-
Kruq1 obserwuje zawartość Nowicjusz - wątek powitalny i Drżenie lewarka skrzyni biegów manual w Audi A4 B9
-
Drżenie lewarka skrzyni biegów manual w Audi A4 B9
Cześć, i u mnie wystąpił problem z wybieraniem 1 i 2 biegu. To wygląda tak, jakby dźwignia lewarka wychylała się za bardzo w lewo. Czy udało się komuś ustalić które elementy są uszkodzone lub wymagają regulacji? Czy jest możliwość regulowania lewarka/cięgien? Gdzie ewentualnie szukać porady? Widziałem manuale bo B7 i wcześniejszych, ale nie widzę do b9. Proszę o podpowiedź. Dzięki Edycja. Już po problemie. Znalazłem odpowiedź w temacie dotyczącym A4 B8. Da się wyregulować lewarek. Nie trzeba wcale wiele pracy. Wystarczy: - podnieść do góry mieszek, - zdjąć osłonę gąbkową, -podnieść do góry osłonę gumową, - delikatnie odgiąć zatrzaski osłony lewarka, znajdujące się z tyłu lewarka (od strony kanapy) i unieść delikatnie tył osłony do góry. - przesunąć osłonę do tyłu, żeby wyskoczyła z zatrzasków przednich. W ten sposób dostajemy się do śruby na klucz torx45, znajdującej się z przodu, po lewej stronie, pod lewarkiem na obejmie od cięgna. Teraz regulacja wygląda jak na filmiku. Jeśli lewarek blokował się przy wrzucaniu 1 i 2 biegu, bo za bardzo wychylał się w lewo, to trzeba poluzować śrubę, przesunąć lewarek w lewo i znów dokręcić. Teraz spróbować zmienić biegi i jeśli wciąż jest problem to czynność regulacji powtórzyć. Jak się przesądzi w którąś stronę to albo nie będzie wchodziła 5 i 6 albo 1 i 2 albo wsteczny. Jeśli przy regulacji przesunięcie lewarek za bardzo do przodu lub do tyłu to mogą nie wchodzić biegi parzyste lub nieparzyste i wsteczny. Wszystko jest jednak kwestią regulacji. Robota łatwa. Ja kręciłem długim kluczem torx45 w kształcie litery T. Jest cieńszy niż klucze nasadowe z przedłużką na grzechotce. Ale i takim powinno się dać kręcić. Pół dnia szukałem filmiki i rozwiązania. Robota zajęła 30 minut. Pozdrawiam
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Cześć, mam na imię Karol, od kilku dni użytkuję A4 B9 Avant. Sprowadziłem auto z Niemiec z założeniem, że posłuży w rodzinie równie dzielnie jak poprzednie A4 B5. Poprzedniczka z 1999 roku (zwana w domu "babką") przyjechała z Holandii w 2008 roku, przywieziona przez teścia. Przez wszystkie lata służyła dzielnie i obecnie ma na liczniku ponad pół miliona kilometrów. Przejdzie teraz w kolejne ręce w rodzinie Moja B9 jest z 2016 roku, wygląda i prowadzi się bardzo dobrze. Przyjechałem nią ponad 1000 km i było to bardzo przyjemne doznanie. Auto płynie po drodze pokonując kolejne kilometry. Jestem z niego bardzo zadowolony. Po świętach umówiony jestem na przegląd oraz serwis olejowy połączony z wymianą wszystkich filtrów. Zaglądałem wcześniej na forum, ale dopiero dziś zdecydowałem się zameldować. Podziwiam za ogromną wiedzę i chęć dzielenia się nią. W miarę możliwości również postaram się coś od siebie dołożyć, nawet jeśli będzie to tylko możliwość zweryfikowania czegoś w celach porównawczych. Pozdrawiam wszystkich I do zobaczenia na drogach
Kruq1
Pasjonat - Nowicjusz
-
Dołączył
-
Ostatnia wizyta