Treść opublikowana przez tymon373
-
Wymiana oleju w skrzyni biegów 0CL/0CK/0CJ w Audi A4 B9 / A5 F5
nie do końca rozumiem pytanie bo trochę nie po kolei ale komputer podczas samej wymiany jest ci potrzebny do: 1. opróżnienia zasobnika oleju czyli spuszczenia z niego ciśnienia, po tym sprawdzasz czy napewno ciśnienie zostało spuszczone w wartościach rzeczywistych 2. spuszczasz olej wymieniasz filtry wlewasz nowy olej 3. nabijasz zasobnik wyłączając procedurę i sprawdzasz czy jest na nim ciśnienie tak samo jak wcześniej 4. rozgrzewasz olej w skrzyni i jak osiągnie temperaturę 35-40*C odkręcasz korek i spuszczasz nadmiar bądź dolewasz jeżeli wcześniej wlałeś za mało i to tyle jeżeli chodzi o wymianę, o adaptacji wątpię że ktoś będzie się chciał dzielić bo każdy ma jakieś swoje sposoby i nie ma jednego poprawnego.
-
Ile katalogowo Nm przenosi skrzynia biegów 0CK/0CL DL 382 w Audi A4 B9?
gen 1 jest fabrycznie zablokowana do 400NM ale można ponieść moment i ciśnienia na sprzęgłach i pod 500NM przeniesie, w gen2 nie ma możliwości programowania ale ma 2 tarcze sprzęgła więcej i już fabrycznie wytrzyma bezpiecznie 480-500NM
-
Uszczelka miski olejowej w Audi A4 B9 2.0 TDI
napisz maila najlepiej albo dzwoń do skutku
-
Uszczelka miski olejowej w Audi A4 B9 2.0 TDI
ja mogę ci polecić krupatronic chłopaki znają się na robocie jak mało kto no tylko nie jest tanio i terminu mogą być dosyć długie, no i minus ze na zadupiu mają warsztat bo to są okolice siedlec
-
Uszczelka miski olejowej w Audi A4 B9 2.0 TDI
zależy co to znaczy uczciwie, ja ostatnio już stwierdziłem że wolę zapłacić x2 niż potem żałować, i nie bardzo rozumiem o jaką flanszę chodzi bo tam kielich skrzyni jest kręcony do bloku i nie ma po drodze żadnej flanszy pomiędzy
-
Uszczelka miski olejowej w Audi A4 B9 2.0 TDI
Ja dochodzę do podobnych wniosków, a robię wszystko sam w samochodzie więc odchodzi mi sporo kosztów robocizny
-
Uszczelka miski olejowej w Audi A4 B9 2.0 TDI
No myślę że z miską i robocizną na oryginalnych częściach i oleju koło 5500-6000 ci wyjdzie
-
Uszczelka miski olejowej w Audi A4 B9 2.0 TDI
Te plastikowe miski lubią się krzywić, jeżeli mocno się poci to wymienił bym razem z miską przy okazji wymiany oleju z filtrami bo potem jak się okaże że to jednak nie tylko uszczelka to żeby wymienić będziesz musiał znowu olej zlać , a jeżeli chodzi o tą statystykę którą wspomniałeś to myśle że napewno ponad 50% wymienia z filtrami chociaż co 2 wymianę
-
Wymiana oleju w skrzyni biegów 0CL/0CK/0CJ w Audi A4 B9 / A5 F5
vcds jest dużo trudniej bo nie masz żadnych procedur opisanych jakie warunki są potrzebne i w internecie równiez nie znalazlem jakis instrukcji do tej konkretniej skrzyni, odisem wszystko masz wytlumaczone po kolei
-
Wymiana oleju w skrzyni biegów 0CL/0CK/0CJ w Audi A4 B9 / A5 F5
Adaptacja zmienia zupełnie działanie tej skrzyni, oczywiście jeżeli nie masz softa, ja będę teraz sobie robił te adaptacje co pół roku bo diametralnie zmienia to płynność zmian biegów i ogólna kulturę pracy skrzyni
-
Kilka pytań odnośnie ODIS-a
Kupiłeś i masz jakąś opinię na ten temat, również bym chciał sobie zrobić adaptację bo Vcds strasznie słabo to idzie
-
Problem z piszczącym pedałem hamulca w Audi A5 F5
wymień płyn hamulcowy zanim zaczniesz grzebać przy serwie, ja polecam ate sl6, a jak nie to wymiana serwa, można to zrobić niedużym kosztem tylko trzeba mieć pojęcie jak bo jak ktoś nie ma pojęcia to bardzo łatwo pompę abs uszkodzić
-
Ile katalogowo Nm przenosi skrzynia biegów 0CK/0CL DL 382 w Audi A4 B9?
