czy to ma jakieś znaczenie więc wolałem od razu wypisać te wartości.
 12. Przy odpalaniu panel sterowania LPG nawet się nie świeci, dopiero po odpaleniu w kontrolka zaczyna migać i w zależności czy silnik jest rozgrzany czy nie po pewnym czasie przełącza się na gaz
 13. Czyli sam zawór w butli tylko zakręcić?
 14. Właśnie na zimnym silniku pokazuje temp 111-113, chociaż przed chwilą sprawdzałem i pokazywał 80
 15. A jak mogę to sprawdzić?
×
×
 • Create New...