
reb00
Pasjonat - Nowicjusz-
Postów
12 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
Reputacja
1O reb00

Informacje
-
Imię
Patryk
-
Miasto
Bytom
Auto
-
Model
A4 B7
-
Nadwozie
Sedan
-
Rok produkcji
2006
-
Silnik
2.0 TFSI
-
Kod silnika
BGB
-
Napęd
quattro
-
Skrzynia
Tiptronic
-
Paliwo
PB
Ostatnie wizyty
Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.
-
Zajrzałem do wlotu turbiny i w kanale idącym z pokrywy zaworów stoi trochę oleju. Podmieniłem odmę i zobaczę czy coś się zmieni. Jeśli były by to kanały w pokrywie to jest to do naprawienia, czy całą pokrywę trzeba wymieniać?
-
reb00 obserwuje zawartość Nowicjusz - wątek powitalny , Olej w dolocie, brak doładowania , Tiptronic wymiana wybieraka UK na EU i 5 innych
-
Witam, ostatnio zaczęło ubywać mi oleju- dużo idzie w dolot, ponieważ mam forge’a i jest zalane w koło. Jednocześnie zauważyłem że auto ma muła. Zrobiłem logi dynamiczne- brakuje około 0.3-0.5 bara względem zadanych wartości. Chcialbym się zapytać jak sensownie rozpocząć diagnozę, aby w ciemno nie kupić turbo? Oczywiscie jeśli chodzi o szczelność dolotu to coś tam wykombinuje z korkiem od balonu na wino, a forge’a po prostu wywalę, ale jak upewnić się że to na pewno turbo puszcza olej? Czy wadliwa odma będzie walić olejem do turbiny czy jest to niemozliwe i obecność oleju na początku układu ssącego oznacza w 100% turbo? Odma wymieniona niecały rok temu na ASO.
-
Witam, przymierzam się do wymiany wybieraka w B7 na europejski i mam kilka pytań: - Czy muszę szukać konkretnie do 2.0T B7 wybieraka? Bo jest dużo ofert od B6 czy A6 z TDI itd. - Czy aby go wymienić muszę opuszczać skrzynie, czy zrobię to w kabinie samochodu? - Czy jest ewentualna możliwość przełożenia poszczególnych części z jednego do drugiego, czy muszę całość przełożyć?
-
Witam, przymierzam się do wymiany przełączników zespolonych na tempomat plus obsługę FISu i zastanawiam się nad wymianą kierownicy na tą z łopatkami. Czy każdy moduł kierownicy obsługujący multifunkcję obsłuży łopatki, czy muszę szukać konkretnych modułów?
-
Dorwałem inne Audi, akurat B6 i łączę się z zegarami bez najmniejszego problemu. Czy ktoś wie jak sprawdzić połączenie między licznikiem a OBD?
-
Ale dlaczego w takim razie z każdym innym modułem mogę się połączyć? Poza tym delphi też nie wykrywa licznika...
-
Witam, korzystam z VCDS'a 21.3.0 oraz klona HEX-V2 i ze wszystkimi modułami mogę się bez problemu połączyć, ale gdy chcę wejść w 17- Instruments dostaję Brak odpowiedzi od kontrolera. Próbowałem odpinać akumulator na dłużej (na forum innego modelu Audi znalazłem wpis, że udało się nawiązać chwilowe połączenie)- bez rezultatu. Obie kostki w licznik wpięte, bezpiecznik sprawdzony. Gdzie szukać przyczyny?