to jest 0HK czyli gen2 który się nie robi
-
Wymiana oleju w skrzyni biegów 0CL/0CK/0CJ w Audi A4 B9 / A5 F5
łatwiej będzie ci odkręcić najpierw wahacze silnika nie trzeba podpierać niczym sworzni regulacyjnych nie trzeba wymieniać co do odpinania kostki to ja zakupiłem sobie specjalne elementy do tego z ali, śrubokrętem też się da ale 50zł mi nie robi różnicy a jest łatwiej i napewno nic nie uszkodzisz w czesci mechanicznej nie musisz dobijać temperatury i ja polecam zalać trochę ponad tak ze 100-200ml Jeżeli chodzi o zamienniki oleju to nie do końca się zgadzam bo to nie są według żadnych katalogów bezpośrednie zamienniki oryginałów, przynajmniej napewno mtf nie ma zamiennika
-
Wymiana oleju w skrzyni biegów 0CL/0CK/0CJ w Audi A4 B9 / A5 F5
Tak będzie pasować wszystko A 0G7 to w wyposażeniu audi oznaczenie po prostu skrzyni automatycznej
-
Wymiana oleju w skrzyni biegów 0CL/0CK/0CJ w Audi A4 B9 / A5 F5
chodzi ci pewnie o sanki, nie pamiętam jaki torx tam wchodzi ale kup sobie po prostu zestaw za kilka dyszek z yato allegro.pl ALLEGRO.PL tutaj masz np taki zestaw
-
Wymiana oleju w skrzyni biegów 0CL/0CK/0CJ w Audi A4 B9 / A5 F5
nie mam pojęcia czy w obd eleven jest taka opcja, wiem jak to zrobić vcds i odisem
-
Wymiana oleju w skrzyni biegów 0CL/0CK/0CJ w Audi A4 B9 / A5 F5
Ciągle czasu niema żeby usiąść i to zmontować, teraz w wakacje spróbuję się zebrać i to zrobić w końcu
-
Wymiana oleju w skrzyni biegów 0CL/0CK/0CJ w Audi A4 B9 / A5 F5
Kalibracji nie zrobisz dobrze Vcds
-
Wymiana oleju w skrzyni biegów 0CL/0CK/0CJ w Audi A4 B9 / A5 F5
Włączasz w adaptacjach wymianę oleju w skrzyni i odpinasz wtyczkę od pompy po prostu i podpinasz dopiero jak skrzynia będzie zalana
-
Wymiana oleju w skrzyni biegów 0CL/0CK/0CJ w Audi A4 B9 / A5 F5
Myślę że w przeciągu miesiąca wrzucę
-
Wymiana oleju w skrzyni biegów S-Tronic w Audi A4 B9
długi płaski śrubokręt załatwi sprawę, oryginału raczej nikt nie kupuje po za aso bo ceny są mega odrealnione, np ten przyrząd z tego co wiem koło kafla kosztuje
-
Jak poprawić jakość dźwięku Bang&Olufsen w Audi A5 F5?
Siemka jak to wygląda po twoich modyfikacjach, szczególnie chodzi mi o przeniesienie suba w boczek
-
Wymiana oleju w skrzyni biegów S-Tronic w Audi A4 B9
jeżeli tylko przy skręcie w lewo to prawdopodobnie przegub, poza tym przy moście to nie jest tyrkotanie tylko raczej takie wibracje, podjedź gdzieś gdzie robią audi to ci zdiagnozują czy to most czy nie
-
Wymiana oleju w skrzyni biegów 0CL/0CK/0CJ w Audi A4 B9 / A5 F5
Uszczelki pod mechatronikę te aluminiowe nie są konieczne co każdą wymianę, co 2 wystarczy. Jeżeli chodzi o zakup to są zestawy na allegro ale zazwyczaj czegoś w nich brakuje więc po prostu trzeba zobaczyć i najwyżej dokupić to czego brakuje, no i zestawy tyczą się tylko części mechatronicznej do sprzęgieł nie widziałem zestawów