Treść opublikowana przez FriendAmilu
-
Brak komunikacji VCDS - R-NSE i CAN Gatewaty w Audi A4 B7
Znalazłem informację, że na K-line powinno być zawsze napięcie 12V, oraz to że po tej linii jedyne urządzenia jakie są podłączone to licznik i radio. Radia jestem pewny więc zobaczę przy liczniku czy się coś nie masuje mi k-line. Ogólnie jakiś czas temu dokładałem tempomat i multifunkcyjną kierownicę z pomocą poradnika na kanale Povagowani. Miałem po tym problem z wyskakującym płynem do spryskiwaczy i by to rozwiązać zmasowałem 1 pin w kostce licznika jak oni radzili. Zobaczę czy to może mieć wpływ na to. Ewentualnie co się stanie jeśli bym spróbował odpalić auto z odpiętym licznikiem? Wtedy rozkoduje immobilizer?
-
Brak komunikacji VCDS - R-NSE i CAN Gatewaty w Audi A4 B7
Nie wiem czy znalazłem dobre zdjęcie gniazda OBD, pożyczyłem je z innego tematu forum, ale na jego podstawie opisze jak gniazdo OBD jest połączone z radiem u mnie. Wspomnę tylko że sprawdzałem to miernikiem funkcją ciągłość kabla. K-line z radia jest połączone z pinem 15 w gnieździe OBD, Can-H jest połączone z pinem 14 i pinem 6, Can-L jest połączone z pinem 16 i pin 7. Dodatkowo sprawdziłem czy występuje jakieś napięcie na pinie K-Line przy radiu i wyszło, że jest delikatny prąd o wartości 0,04V
-
Brak komunikacji VCDS - R-NSE i CAN Gatewaty w Audi A4 B7
Dzięki za informację o gateway, pin w linii k w radiu jest na pewno wpięty w gniazdo B pin 5. A jak chodzi o ciągłość kabla w linii k to zobaczę za godzinę czy dochodzi on do gniazda OBD
-
Brak komunikacji VCDS - R-NSE i CAN Gatewaty w Audi A4 B7
Witam Mam radio z Audi A6 C5 o numerze 4B0 035 192P w swoim Audi A4 B7 (zmieniałem z concert 2). Po montażu nie mam możliwości połączenia się za pomocą VCDS z nawigacją. Upewniłem się, że adapter doprowadza z kostki ISO pin K-Line do właściwego gniazda w radiu, ale to nic nie zmienia. Próbowałem również połączyć się z radiem za pomocą różnych kabli. Podpinałem oryginalnego VCDS u elektromechanika, podpinałem również oryginalnego starszego o numerze softu 12.12. Łączyłem się za pomocą również VCDS Lite za pomocą kabla KD-CAN który defacto służy do INPY w BMW i za każdym razem była łączność z wszystkimi modułami prócz radia oraz CAN Gateway. I teraz moje pytanie brzmi, czy mógł się uszkodzić moduł komfortu i dlatego nie ma możliwości diagnostyki Auta w tym module? Sterowanie z kierownicy multifunkcyjnej działa, elektronika w samochodzie działa i z niczym problemu nie mam. Tak jeszcze dopowiem, że kodowanie obecnie w radiu jest 502111, a soft jest wgrany 0740 z strony PCBBC i radio samo w sobie działa bardzo dobrze. Pozdrawiam
-
Opinie o płatnym sofcie do RNSE w Audi A4 B7
Cześć Czy ma ktoś z was płatny soft do RNSE 192? Jakie macie zdanie na temat funkcji które ono wprowadza? RNS-E Firmware | Feature Pack RNSE.PCBBC.CO.UK RNS-E Custom Firmware, VIM, Digital Speedo, SD Card Maps Pozdrawiam
-
Darmowy dekoder VIN Audi, grupy VAG oraz innych marek - dane techniczne oraz wyposażenie
FriendAmilu skomentował(a) Hugo wpis na blogu w Darmowy Dekoder VIN Audi, VAG i Inne Marki – Dane Techniczne i WyposażenieWAUZZZ8EX7A029217
-
Do kogo jechać na chip tunig Audi A4 B7 1.8T w Małopolsce?
Witam Chciałbym się was doradzić. Mam A4 B7 z silnikiem 1.8T i zamierzam zrobić chip tuning. U kogo robiliście wy i kogo polecacie w okolicach Tarnowa+-80km?
-
Darmowy dekoder VIN Audi, grupy VAG oraz innych marek - dane techniczne oraz wyposażenie
FriendAmilu skomentował(a) Hugo wpis na blogu w Darmowy Dekoder VIN Audi, VAG i Inne Marki – Dane Techniczne i WyposażenieWAUZZZ8E16A247142