Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Szukam schematu do podłączenia modułu od haka w A4 B8

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Dzień dobry :)

Mam zamontowany oryginalny hak w mojej A4B8 1.8tfsi 2008 rok , lecz wiązka od modułu jest pocięta jak na zdjęciach . Czy ktoś posiada schemat do prawidłowego podłączenia ? 

W Koszalinie jeszcze nie znalazłem magika który mi to ogarnie . Jest jeden ale potrzebuje schematu ?

Bardzo proszę o pomoc 

IMG_1179.JPG

IMG_1181.JPG

Rozwiązane przez Tomnik

Przejdź do rozwiązania
Opublikowano
  • Rozwiązanie

828-025020517.thumb.png.ece98e874beccf8d91d163bb7490c66f.png

Przekaźnik zasilania zacisku 15, jednostka sterująca wykrywaniem przyczepy, stabilizator napięcia, podstawka bezpiecznikowa 2, podstawka bezpiecznikowa 4
J329    -      Przekaźnik do zasilania klasy 
J345    -      Jednostka sterująca wykrywaniem przyczepy
J532    -      Stabilizator napięcia
ST2    -      Uchwyt bezpiecznika 2
SF2    -      Bezpiecznik 2 na uchwycie bezpiecznika 
SF3    -      Bezpiecznik 3 na uchwycie bezpiecznika 
ST4    -      Podstawa bezpiecznika 4
SF4    -      Bezpiecznik 4 na uchwycie bezpiecznika 
SF12    -      Bezpiecznik 12 na uchwycie bezpiecznika
T12aa    -      Złącze wtykowe, 12-krotne
T12d    -      Złącze wtykowe, 12-krotne
  51    -      Punkt uziemienia w bagażniku po prawej stronie
  249    -      Złącze uziemiające 2 w wewnętrznej wiązce przewodów
  B273    -      Połączenie dodatnie (15) w wiązce przewodów głównych
  B492    -      Połączenie dodatnie 3 (15) w wiązce przewodów wnętrza
*    -      przyporządkowanie bezpieczników można znaleźć w obowiązującym schemacie połączeń
*2    -      od maja 2009 r
*3    -      do kwietnia 2009 r
*4    -      Przekrój poprzeczny zależy od wyposażenia
*5    -      tylko dla pojazdów z systemem start-stop

---------------------------------------------------------------------

828-025030517.thumb.png.1b4d07a84f1aaf7dbbcc98c28923f7bd.png

Włącznik świateł hamowania, jednostka sterująca wykrywaniem przyczepy
F    -      Włącznik świateł hamowania
J345    -      Jednostka sterująca wykrywaniem przyczepy
T4k    -      Złącze wtykowe, 4-krotne
T12d    -      Złącze wtykowe, 12-krotne
T17e    -      Złącze wtykowe, 17-krotne
T17f    -      Złącze wtykowe, 17-krotne
T46    -      Złącze wtykowe, 46-krotne
  249    -      Złącze uziemiające 2 w wewnętrznej wiązce przewodów
  B335    -      Złącze 1 (54) w wiązce przewodów głównych
  B398    -      Złącze 2 (magistrala CAN komfort wysoki) w głównej wiązce kablowej
  B401    -      Złącze 5 (magistrala CAN komfort wysoki) w głównej wiązce kablowej
  B407    -      Złącze 2 (magistrala CAN komfort niski) w głównej wiązce kablowej
  B410    -      Złącze 5 (magistrala CAN komfort niski) w głównej wiązce przewodów
------------------------------------------------------------------------------------

828-025040517.thumb.png.3044b7394b98fd7b5aafbca1d4ac26d7.png

Sterownik wykrywania przyczepy, gniazdo do obsługi przyczepy
J345    -      Jednostka sterująca wykrywaniem przyczepy
T16d    -      Złącze wtykowe, 16-krotne
U10    -      Gniazdo do obsługi przyczepy
  249    -      Złącze uziemiające 2 w wewnętrznej wiązce przewodów
*    -      od listopada 2009 r
 

Edytowane przez Tomnik

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor
W dniu 25.07.2024 o 15:25, Tomnik napisał(a):

