Treść opublikowana przez wristtech
-
Brak komunikacji VCDS w Audi A4 B8
Czesc, mam problem z połączeniem sie z modulem 10 asystent parkowania Vcds 23.3.1 kabel klon Wszystko inne dziala Jesli pdc dziala prawidlowo to wina leży po stronie kabla ??? Pozdrawiam
-
Nierówna praca silnika na wolnych obrotach w Audi A4 B8 2.0 TDI CJCA
Czesc, mam problem z nierówna praca silnika na wolnych obrotach. Występuje to sporadycznie, czasami zrobie 300km i jest ok. Dzisiaj zrobilem 40km i zatrzymując sie na światłach silnik zaczął nierówno pracowac a cale drgania przenosiły sie na karoserie tak ze telepalo całym autem. Później pojeździłem trochę po mieście i bylo ok, nastepnie wracałem do domu i znowu po zatrzymaniu sie pod domem silnik zaczął nierowno pracowac. A4 b8 allroad lift 2.0 cjca Po wymianie filtrów ,oleju oraz rozrzadu około 2000tys temu. Błędów brak , silnik przyspiesza normalnie mocy nie brakuje. Gdzie szukac problemu .
-
Szukam schematu do podłączenia modułu od haka w A4 B8
Up podpowie ktos ???
-
Szukam schematu do podłączenia modułu od haka w A4 B8
Czesc 3 pierwsze przewody te najgrubsze, w skrzynce bezpiecznikow mam puste miejsca rozumiem ze należy zamontowac tam bezpieczniki i podpiąć przewody z kostki tylko zasilanie ma byc tam stałe czy po stacyjce ??? I jak znalezc przewod o oznaczeniu F wl swiatel hamowania ???
-
Szukam schematu do podłączenia modułu od haka w A4 B8
Ok jeśli dobrze to rozumiem to 3 najgrubsze przewody pod zaciski bezpieczników, brązowy podpinam do masyschemat nr 1. Schemat nr 2 odnajduje wiązkę i pod istniejące przewody podpinam z mojej kostki zgodnie z kolorami. Pozostaje mi ostatni przewód koloru czarnego nie widze go na schemacie. Edit dobra widze jest na schemacie nr 1 czyli czarny to stały (+)???
-
Szukam schematu do podłączenia modułu od haka w A4 B8
A widzisz rozjaśniłeś mi trochę i zaczynam to rozumieć, także dziękuję.
-
Szukam schematu do podłączenia modułu od haka w A4 B8
Ogolnie to wszystkiego 😀 , nie potrafię odczytac ktory kolor przewodu gdzie podłączyć. Są tam 3 schematy ktory jest do czerwonej wtyczki ??? Bo jak wszystkie 3 toż to jakaś masakra. Ale to jeszcze nic czekaj jak zacznę prosić o pomoc w kodowaniu🤣🤣
-
Szukam schematu do podłączenia modułu od haka w A4 B8
Czesc, podpowie ktoś jak czytać te schematy elektryczne ??? Czy to samo jest w przedlifcie i polifcie ???
-
Napęd quattro w Audi A4 B8 Allroad
Up
-
Jak rozpołowić wał napędowy w Audi A4 B8 Allroad?
Co się stało ze rozbierasz ten wał???
-
Zamiennik wału do Audi A4 B8 Allroad
Mozesz mi powiedzieć czy w wale napędowym może się coś zużywać oprócz podpory ???? Ja mam problem ze jak podczas jazdy wciskam albo puszczam pedal gazu to mam takie stuknięcie słyszalne z tyłu auta , a jak ruszam to na 1 i 2 to pod obciążeniem takie terkotanie po srodku auta słyszalne przy otwartym oknie. Nie mogę znaleźć co to może być wiec pierwsza rzecz jaka mi przyszła do głowy to wymienic wał.
-
Zamiennik wału do Audi A4 B8 Allroad
Podepnę się do tematu mam allroad z 12 roku i wał ma oznaczenie 8K0 521 101 L, rozumiem ze mogę szukać z końcówka E i S i będzie pasować???
