Witam,
Dawno nikt nie opisywał eski więc pora na mnie
Podstawowe dane:
Rok 2004, przebieg ok 220tys, wyposażenia nie opisuje bo widać po zdjęciach.
Pierwsze zdjęcia po zakupie.
Pierwsze roboty:
- pierwsze co zdemontowałem paski ledowe na zderzaku przednim, co kto lubi ale do mnie to w ogóle nie przemawia,
- wentylatory potrafily się włączyć po zgaszeniu auta, winna pokrywką ecu i spalony przekaźnik, wleciała nowa pokrywką i przekaźnik, problem rozwiązany, przy okazji nowy aku varta 95A
- uszczelnienie całego silnika, nie zdążyłem dojechać do domu od kupującego ok 250km i zapaliło się min Oil, pomyślałem pewnie silnik do remontu znając moje szczęście ? po uszczelnieniu, a lało się z czego mogło mimo że sprzedający twierdził że to tylko pokrywy zaworów, pobór oleju spadł do 0
- pierwszy serwis w CTR Tuning, bardzo polecam, znają się na robocie co widać, dodatkowo wymienione mase oringow, uszczelek, poduszka skrzyni, jedna sonda, pasek mikro, filtrów, olei, pompy cieczy itd itp duża lista tego była, i pierwszy serwis i już 3 tys nie moje, ale nie po to się takie auto kupuje żeby liczyć każdy grosz
- dołożona podkładka izolacyjna temp między kolektor dolotowy a silnik, rzeczywiście mega różnica temp np po trasie,
- wymiana tarcz z przodu na rottinger GT nacinane, nawiercane, klocki ate,
- montaz lotki ala rs4 na tylna klapę, spasowanie daje teoche do życzenia ale wygląd na duży + w końcu odróżnia się teoche z tyłu od a czwórek ?
- montaz kamery cofania wg instrukcji z forum do rnse, bardzo fajny mod i przy tym dość tani,
- potem kolejny serwis w CTeR, zmora esek czyli rozrząd. Wymianione wszytko co było trzeba, dodatkowo zmienione dwa newralgiczne ślizgi plastikowe na metalowe z rs4 bodajże, także myślę że powinien przeżyć już to auto dodatkowo wymienione parę pierdół jak np uszczelnienie wału skrzyni, łączniki stabi, osłon przegubu, i naprawa klimy, gdzieś był przewód naderwany i klima raz działała raz nie. Odczyty w grupie 093 przed wymiana - 9 - 10, po wymianie - 5 - 4. Przed wymiana chrobot min na 1s przy odpalaniu na zimnym, po wymianie albo wcale albo na ułamek sekundy, wariatory były w stanie bardzo dobrym więc nie ruszane, całość ok 7.5 tys,
- uszczelnienie modułu wentylatorów tego na dole chłodnicy, przy zgaszeniu wentylatory potrafiły się dalej kręcić na maxa drenując aku, winny okazał się moduł wentylatorów, w środku dużo wilgoci, po osuszeniu i złożeniu na silikon problem nie powrócił i klima w końcu działa CIĄGLE :),
- check engine od pompy sai, zabrałem się za to sam i była to ciężka walka, dojście do pompy od dołu jedynie, żeby zdemontować musiałem walczyć parę h.. Po demontażu pompa okazała się sprawna, zero wody w przewodach więc problem był gdzie indziej. Jeszcze wcześniej wymieniony bezoiecznik 40a koło ecu, nowy spalił się zaraz po założeniu efektownie rozrzazajac wszystkie światła w aucie ? winne okazały się przewody zasilające pompę, musiały dostać zwarcia bo izolacja po prostu odpadła z nich tak że były gole druty robiące caly czas zwarcie (dobrze ze jest tam ten bezpiecznik bo pewnie by zaczęlo się jarać wszystko). Z początku chciałem ratować wiązkę ale stwierdziłem że nie ma to sensu i puściłem nowy kabel od samej wtyczki pompy do przekaźnika koło ecu o przkroju 2.5mm w grubej izolacji, myślę że da radę i jest bardzo dobrze chroniony, problem rozwiązany check nie wraca, błędu brak
- montaz przełącznika drl + clh w miejsce samego clh. Zrobione na module z allegro za ok 50zl, drl podłączone do halogenów, możliwość regulacji natężenia od 0-100%, współgra to z fabrycznym przełącznikiem auto i czujnikiem zmierzchu. Działa to tak, po odpalaniu w dzień zapalają się płynnie halogeny jeśli drl jest na 1, można oczywiście wyłączyć i nic się nie świeci. Po zmroku włączają się bixy a halogeny gasna i analogicznie w drugą strone więc można całkowicie zapomnieć o światłach
- nałożony wosk fusso 99 w ramach relaksu
- w końcu nowe koło, repliki vossenow w rozmiarze 19' 8,5j et 35 bez dystansów do tego opona continental 235/35 sportcontact, robi mega robotę ale opona jest lekko naciągnięta i trzeba bardzo uważać na krawężniki -_- zaslepki zamówione na Ali z napisem vossen wypukłe dużo lepsze i tańsze niż to co mają na allegro problem z trakcja przy ruszaniu na zimowych 225/40 chyba rozwiązany
- nakładki pedałów alu,
- oklejenie dekorów folia szczotkowane alu, robi mega robotę, pracy przy tym nie dużo i sama folia kosztuje grosze
Co będzie w najbliższej przyszłości:
- Kiera z a8 d3 obszyta na nowo, ścięta, celownik i znaczek s4, oryginalna jest nawet wygodna i funkcjonalna ale jakoś mi nie pasuje do eski ?, już zamówiona i niedługo powinna być do odbioru,
- dyfuzor zderzaka tył, zamówiłem uniwersalny z allegro 7 żeber, po przymiarce zobaczę czy będę montował i na ile będzie spasowany bo nie do końca jestem do tego przekonany ale ze zdjęć z netu wygląda to fajnie
- talerzyki z b5 żeby obniżyć przód i wyrównać z tyłem, juz czekają na wizytę w CTeR
- przepustnice wydechu i zmiana końcówek, zamówiony już z eBaya przycisk 'S' do konsoli do otwierania klap, mam ori wydech z samymi końcówkami remusa które są dość kontrowersyjne, i nie brzmi to jak na v8 przystało wg mnie :/ ale jednocześnie chce mieć możliwość sterowania cicho/głośno bo często robię trasy, zobaczymy z tunerem czy skończy się na wymianie całego wydechu od kątów czy montaz przepustnic do ori wydechu, katy na pewno zostają ewentualnie wymieni się na nowe jak będą zapchane,
- oklejenie listew bocznych drzwi, jeszcze się nie zdecydowałem na jaki kolor, jak ktoś ma propozycje to niech pisze
- dywaniki s4 b6 4.2 V8 z allegro, ciężki kontakt z gościem który nimi handluje :/
Inne pierdoly:
- emblemat quattro na grillu własnej produkcji, jakby ktoś chciał zapraszam na pv
- cupholder,
- podkładki cewek guma + ASA, izolują cewki od silnika, mam nadzieję że pożyją przez to dłużej :D,
Wiele rzeczy pewnie zapomniałem, wątek postaram się aktualizować jak się coś przypomni auto mam od początku tego roku ale rzeczy już się trochę zebrało, przesiadka z s3 8l tez dużo pomodzone, najbardziej w s4 podoba mi się bagażnik i jego pojemność i to byl główny powód zmiany