Treść opublikowana przez Janasekk
-
Stuki przy skręcaniu kierownicą w A4 B8
Masz jakieś inne objawy? Drgania, wibracje, przeskoki podczas jazdy?
-
Przeskakiwanie/drgania kierownicy w A4 B8
Ok wiec rozmawiajac jeszcze raz z ludzmi od maglownic powiedzieli zebyms sprobowal czujnik servo przelozyc i jesli to nie pomoze dopiero regenerowac. Oczywisice przelozenie czujnika ze starego magla nie pomoglo, dodatkowo wywazone kola do 0g na maszynie i rowniez 0 poprawy. Opony bicia nie maja bo hunter pokazal jest w b.d stanie, mysle o bananach, na forum niektorzy pisali ze jest to zabieg ktore pomaga na chwile i jednak tuleje 75 guma olej rozwiazuja problem bo " na poli jest za sztywno po prostu". Tylko czy to przeskakiwanie kierownicy jest od wahaczy,bananow?
-
Przeskakiwanie/drgania kierownicy w A4 B8
Tylko juz uzywke zakladalem wlasnie po niby 180 tys nalotu a pewnie miala x2 i skrecona srube. Nie chce znowu sie pakowac. Znalazlem taki zaklad z Radomia duzo dobrych opinia maja niby AK EUROPE COMPANY Kielecka 56 - Szukaj w Google
-
Przeskakiwanie/drgania kierownicy w A4 B8
Mozliwe, nie wiem czy nie wezme regenerowanej W zasadzie przeszlo samo,mam wrazenie ze nie od wahacza. Zbieznosc po tych zabiegach ustawiona, zdecydowalem sie na kpl wahaczy lewa prawa i sworznie. Okazalo ze sworzen lemfa po 30 tys km zaczal sie zacierac. Na ten moment zostaje chyba kupno regenerowanej maglownicy
-
Przeskakiwanie/drgania kierownicy w A4 B8
Wahacz wymieniony, może jakaś delikatna poprawa jest ale to dalej nie to, nie wiem o co chodzi już, czy iść w regeneracje maglownicy i czy to ona jest temu winna? Rozmawiając wczoraj z Panem który regeneruje maglownice mówi że to niby nie ona no ale... Zostaje jeszcze może nowy przewód wspomagania? Może ten się jakos zapchał? Sam nie wiem
-
Stuki przy skręcaniu kierownicą w A4 B8
Poradziles sobie z tematem? U mnie nagle zaczelo cos tak stukac i pukac jakbym po kasztanie jezdzil i nie wiem co jest
-
Przeskakiwanie/drgania kierownicy w A4 B8
Wczoraj cos sie zepsulo samo z siebie. Wjezdzajac na gorke i zjezdzajac z niej rownoczesnie odbijajac kierownica z lewo mega glosny trzask/stuk jakby przegub. Krecac na postuje kierownica max lewo i max prawo w roznych momentach polozenia kol bardzo glosne strzelenie/trzask jakbym po kasztanie jezdzil. Nie wiem co to moze byc, czekam na podnosnik i zrobie ten wahacz i sprawdze co to ale strach jezdzic tak to strzela.
-
Przeskakiwanie/drgania kierownicy w A4 B8
Pękła w górnej czesci gdzie jest sruba, zamowilem dodatkowo sam wahacz, jesli okaza sie taki sam wymienie tuleje, jesli nie caly wahacz i sworzen
-
Przeskakiwanie/drgania kierownicy w A4 B8
Jeden byl wymieniany razem ze zwrotnica 15k temu (lewa strona), prawa bedzie miala prasowana tuleje i wymieniany sworzen, przeciez nie musze chyba calego wahacza wymieniac?
-
Przeskakiwanie/drgania kierownicy w A4 B8
Nie nie, mamy przeprasować tuleje i sworzeń wymienić na prostym wahaczu przednim
-
Przeskakiwanie/drgania kierownicy w A4 B8
Wczoraj jezdzilem bliznaczym autem i kierownica zachowuje sie tak samo, drga i wraca skokowo do pkt 0. tylko u kolegi jest 2x gorzej niz u mnie ...?, Zamowilem jeden wahacz jeszcze ktory mi podsunal spec typowo od vag, wymienie i zobacze
-
Przeskakiwanie/drgania kierownicy w A4 B8
Bo nie bedzie tak pasowac. Na poczatku wzialem tuleje z audi a4 b7 ktore niby rozwiazywaly problem(jest o tym w poscie) 65mm gumowe-olejowe ktore dosc szybko sie wylaly. Lemforder 17659 01 ( 4D0 407 183 AB) Na jej podstawie był dobierany poliuretan 65mm (4D0 407 183 AB)
-
Przeskakiwanie/drgania kierownicy w A4 B8
Dokładnie takie allegro.pl ALLEGRO.PL
-
Przeskakiwanie/drgania kierownicy w A4 B8
Prawidłowo, nr oem jak z etki 65mm jak to poli
-
Przeskakiwanie/drgania kierownicy w A4 B8
Czytałem cały i nic mi to nie dało
-
Przeskakiwanie/drgania kierownicy w A4 B8
Są tylko eibachy sprężyny założone i dokładki progów, dla nich to już limit u nie mogę podnieśc, kolega u siebie normalnie coś podkłada i wjeżdżamy....
