-
Swap skrzyni Multitronic na manualną w Audi A4 B6
Coraz mocniej zaczyna wierzyć że faktycznie ten sterownik w tym roczniku nie przyjmuje kodowania i tak jak mówisz trzeba będzie wgrać soft manuala plus na przykład przegrać moje mapy, zastanawiam się czy problem z abs-em rozwiąże się sam po ogarnięciu sterownika ECU, dzisiaj udało mi się podłączyć czujnik sprzęgła i czujnik wstecznego więc coraz bliżej do finiszu.
-
Swap skrzyni Multitronic na manualną w Audi A4 B6
Cały swap miałem za darmo, tylko leżał i czekał (dokładnie 2lata) na ten moment i się udało, dina jest po przekładce i jestem mega zadowolony ze swojej roboty, zupełnie inne auto. Jest po drobnym sofie więc ciśnie niesamowicie. Czytam od dłuższego czasu temat zmiany kodowania ECU i ABS. Sterownik silnika nie przyjmuje zmiany kodowania (zmieniam tylko cyfrę od skrzyni) a pompa ABS przyjmuje logowanie i kodowanie ale nic się nie zmienia. Czy czujnik pedału sprzęgła to masa podpinana pod pin 39 w dużej wtyczce sterownika? Bo w tej chwili mam tam pusty pin. Na jakimś zagranicznym forum czytałem że cały proces przekładki należy zacząć od kodowań puki nie sypie stałymi błędami... ile w tym prawdy nie wiem bo co czytam to każdemu inaczej to przychodzi... z kolei znajomy tuner mówił że kodowaniem nic nie zrobię i trzeba soft robić od nowa... ludzie kogo tu słuchać...
-
Błażuch obserwuje zawartość Po zmianie rozrządu i napinacze Blod p0012 , Swap skrzyni Multitronic na manualną w Audi A4 B6 , Skrzynia multitronic 01j z swapem z AVJ na BEX i 1 inny
-
Swap skrzyni Multitronic na manualną w Audi A4 B6
Witam forumowiczów, przyszedł czas że i w mojej b6 padł multitronic przy obecnym przebiegu 360tys. km Temat swapów śledzę już jakiś czas, przymierzam się do takiej samej operacji. Posiadam cały zestaw z wersji 2.0 FSI 2003 i o ile przekładkę i podpięcie skrzyni nie stanowi dla mnie problemu to mam obawy jeżeli chodzi o temat elektryczny. Czy ktoś z Poznania lub okolic jest w stanie oczywiście odpłatnie ogarnąć elektrykę? Moje b6 jest z 2001 roku posiada tempomat, skrzynia ma prostokątną wtyczkę. Dołożyłem sobie FIS-a więc jakieś pojęcie mam o kodowaniu VCDS-em mam ale chcę żeby to było zrobione zgodnie ze sztuką.
-
Słaba kompresja, pali olej na pierwszym cylindrze, remont 1.8T AVJ (szczegółowa historia)
Temat rozwiązany, po dwóch tygodniach walki o zakup silnika udało mi się nabyć silnik AVJ w dobrym stanie. Kompresja okolice 12 bar na każdym cylindrze, silnik dziewica. Dina lata jak rakieta
-
Skrzynia multitronic 01j z swapem z AVJ na BEX
Dzięki za zainteresowanie i odpowiedź, wiem że blokami te silniki się nie różnią ale wolałem się upewnić.
-
Skrzynia multitronic 01j z swapem z AVJ na BEX
Witam serdecznie, bardzo proszę o rozwianie moich wątpliwości. W mojej b6 z multi skończył się silnik. Mam do kupienia w moim mieście kompletnego BEXA z gwarancją. Z góry pragnę podziękować za odpowiedzi że ta skrzynia się rozleci, że inny osprzęt że muszę zrobić soft itp... To wszystko wiem i nie chcę w tym poście poruszać tych tematów. Natomiast chcę się upewnić w tym, że bloki avj/bex w manualu i automacie (multi) są identyczny i wszystko pasuję plug&play. Przekręcam po prostu koło dwumasowe z blachą do nowego bloku i montuję skrzynię... Dla osób którym to się nie podoba: tak, jak skrzynia się skończy założę manual. I naprawdę proszę o wyrozumiałość w zapytaniu ponieważ piszę z różnymi osobami na różnych grupach i naprawdę rz*gać mi się chce od tych g*wnoburz i niektórych wypowiedzi w moim kierunku, pozdrawiam grupę.
