Treść opublikowana przez PitiG91
-
Nie odpala za pierwszym razem
Korzystając z okazji, iż byłem ze znajomą u mechanika poprosiłem, żeby zerknal na moje. Po podpięciu do kompa, coś tam poklikal i powiedział ze na pierwszy rzut oka to pompa paliwa, a w dodatku po przekręcaniu zapłonu za bardzo jej nie słychać z tyłu.
-
Nie odpala za pierwszym razem
Wczoraj wyskoczył mi jeszcze check engine i takie oto błędy na VCDS. Czy mają one coś wspólnego z odpalaniem?
-
Nie odpala za pierwszym razem
Masz na myśli na postoju i w trakcie jazdy? Sorry może głupie pytanie, ale aż tak obeznany nie jestem w temacie
-
Nie odpala za pierwszym razem
Niestety nie posiadam manometru. Czy jakieś dodatkowe informacje mogę sprawdzić na logach vcds? Obecnie jestem w Holandii, potrzebuje transportu do pracy, a tutaj mechanicy trochę trzymają samochody u siebie.
-
Nie odpala za pierwszym razem
A więc tak, gaz zakręcony, pojechałem wczoraj do pracy jakieś 25km więc już powinno się wypalić to co zostało w przewodach bo się wyłączył. Auto postało z 8h pod robotą, wieczorem znów ten sam problem, za pierwszym nie odpala za drugim bez problemu. Powrót do domu, odpalam teraz, za pierwszym się dławi, za drugim odpala, tak więc problem nadal istnieje, z tym, że można już wykluczyć LPG. Za 2h jadę do pracy i dam sobie rękę uciąć, że teraz odpali za pierwszym. Tak już było kilka dni temu, odpalałem, za pierwszym nic, za drugim wskoczyło, zgasiłem, po jakiś 2-3h odpalałem i od strzała.
-
Nie odpala za pierwszym razem
Tak dla pewności czy wszystko dobrze zrobiłem. Odpialem kabel fazowy z zaworu i zakręciłem butle, przejechałem kawałek gaz się wyłączył. Zakręciłem to co jest zaznaczone na czerwono.
-
Nie odpala za pierwszym razem
Należy zakręcić czy starczy jak zdejmę wtyczkę z tego zaworu ? Chodzi Ci o filtr paliwa? Wcześniej nie było żadnego problemu z odpaleniem, dopiero jakieś 2 tygodnie po wizycie u mechanika, a wymieniałem też filtr paliwa Mahle.
-
Nie odpala za pierwszym razem
Butli jeszcze nie zakręciłem, ale zrobiłem mały test. Otóż włączyłem zapłon, nie odpalałem auta, wróciłem kluczykiem do pozycji 0, włączyłem jeszcze raz zapłon i wtedy odpaliłem samochód, poszło od strzała.
-
Nie odpala za pierwszym razem
A czy muszę wyjeździć cały gaz jaki został w butli?
-
Nie odpala za pierwszym razem
Witam. Tak jak w temacie, auto nie odpala za pierwszym razem, przy drugim już nie ma problemu oczywiście na zimnym silniku, przy rozgrzanym problem nie występuje. Akumulator wymieniony jakieś 6 miesięcy temu, trzyma napięcie, po odpaleniu ładuję się prawidłowo. Auto posiada instalację LPG. Miesiąc temu było u mechanika to co wymieniłem to : rozrząd + pompa wody, napinacz paska osprzętu, rolka powrotna paska osprzętu, sprzęgło alternatora, pasek osprzętu, koło pasowe wału, olej + filtry, regeneracja turbo. Otoż po 2 tygodniach po mechaniku pojawił się problem, auto nie odpaliło za pierwszym razem, za drugim już bez problemu dodatkowo zaczęło nim szarpać, wypadanie zapłonu, wymieniłem świece na NGK Platynowe, przestał szarpać, na VCDS nie było już błędów. Kilka dni później auto odpaliło za pierwszym, ale w momencie zgasło, druga próba odpalił. Wczoraj rano odpalił za pierwszym ale musiałem go dłużej kręcić, zgasiłem silnik po minucie. Jakieś 2-3h później odpalił od strzała, natomiast wieczorem znów nie odpalił za pierwszym razem. Dodam jeszcze, że przed pojawieniem się problemu zatankowałem PB 95 do pełna, więc już nie wiem, auto może oszalało od ilości benzyny. Po puszczeniu VCDS nie wykrywa żadnych błędów. Czy mogę ewentualnie zrobić jakieś LOGI, które mogłyby pomóc w zdiagnozowaniu problemu? Nie chce tego tak zostawiać bo wiem, że problem będzie się pogłębiał, aż w końcu któregoś pięknego dnia, gdy będę chciał jechać do pracy auto w końcu nie odpali. Z góry dziękuję za pomoc