-
Napęd quattro w Audi A4 B8 Allroad
Cześć Od jakiegoś czasu mam problem wydaje mi się że coś z napędem. Sprawa wygląda tak że podczas przyspieszania z 1 i 2 biegu od spodu auta słychać takie terkotanie (podobnie do przegubu ale nie takie samo) a podczas jazdy ze stała prędkością np 100km/h podczas dodawania gazu jest takie głuche stuknięcie łup i lekkie szarpniecie i po puszczeniu gazu takie samo tak jakby jakiś luz. Dodatkowo jak np na 4 biegu silnik schodzi z obrotów to słychać takie buczenie i jakby lekkie wibracje ustaje jak przychamuje koła lub dodam gazu. I ostatnią rzeczą która nie mam pojecia czy jest z tym wszystkim powiązana jest lekkie poszarpywanie podczas ruszania. Teraz kilka informacji co udało mi się sprawdzic : mocowania silnika skrzyni oraz dyfra czyli poduszki tuleje, połoski przeguby itp Auto na podnośniku koła w ruchu mechanik sprawdzal nic nie znalazł Podpora wału wygląda spoko. Nie wiem co jeszcze mogę sprawdzić Auto to A4 B8 Allroad polift w manualu silnik cjca Pozdrawiam Ps a może jest ktoś na forum z Dolnego Śląska i ogarnia takie rzeczy może mi odpłatnie zdiagnozować usterkę bede wdzięczny za kontakt Pozdrawiam Ps 2 Przebieg 334tys autostradowy, pracuje na wyjeździe robie duzo kilometrów
-
Stukanie i dziwne odgłosy w A4 B8 Allroad
Postaram się nagrać terkotanie słychać to po otwarciu szyby z prawej strony, z lewej nie slychac. Przy zamkniętych szybach wogole nie słychać. Bardziej martwi mnie stukanie z tyłu
-
Stukanie i dziwne odgłosy w A4 B8 Allroad
Witam, mam a4 b8 allroad 2.0 tdi polift w manualu podczas jazdy jak puszczam i dodaję gazu do z tyłu auta mam głuche stuknięcie i szarpnięcie . Myślałem że to jakiś luz na tylnym dyfrze sprawdziłem wszystkie poduszki mocowania itp, są dobre. Jeszcze podczas jazdy przyspieszania z 1 i 2 biegu słyszę takie tyrkotanie od spodu auta. Ale najgorsze jest to głuche takie "łup" i szarpnięcie jak w trakcie jazdy wcisnę gaz lub odpuszczę wtedy stuknięcie jest cichsze. Tak jakby koła nie nadążyły za napędem albo naped za kołami . Pomoże ktoś ogarnąć temat??? Bylem u jednego mechanika auto podniesione na podnośniku koła w ruchu szukał co stuka nic nie znalazł. Podpora wału wygląda na dobrą nie ma luzów itp. Zanim zacznę wymieniać części chcialbym się doradzić bardziej obeznanych w temacie. Pozdrawiam Pz szarpnięcie mocno wałem na dół czy go góry powoduje podobny dźwięk ale pewności nie mam.
-
Felgi z allegro
Witam, może się ktoś wypowie czy warto kupić te felgi i czy wejdą beż problemu do a4 b8 allroad polift allegro.pl ALLEGRO.PL
-
Pompa wody elektryczna, zawór klapy obejścia filtra powoetrza
Ktoś pomoże ogarnąć ta pompę??? Potrzebuję info czy pompa działa cały czas czy np po uzyskaniu jakiejś temp, albo np po zgaszeniu auta. Co steruje ta pompa czujnik??? Gdzie znajduje się bezpiecznik??? Pozdro
-
Pompa wody elektryczna, zawór klapy obejścia filtra powoetrza
Taaak.
-
Pompa wody elektryczna, zawór klapy obejścia filtra powoetrza
Witam, mam problem z elektryczna pompa wody w a4 b8 143km. Wtyczka skorodowala w środku wymieniłem ją ale nadal pojawią się błąd P261D00 wymieniłem też pompę na nową ale błędu nie da się skasować. Wtyczka ma 3 kable +,- oraz s jak podłącze 2 pierwsze pompa kręci po włączeniu zapłonu jak podepnę 3 to przestaję działać. Druga sprawa pojawił się błąd P101600 zawór obejściowy, nie mogę go skasować. Podpowie mi ktoś co mogę posprawdzać. Jutro jadę 900km trasy mam trochę obawy. Pozdrawiam
- Termostat
-
Termostat
Nie trzeba. Nie trzeba. Ja nie szukam przyczyny, znam zasadę działania termostatu i układu chłodzenia, w pierwszym poście zapytałem o termostaty bo są ponoć 2 a w polifcie podobno jeden. Nie spotkałem się wcześniej z dwoma termostatami posiadałem raczej starsze auta takie jak VW Scirocco mkI, Scirocco Mk II, Corrado. Teraz posiadam hondę crv IV i audi w hondzie też nie ma 2 termostatów stąd moje pytanie w pierwszym poście. Nie jestem mechanikiem raczej fanem motoryzacji i grupy vag. Pozdrawiam
-
Termostat
Jak pisałem auto mam 3 miesiące rozrząd zrobiłem zaraz po kupnie, wiadomo plyny filtry itp, jak jest ciepło ogrzewanie działa także nagrzewnica dobra. Jak temp są ujemne to wskazówka od wody ledwo pod 70stopni czasami wskoczy ponad 80 ale na chwilę i to po dłuższej jeździe. Także obstawiam termostat. W etce patrzyłem, nie widzę tam drugiego termostatu. Z tego co widzę pod maską jest jeden wygląda jak by był razem z obudowa. Może ktoś potwierdzić???
- Termostat
- Termostat
- Termostat