-
Słaba kompresja, pali olej na pierwszym cylindrze, remont 1.8T AVJ (szczegółowa historia)
Cześć wszystkim, z góry informuję że ten obszerny post dodaje pomimo wielu godzin spędzonych na forach celem wiedzy w tym temacie. Ponad 3 lata temu kupiłem pierwsze w życiu a4 b6 1.8t z uszkodzoną skrzynią multitronic. Założyłem używaną skrzynie która chodzi po dzień dzisiejszy. Po pewnym czasie zauważyłem, że pomimo pierwszej rejestracji w kraju chyba w 2019r auto było zaniedbane mechanicznie (sprowadzone ze Szwajcarii). Autem zrobiłem ok 45-50 tyś km. po drodze wymieniłem masę rzeczy eksploatacyjnych w miarę budżetu na bieżąco (również wewnętrzny filtr w skrzyni biegów). Auto pomimo dużego zużycia paliwa ok 15l /100km zbierało się całkiem dobrze ale od samego początku natomiast jeśli trzymałem na obrotach +4,5 tys. obr/min wypadał zapłon na pierwszym cylindrze. Nie mając w ogóle wiedzy na temat silnika 1.8t po doczytaniu na różnych forach oprócz podstawy czyli sprawdzenie świec i cewek sprawdziłem również napinacz i łańcuszek rozrządu. Był tak wyciągnięty że tarł o pokrywę zaworów. Przy składaniu pokrywy zostawiłem klucz na wale i odpaliłem silnik. Klucz zblokował się o przednią poduszkę i odkręciła się śruba wału i wiadomo rozrząd ch... strzelił. W głowicy wymieniłem kilka pogiętych zaworów oraz kpl. uszczelniaczy zaworowych, nie planowałem głowicy (nie pamiętam czemu). Po ściągnięciu głowicy zauważyłem że "nasi tu byli" tłoki ponumerowane śrubokrętem... oraz widoczne rysy gładzi cylindra głównie na pierwszym cylindrze (nie zauważyłem również śladów honowania. Złożyłem wszystko do kupy, nowy łańcuszek oraz fazator, uszczelka elring chyba 1.22 grubość, auto chodzi ale nadal wypada zapłon na pierwszym cylindrze. Po kilku miesiącach po kolejnej nabytej wiedzy sprawdziłem katalizator, od strony turbo stopiony totalnie... Założyłem DP auto jak by dostało z 30HP+. Pojechałem na usunięcie w sofcie drugiej sondy i SAI, kiedy chciałem zaślepiać zawór ten zawór podciśnieniowy od spalin (ten pod fazatorem) okazało się że nie musze bo kanału tam nie ma, był przykręcony w miejscu gdzie nie bylo potrzeby (głowica bez tego kanału).W miedzy czasie wywnioskowałem że coś w sofcie jest zrobione ponieważ w logach widać było maksymalne zadane ciśnienie doładowania 1.2 bara i tyle faktycznie turbo podawało. Po kolejnych miesiącach przed montażem LPG pojechałem na hamownie i pokazało 147HP, myślę sobie mało jak na te parametry... "tuner stwierdził że ciężko shamować multitronica", jego sugestie olałem, lpg założone auto śmiga pali ok 16l gazu w mieście. Kilka miesięcy temu sprawdzałem pierwszy raz kompresje wyszło słabo od 9.5 na pierwszym do max 10.5 na pozostałych. Ostatnio czułem na światłach, w korku zapach spalin z olejem okazało się że na pierwszym cylindrze świeca czarna, mokra, pozostałe "kawa z mlekiem". Dziś rozkręcam silnik i weryfikuję co nie tak z pierwszym cylindrem... optymistycznie liczę że zrobię honowanie nowe panewki kolben STD i pierście też STD mahle ( weryfikacja pokaże) i tu moje zasadnicze pytanie czemu według katalogu IC są albo dwa stożkowe pierścienie albo jeden stożkowy drugi zwykły kanciaty... Na co jeszcze zwrócić uwagę? POZDRO600
-
Po zmianie rozrządu i napinacze Blod p0012
człowieku co ty za bzdury piszesz... oleje silnikowe mają określoną lepkość a nie gęstość
Błażuch
Pasjonat - Nowicjusz
-
Dołączył
-
Ostatnia wizyta