828-025020517.thumb.png.ece98e874beccf8d91d163bb7490c66f.png

Przekaźnik zasilania zacisku 15, jednostka sterująca wykrywaniem przyczepy, stabilizator napięcia, podstawka bezpiecznikowa 2, podstawka bezpiecznikowa 4
J329    -      Przekaźnik do zasilania klasy 
J345    -      Jednostka sterująca wykrywaniem przyczepy
J532    -      Stabilizator napięcia
ST2    -      Uchwyt bezpiecznika 2
SF2    -      Bezpiecznik 2 na uchwycie bezpiecznika 
SF3    -      Bezpiecznik 3 na uchwycie bezpiecznika 
ST4    -      Podstawa bezpiecznika 4
SF4    -      Bezpiecznik 4 na uchwycie bezpiecznika 
SF12    -      Bezpiecznik 12 na uchwycie bezpiecznika
T12aa    -      Złącze wtykowe, 12-krotne
T12d    -      Złącze wtykowe, 12-krotne
  51    -      Punkt uziemienia w bagażniku po prawej stronie
  249    -      Złącze uziemiające 2 w wewnętrznej wiązce przewodów
  B273    -      Połączenie dodatnie (15) w wiązce przewodów głównych
  B492    -      Połączenie dodatnie 3 (15) w wiązce przewodów wnętrza
*    -      przyporządkowanie bezpieczników można znaleźć w obowiązującym schemacie połączeń
*2    -      od maja 2009 r
*3    -      do kwietnia 2009 r
*4    -      Przekrój poprzeczny zależy od wyposażenia
*5    -      tylko dla pojazdów z systemem start-stop

---------------------------------------------------------------------

828-025030517.thumb.png.1b4d07a84f1aaf7dbbcc98c28923f7bd.png

Włącznik świateł hamowania, jednostka sterująca wykrywaniem przyczepy
F    -      Włącznik świateł hamowania
J345    -      Jednostka sterująca wykrywaniem przyczepy
T4k    -      Złącze wtykowe, 4-krotne
T12d    -      Złącze wtykowe, 12-krotne
T17e    -      Złącze wtykowe, 17-krotne
T17f    -      Złącze wtykowe, 17-krotne
T46    -      Złącze wtykowe, 46-krotne
  249    -      Złącze uziemiające 2 w wewnętrznej wiązce przewodów
  B335    -      Złącze 1 (54) w wiązce przewodów głównych
  B398    -      Złącze 2 (magistrala CAN komfort wysoki) w głównej wiązce kablowej
  B401    -      Złącze 5 (magistrala CAN komfort wysoki) w głównej wiązce kablowej
  B407    -      Złącze 2 (magistrala CAN komfort niski) w głównej wiązce kablowej
  B410    -      Złącze 5 (magistrala CAN komfort niski) w głównej wiązce przewodów
------------------------------------------------------------------------------------

828-025040517.thumb.png.3044b7394b98fd7b5aafbca1d4ac26d7.png

Sterownik wykrywania przyczepy, gniazdo do obsługi przyczepy
J345    -      Jednostka sterująca wykrywaniem przyczepy
T16d    -      Złącze wtykowe, 16-krotne
U10    -      Gniazdo do obsługi przyczepy
  249    -      Złącze uziemiające 2 w wewnętrznej wiązce przewodów
*    -      od listopada 2009 r
 

Dziękuję bardzo :) 

  • 1 rok później...
Opublikowano

Czesc, podpowie ktoś jak czytać te schematy elektryczne ??? Czy to samo jest w przedlifcie i polifcie ???

Edytowane przez wristtech

Opublikowano
10 minut temu, wristtech napisał(a):

Czy to samo jest w przedlifcie i polifcie ???

Bezpieczniki mogą się różnic.

Legenda do czytania jest na dole, czego nie rozumiesz?

Edytowane przez Muskel1

Opublikowano

Ogolnie to wszystkiego  😀 , nie potrafię odczytac ktory kolor przewodu gdzie podłączyć. Są tam 3 schematy ktory jest do czerwonej wtyczki ??? Bo jak wszystkie 3 toż to jakaś masakra.  Ale to jeszcze nic czekaj jak zacznę prosić o pomoc w kodowaniu🤣🤣

Edytowane przez wristtech

Opublikowano

Czerwona wtyczka jest 12-pinowa (czyli T12d), więc wszystko co ma w opisie pinów T12d na schematach, dotyczy tej wtyczki.

Opublikowano

A widzisz rozjaśniłeś mi trochę i zaczynam to rozumieć, także dziękuję. 

Opublikowano

Ok jeśli dobrze to rozumiem to 3 najgrubsze przewody pod zaciski bezpieczników, brązowy podpinam do masyschemat nr 1. Schemat nr 2 odnajduje wiązkę i pod istniejące przewody podpinam z mojej kostki zgodnie z kolorami. Pozostaje mi ostatni przewód koloru czarnego nie widze go na schemacie. 

Edit dobra widze jest na schemacie nr 1 czyli czarny to stały (+)???

 

 

Edytowane przez wristtech

Opublikowano
15 minut temu, wristtech napisał(a):

czyli czarny to stały (+)???

To zacisk 15, czyli plus po zapłonie.

Opublikowano

Czesc 3 pierwsze przewody te najgrubsze, w skrzynce bezpiecznikow mam puste miejsca rozumiem ze należy zamontowac tam bezpieczniki i podpiąć przewody z kostki tylko zasilanie ma byc tam stałe czy po stacyjce ??? I jak znalezc przewod o oznaczeniu F wl swiatel hamowania ???

Edytowane przez wristtech

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Up podpowie ktos ??? 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.