-
Witam, borykam się z wypadaniem zapłonu powyżej 3 tysięcy obrotów. Miałem błędy P2309, P0300, P0304, P0420. Po skasowaniu błędów i zamienieniu cewki 1 z 4 wrócił błąd P2309- Cewka zapłonowa D regulacja uzwojenia pierwotnego- sygnał za niski. Jeśli kilkukrotnie ją przebutuje to wracają również poprzednie błędy. Świece wymienione na nowe, wiązka od cewki do ECU nie jest naruszona w żaden sposób. Samego ECU nie rozbierałem. Skasowałem błedy i zrobiłem logi, aczkolwiek nawet w trybie manualnym zbijało mi na drugi bieg przy wciśnięciu gazu. Macie jakiś patent na to? :/ http://vaglogi.pl/log-002_031_8JCC3f.html http://vaglogi.pl/log-003_020_iH7qHp3.html http://vaglogi.pl/log-091_093_dwrq658.html http://vaglogi.pl/log-115_118_1kAnR8v.html Po tych logach odczytałem błędy z silnika, wróciły wspomniane na początku postu poza katalizatorem: 008969 - Sterowanie cewki zapłonowej 4 P2309 - 002 - Zwarcie z masą - Sporadyczny Ramka zamrożona: Stan błędu: 00100010 Priorytet błędu: 0 Częstość błędu: 4 Wew.licznik błędów: 255 Przebieg: 252786 km Wskaźnik czasu: 0 Ramka zamrożona: Obroty silnika: 3429 /min Obciążenie: 100.0 % Prędkość: 44.0 km/h Temperatura: 91.0*C Temperatura: 20.0*C Ciśnienie rzecz.: 980.0 mbar Napięcie: 13.335 V 000768 - Rozpoznano wypadanie zapłonów w jednym/wielu cylindrach P0300 - 001 - Ramka zamrożona: Stan błędu: 01100001 Priorytet błędu: 0 Częstość błędu: 1 Wew.licznik błędów: 255 Przebieg: 252786 km Wskaźnik czasu: 0 Ramka zamrożona: Obroty silnika: 4565 /min Obciążenie: 99.6 % Prędkość: 61.0 km/h Temperatura: 91.0*C Temperatura: 19.0*C Ciśnienie rzecz.: 980.0 mbar Napięcie: 13.335 V 000772 - Cylinder 4 P0304 - 001 - rozpoznane wypadanie zapłonów Ramka zamrożona: Stan błędu: 01100001 Priorytet błędu: 0 Częstość błędu: 1 Wew.licznik błędów: 255 Przebieg: 252786 km Wskaźnik czasu: 0 Ramka zamrożona: Obroty silnika: 4565 /min Obciążenie: 99.6 % Prędkość: 61.0 km/h Temperatura: 91.0*C Temperatura: 19.0*C Ciśnienie rzecz.: 980.0 mbar Napięcie: 13.335 V Czasem jej się odwidzi i idzie w całym zakresie obrotów bez zająknięcia. Próbowałem odpiąć przepływkę i wtedy problemu nie było przy żadnej próbie, ale była bardzo słaba w całym zakresie obrotów. Możliwe jest to, że wariackie odczyty przepływki przez np. uszkodzoną odmę wywalają akurat ten błąd P2309? Na chłopski rozum nijak się to ma do rzeczy. Przepływkę wyjmowałem i faktycznie było tam trochę oleju, ale po wyczyszczeniu nic się nie zmieniło. Czy ktoś może coś poradzić? Które grupy jeszcze warto logować? To początek mojej przygody z benzynowymi silnikami więc nie bardzo wiem co dalej sprawdzać.
-
[B7] Tiptronic nie działa wbijanie biegów w górę oraz ciągnie na hamulcu
reb00 odpowiedział(a) na reb00 temat w Audi A4 B6/B7
Jeszcze się nie wpinałem w skrzynię, ale sprawdzę niedługo. A czy to nie powinno ciągnąć jak się puści hamulec? Bo jak się trzyma hamulec jest wrażenie jakby ten silnik się męczył -
[B7] Tiptronic nie działa wbijanie biegów w górę oraz ciągnie na hamulcu
reb00 opublikował(a) temat w Audi A4 B6/B7
Witam, po przełączeniu lewarka na tryb manualny przeskakują mi informacje na FISie, mogę zbić bieg w dół, ale nie mogę w górę, dając + na lewarku nic się nie dzieje. Drugi problem, a raczej pytanie to czy w trybie drive, bądź na biegu wstecznym trzymając nogę na hamulcu auto powinno ciągnąć? Jeśli nie to co mogę sprawdzić żeby wyeliminować tą usterkę? -
Jeśli masz program diagnostyczny to sprawdź doładowanie turbiny. Na postoju turbo nie ładuje ciśnienia, więc wyjaśniałoby dlaczego tylko na drive to słyszysz. Najprostsza potencjalna usterka do sprawdzenia.
-
Cześć wszystkim, niedługo nabędę A4 B7 2.0TFSI, także must have było przejście z forum 80tki.