-
wielkość kół w samochodach, a prawo
o to chodzi Gdzie najlepiej sprawdzić co przewidział producent? Są dostępne w internecie różne konfiguratory, dane techniczne samochodów. Są również naklejki w samych autach, ale one potrafią się różnić od tego co w internecie... i nawet między takimi samymi samochodami bywają różne. Chyba, że przykładowo Avant 2.0TDI może mieć 18", a Avant 1.8T już nie... bo takie etykiety w drzwiach, ale już w internecie przy 1.8T jest napisane, że mogą być felgi 18". Wiem, że się czepiam ale co powiedzieć policjantowi, albo diagnoście jak stwierdzi, że mam felgi o złym rozmiarze.. skoro są dobre i zgodne z parametrami producenta
-
adam749 obserwuje zawartość Kodowanie DRL przy reflektorach na H7 , wielkość kół w samochodach, a prawo , Temat odnośnie kół do Audi A4 B7 i 4 innych
-
wielkość kół w samochodach, a prawo
Jak to jest z tą wielkością kół w samochodach? Moja Audica (A4 B7 1.8T) była wypuszczona na kołach 16”. Na swojej etykiecie w drzwiach z zalecanym ciśnieniem mam rozmiary 16” , 17” i koła zapasowego. Zamontowane natomiast mam koła 18”, bo na takich również były wypuszczane te samochody i ludzie przesyłają zdjęcia tych etykiet. Jak sprawa prawnie wygląda? Przegląd i jakieś kontrole? Czy ta etykieta jest jakimś „dowodem”? Słyszałem przypadki, że zabierali dowód. Chciałbym wiedzieć na przyszłość co komu mówić w razie problemów.
-
Temat odnośnie kół do Audi A4 B7
No właśnie na słupku nie mam ciśnienia dla 18 cali
-
Temat odnośnie kół do Audi A4 B7
A ja mam pytanie jakie ciśnienie stosować przy oponie 235/40 R18 95Y na feldze 8.00x18 5x112.0 ET35 ?
-
Dobór rozmiaru felgi i opon
Czy taki zestaw będzie ok? Tylko tam nie ma informacji o otworze centrującym. Prawdopodobnie jest 66.6, załatwi się pierścień na 57.1. Czy wpływa to na komfort jazdy lub bezpieczeństwo?
-
Dobór rozmiaru felgi i opon
ET 38 będzie ok? Znalazłem gdzieś, że idealne jest 35.
-
Dobór rozmiaru felgi i opon
Czyli lepiej szukać felg z mniejszym ET?
-
Dobór rozmiaru felgi i opon
Rozglądam się za nowymi felgami i oponami do nich. Mam na oku coś takiego jak poniżej. Czy oprócz pierścieni centrujących będą pasować do A4 B7 Avant? Zawieszenie sportowe, doszło jeszcze LPG, które też swoje waży, więc dość nisko siedzi. Teraz mam seryjne felgi 16 calowe. Średnica , rozmiar: 18" Szerokość felgi: 8,0" Rozstaw śrub: 5x112 Osadzenie ( ET ):45 Otwór centralny ( mm): 66.6 Jakie byście proponowali opony do takich felg? Pozdrawiam
-
Podłączenie świateł pozycyjnych pod system CLH
Dzień dobry, mam Audi A4 B7 z systemem odprowadzania do domu, gdzie świeca się światła przeciwmgielne po wyłączeniu zapłonu. Ostatnio wymieniłem przednie reflektory na takie z paskiem led - jako pozycyjne. Chciałbym wyprowadzić sygnał/napięcie z tych przeciwmgielnych co się świecą bez zapłonu do pozycyjnych reflektora, ale w jedną stronę, aby w trakcie jazdy przy włączonych pozycyjnych nie świeciły się przeciwmgielne. Najlepiej bez jakiś dodatkowych sterowników. Czytałem, że taki efekt można uzyskać po podłączeniu jakiejś diody w obwód, ale kompletnie nie mam pojęcia czego dokładnie szukać. Pozdrawiam
-
Nowa instalacja LPG, a na pracy na PB błąd "mieszanka za uboga"
Powodem objawów okazał się filtr paliwa Febi, który wytrzymał 4 miesiace z przebiegiem około 5000 km. Wymiana na nowy oryginalny rozwiązała problem. Samochód śmiga jak szalony. Usterka widocznie zbiegła się z czasem instalacji LPG, bo raczej jedno i drugie nie ma nic wspólnego ze sobą. Pozdrawiam
-
Nowa instalacja LPG, a na pracy na PB błąd "mieszanka za uboga"
A jak te logi wykonać? Mam VCDS, ale z ciekawości zakupione. Nie znam się na tym programie.
-
Nowa instalacja LPG, a na pracy na PB błąd "mieszanka za uboga"
Już to robiłem. Jest tak samo.
-
Nowa instalacja LPG, a na pracy na PB błąd "mieszanka za uboga"
Tydzień temu założyłem sobie w swoim 1.8T BFB 2006r instalacje LPG w „renomowanym” Warszawskim punkcie. Po przejechaniu jakiś 250km na LPG zaczęły się problemy z uruchamianiem silnika. Na letnim lub zimnym silniku trzeba kilka razy kręcić stacyjką, by samochód odpalił. Czasem odpali bez problemu, czasem ma problem z utrzymaniem obrotów i zgaśnie, np.: dziś przejechałem 3 metry i przestał reagować na gaz i zgasł. Uruchomiłem go ponownie i jakoś wyruszyłem na ulice. Na benzynie silnik nie ma mocy, słabo się wbija w obroty i w ogóle ma złą charakterystykę pracy. Powyższe dzieje się tylko na PB, bez Check Engine, po przełączeniu na LPG moc wraca do normy. W VCDS wyskoczył błąd silnika „17536 - Zespół 1; adaptacja mieszanki (mult.) 1128 - 001 - mieszanka za uboga - MIL zapalona”. Udałem się do punktu, gdzie zakładali LPG i uważają, że to wina układu paliwowego, że samochód stary, natomiast z tego co wyczytałem po kodzie błędu jest to złe wystrojenie ECU przez instalatorów. A może to jednak pompa paliwa, lub filtr? Miał ktoś podobny przypadek?
-
Światła pozycyjne po przekręceniu kluczyka
Witam. Czy w vcds jest możliwość zakodowania, aby tylko światła pozycyjne świeciły w trybie auto po przekręceniu kluczyka? Obecnie mam tak ustawione światła mijania - tryb skandynawski. Ewentualnie jak podłącze do nich 12v ze stacyjki i jednocześnie światła będą podłączone pod wiązkę to nic się nie popsuje? Bo jak odłączę kabelki od wiązki to raczej będzie błąd na fisie. Audi A4 B7 Avant. Model MCE 8e0 907 279 n Pozdrawiam
-
Kodowanie DRL przy reflektorach na H7
Kupiłem sobie lampy, które mają pasek do jazdy dziennej, chyba wyprowadzone jako postojowe. Chciałbym sobie zrobić tak, że światła które by się świeciły w trybie auto - tylko pasek led, a po zmierzchu automatycznie by się włączały H7. Myślałem, by podpiąć je pod +12 po zapłonie, bo nie mam DRL, ale też myślę, czy można by zakodować w MCE "Halogen Headlights with Daytime Running Lights".. i wyciągnę kable ze sterownika do lampy, ale nie wiem czy takie coś zadziała? MCE 8e0 907 279 n. Pozdrawiam
adam749
Pasjonat - Nowicjusz
-
Dołączył
-
Ostatnia wizyta