Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

tymon373

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  1. nie do końca rozumiem pytanie bo trochę nie po kolei ale komputer podczas samej wymiany jest ci potrzebny do: 1. opróżnienia zasobnika oleju czyli spuszczenia z niego ciśnienia, po tym sprawdzasz czy napewno ciśnienie zostało spuszczone w wartościach rzeczywistych 2. spuszczasz olej wymieniasz filtry wlewasz nowy olej 3. nabijasz zasobnik wyłączając procedurę i sprawdzasz czy jest na nim ciśnienie tak samo jak wcześniej 4. rozgrzewasz olej w skrzyni i jak osiągnie temperaturę 35-40*C odkręcasz korek i spuszczasz nadmiar bądź dolewasz jeżeli wcześniej wlałeś za mało i to tyle jeżeli chodzi o wymianę, o adaptacji wątpię że ktoś będzie się chciał dzielić bo każdy ma jakieś swoje sposoby i nie ma jednego poprawnego.
  2. gen 1 jest fabrycznie zablokowana do 400NM ale można ponieść moment i ciśnienia na sprzęgłach i pod 500NM przeniesie, w gen2 nie ma możliwości programowania ale ma 2 tarcze sprzęgła więcej i już fabrycznie wytrzyma bezpiecznie 480-500NM
  3. napisz maila najlepiej albo dzwoń do skutku
  4. ja mogę ci polecić krupatronic chłopaki znają się na robocie jak mało kto no tylko nie jest tanio i terminu mogą być dosyć długie, no i minus ze na zadupiu mają warsztat bo to są okolice siedlec
  5. zależy co to znaczy uczciwie, ja ostatnio już stwierdziłem że wolę zapłacić x2 niż potem żałować, i nie bardzo rozumiem o jaką flanszę chodzi bo tam kielich skrzyni jest kręcony do bloku i nie ma po drodze żadnej flanszy pomiędzy
  6. Ja dochodzę do podobnych wniosków, a robię wszystko sam w samochodzie więc odchodzi mi sporo kosztów robocizny
  7. No myślę że z miską i robocizną na oryginalnych częściach i oleju koło 5500-6000 ci wyjdzie
  8. Te plastikowe miski lubią się krzywić, jeżeli mocno się poci to wymienił bym razem z miską przy okazji wymiany oleju z filtrami bo potem jak się okaże że to jednak nie tylko uszczelka to żeby wymienić będziesz musiał znowu olej zlać , a jeżeli chodzi o tą statystykę którą wspomniałeś to myśle że napewno ponad 50% wymienia z filtrami chociaż co 2 wymianę
  9. vcds jest dużo trudniej bo nie masz żadnych procedur opisanych jakie warunki są potrzebne i w internecie równiez nie znalazlem jakis instrukcji do tej konkretniej skrzyni, odisem wszystko masz wytlumaczone po kolei
  10. Adaptacja zmienia zupełnie działanie tej skrzyni, oczywiście jeżeli nie masz softa, ja będę teraz sobie robił te adaptacje co pół roku bo diametralnie zmienia to płynność zmian biegów i ogólna kulturę pracy skrzyni
  11. Kupiłeś i masz jakąś opinię na ten temat, również bym chciał sobie zrobić adaptację bo Vcds strasznie słabo to idzie
  12. wymień płyn hamulcowy zanim zaczniesz grzebać przy serwie, ja polecam ate sl6, a jak nie to wymiana serwa, można to zrobić niedużym kosztem tylko trzeba mieć pojęcie jak bo jak ktoś nie ma pojęcia to bardzo łatwo pompę abs uszkodzić
  13. to jest 0HK czyli gen2 który się nie robi
  14. łatwiej będzie ci odkręcić najpierw wahacze silnika nie trzeba podpierać niczym sworzni regulacyjnych nie trzeba wymieniać co do odpinania kostki to ja zakupiłem sobie specjalne elementy do tego z ali, śrubokrętem też się da ale 50zł mi nie robi różnicy a jest łatwiej i napewno nic nie uszkodzisz w czesci mechanicznej nie musisz dobijać temperatury i ja polecam zalać trochę ponad tak ze 100-200ml Jeżeli chodzi o zamienniki oleju to nie do końca się zgadzam bo to nie są według żadnych katalogów bezpośrednie zamienniki oryginałów, przynajmniej napewno mtf nie ma zamiennika
  15. Tak będzie pasować wszystko A 0G7 to w wyposażeniu audi oznaczenie po prostu skrzyni automatycznej

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.