-
Przeskakiwanie/drgania kierownicy w A4 B8
Bylem dzisiaj w warsztacie do ktorego chcialem oddac auto to jednak nie zrobia go bo za bardzo zglebione i duzo dokladek a sie boja podnosic normalnie. Ale powiedzialem jaki mam problem i mowi ze to raczej nie zadne wahacze itd i zebym sie drugim autem przejechal bo mowi ze w audi kierownica wraca skokowo w co mi sie wierzyc nie chce ale okej. Dzisiaj do kolegi znajomy podstawi blizniacznie auto to sie przejade i zobacze jak to wyglada u niego bo masakra z tym jest....
-
Przeskakiwanie/drgania kierownicy w A4 B8
Wymienialem cały drążek, chodził dużo lepiej niż stary, zatarł się w chwilę?
-
Przeskakiwanie/drgania kierownicy w A4 B8
Koncza mi sie pomysly w zasadzie dlatego tutaj pisze bo nie wiem co dalej robic..
-
Przeskakiwanie/drgania kierownicy w A4 B8
Czasami 100km, nieraz 120,nieraz 140 bardzo roznie nie ma stalej predkosci, podczas hamowania nie, sa nowe tarcze piasty mierzone czujnikiem przod i tyl, wymienianie tloczki prowadniczki itd
-
Przeskakiwanie/drgania kierownicy w A4 B8
Caly czas, niezaleznie jaka pora roku, jakie kola ile bym nie pozyczyl, jaka predkosc itd
-
Przeskakiwanie/drgania kierownicy w A4 B8
Magiel sciagany z auta o nalocie 140 tys, Servotronic 1N3, pompa Bosch nówka bo zf nie moglem nigdzie znalezc z tez pewnie bylby kosmicznie drogi
-
Przeskakiwanie/drgania kierownicy w A4 B8
Czesc 3.0 tdi manual Problem polega na "przeskakiwaniu kierownicy" przy wychodzeniu z zakretu i prostowaniu kierownicy do punktu 0. Kierownica nie wraca plynnie tylko "skokowo". Dodatkowo przy jezdzie na wprost oraz korygowaniu toru jazdy ten sam objaw. Przy ok 100km/h+ sa tez drgania kierownicy w roznych zakresach. -Opony i felgi sprawdzone na hunterze(patrzylem osobiscie) kola max 4kg bicia, felgi proste, -nowa pompa wspomagania oraz kolo pasowe, -nowy plyn OE i plukanie ukladu z 3 razy, -wymieniany drazek kierowniczy, -wymieniany magiel na podmianke z malego nalotu. Jakies pomysly ktos ma? Czy winne moga byc tuleje poliuretanowe w bananach? Bo takie posiadam.
-
Drgania na kierownicy w zakresie prędkości 110-140 km/h w Audi A4 B8
Witam mam to samo. 3.0 tdi manual Drgania przy 100-120 km/h przy 130 nie da sie jechac tak bije kierownica. -Opony wywazane 5 razy -Hamucle i klocki przod nowe -Piasty i lozyska kol przod nowe -Amorki i sprezyny nowe -Zawieszenie cale bez luzow -hamulce tyl nowe wraz z regeneracja zaciskow -piasty tylne bez zadnego picia -polosie przednie wymienione -polos tylnia p.p wymieniona (lewa ok ) Mam w bananach Tuleje Poliuretenowe, czy one moga powodowac te drgania ? Prosze o pomoc jak ktos wie co sprawdzic jeszcze
-
Błąd P100D 00 [167]
Witam. Po nocy odpaliłem auto zrobiłem może z 3km i taki błąd jak w załączniku. 3.0 tdi capa. Jakieś pomysły? Auto nie ma mocy, miga kontrolka świec żarowych. Zmienił się dźwięk wydechu (auto jest na przelocie) po skaskowaniu błędu dźwięk wraca do normy, mniej syczy.