- Check Engine
-
Naprawa zatartych wycieraczek
U mnie problemem okazała się poluzowana śruba, która zmieniła mi pozycję wyjściową wycieraczek, cykl zaczynał i kończył się na środku szyby, wycieraczki działały ale był to jednak denerwujący widok wycieraczek cały czas na środku szyby. Niepotrzebnie kupowałem cały nowy mechanizm. Wrzucam zdjęcie w jakiej pozycji ma być ustawiona ta blaszka i pióra tak żeby przy włączonych wycieraczkach nie chowały się pod maskę lub wychodziły poza obrys szyby. Mam nadzieję, że komuś się przyda
-
Check Engine
Witam. Od jakiegoś czasu, a dokładniej od instalacji LPG, chociaż tego nie jestem pewny na 100% ponieważ na benzynie zrobiłem 500km i założyłem instalacje gazową wyskakuję mi taki błąd(01 Engine). Czasami wyskoczy on po 200km przejechanych, czasami po 1000km a po skasowaniu nie pojawia się na nowo przez jakiś czas. Czym to może być spowodowane? Co ewentualnie jest do wymiany? Drugi błąd to chyba awaria czujnika pedału hamulca bo czasami po zahamowaniu na tablicy zaczyna świecić się ESP i po ponownym odpaleniu silnika błąd znika.
-
Problem z odpaleniem silnika
To mnie uspokoiles ? dzięki Panowie wielkie za porady i pomoc w naprawie, uratowaliście mnie ?
-
Problem z odpaleniem silnika
Tak z ciekawości, żeby poszerzać wiedzę na przyszłość Wymieniłem czujnik i auto odpaliło normalnie. Puściłem sprawdzanie w vcds i wyskoczył ten błąd z G62 ale po skasowaniu go i puszczeniu jeszcze raz skanowania w programie nie wykryło go na nowo. Czy to normalne że po wymianie wyskakuje błąd?
-
Problem z odpaleniem silnika
Tak z ciekawości, żeby poszerzać wiedzę na przyszłość
-
Problem z odpaleniem silnika
Bez czujnika odpalił normalnie. Teraz tylko czekać na przesyłkę z nowym
-
Problem z odpaleniem silnika
Odpiąłem go teraz i na vcds pokazuje teraz temp -48 na czujniku G62. Na których pinach sprawdzać oporność bo na czujniku są A , B , C , D ?
-
Problem z odpaleniem silnika
Czujnik już zamówiłem ale ze względu że było wolne to dostane go pewnie dopiero koło wtorku. Mam nadzieje że to zlikwiduje mój problem, jeżeli nie to będę próbował metod podanych powyżej.
-
Problem z odpaleniem silnika
-
Problem z odpaleniem silnika
Pierwsze zdjęcie to jest pomiar czujnika na zimnym z dnia wczorajszego. Drugie zdjęcie to na rozgrzanym silniku. Trzecie to bloki pomiarowe 014 015 016. Czwarte przy włączonym LPG. Tutaj wartości Lambda skakały z -0.8% -2.3% 2.3% 3.1% 3.9% Piąte na PB. Tutaj wartości Lambda skakały z -3.9% -4.7% 0.8% nie wiem czy to ma jakieś znaczenie więc wolałem od razu wypisać te wartości.
-
Problem z odpaleniem silnika
Przy odpalaniu panel sterowania LPG nawet się nie świeci, dopiero po odpaleniu w kontrolka zaczyna migać i w zależności czy silnik jest rozgrzany czy nie po pewnym czasie przełącza się na gaz
-
Problem z odpaleniem silnika
Czyli sam zawór w butli tylko zakręcić?
-
Problem z odpaleniem silnika
Właśnie na zimnym silniku pokazuje temp 111-113, chociaż przed chwilą sprawdzałem i pokazywał 80
-
Problem z odpaleniem silnika
A jak mogę to sprawdzić?