Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

A4B7Avant

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez A4B7Avant

  1. A4B7Avant odpowiedział(a) na A4B7Avant temat w 1.8T
    Ale no dzieki Pany. Wiecie jestem przewrażliwiony pewnie troche bo no juz troszke kasy włożyłem w moje audi. Niby nic powiązanego z olejem nie naprawiałem ale noo 😁
  2. A4B7Avant odpowiedział(a) na A4B7Avant temat w 1.8T
  3. A4B7Avant odpowiedział(a) na A4B7Avant temat w 1.8T
    Hahahah sorki to muszka m
  4. A4B7Avant opublikował(a) temat w 1.8T
    Witam. Juz kiedys pusalem na ten temat ale no jakos mi on nie daje spokoju nigdy. A mianowicie wyglad mojego oleju silnikowego w a4 b7 1.8t 163km. Jakbyście mogli ocenić. Moze ktos sie zna lepiej ode mnie a w zasadzie napewno ktos sie lepiej zna bo ja to kompletny laik 😁 Moj olej ma przejechane 4 tys prawie. Zazwyczaj wymieniam co 7-8tys. Na zdjęciu widoczna jest kilka kropli oleju z bagnetu na białej czystek kartce. Dodam ze olej w muare ciepły bo 2.5h wczesniej zgasiłem silnik
  5. Dzięki. Później napisze do niego i zobaczymy co i jak😁 Aaa części zamawiałeś bezpośrednio u tego Pana czy aby podał numery?
  6. Byłem wlasnie w sklepie i dałem im te numery czesci co wysyłałeś. Powiedzieli ze do 1.9 diesel to jest i ze nie bedzie pasowało bo inny układ sprzęgła jest i inne osadzenie i teraz juz nwm😁 A nawet jesli pasuje to nie trzea zadnych przeróbek robic zeby bylo ok?
  7. Ahaaa w ten sposób. Czyli mimo ze awx to bedzie pasowało i do 1.8t. Aby z 1.8t dobrać tarcze i powinno hulać. A jakie masz doświadczenia z tym zestawem. Bo ja tak sie przyznam ze mualem juz robione sprzęgło ale bylo założone sachs i mialo byc dobrze no ale dupaa. Po czasie zaczelo sie tluc na wciśnięty sprzęgle i na cieplym silniku. Jak zimny to cisza
  8. Ja mam naped przód To jest sprzedawane w takim zestawie czy trzrba osobno dokupować wszystko? Ogólnie tak sobie sprawdzałem ceny i wgl i widze ze naprzyklad tarcza dociskowa sprzęgła tylko do 1.9 Ja mam benzyniaka 1.8t
  9. Witam. Zbieram sie do wymiany dwumasy i tarczy sprzeglowej wiadomo z dociskiem i łożyskiem. Podpowiedzcie doradźcie jakie założyć jaka firmę bo różne sa opinie. A nie ukrywam ze chciałbym na nim pojeździć a nie zaraz znów robic. Pacjent to standardowo a4 b7 1.8t
  10. Witam wszystkich. Dzis taki luźniejszy temacik. Posiadam a4 b7 1.8t 163km. Od jakiegoś czasu przydymia mi na zimnym rozruchu na niebiesko. Podejrzewam ze to moga byc uszczelniacze zaworowe. Poczytałem w necie o takim specyfiku do zmiękczania uszczelek jak ,,forte seal conditioner". Macie jakies doświadczenia z nim związane? Czy pomaga czy nie czy raczej szkodzi? Aaaa j jeszcze przeczytałem ze trzeba go dolewac do świeżo wymienionego oleju? Jak to z tym jest. Doradźcie. Z góry wielkie dzięki 😁
  11. Jeszcze emniejsza z tym zeby sie raz wykosztować i potem zeby jezdzic. Ale z dzisiejszą jakością czesci samochodowych wiadomo jak jest i na dobrą sprawę zaraz znów moze byc słychać 🙂 No ale nic mam nadzieję ze i ja pojeżdżę z tym jak najdłużej 🙂
  12. Kurcze to serio długo jeździsz na tym. U mnie po dlugim postoju zawsze słychać te 2 czy 3 sekundy. Ale to musi byc długi postoj. Tak jak teraz pracuje na 3 zmiane. Pod firma jestem ok. 22 i rano jak odpalam auto o 7 to juz słychać🙂
  13. Serio aż tak duzo przejechales na tym kilkusekundowym grzechotaniu?
  14. Dzięki za odzew. Mam juz od jakiegoś czasu. Gdzies moze od lipca lub czerwca taki kilku sekundowy grzechot na zimnym. Na cieplym cisza. Po kom widze zeby nie ruszac tego narazie. Takze no nie pozostaje mj nic na ten moment zeby sie wstrzymać z wymiana 🙂
  15. Nie no aby przez kilka sekund maks 3 na zimnym. Jak silnik jest nagrzany nawet nie musi miec tych 90 stopni to tego nie słychać juz. Aby na zimnym 🙂
  16. Tak mowisz? A kiedy zacząć sie przejmować? Jak rozpoznam ze to juz ten czas?😁
  17. Dzwoni tylko tak ze 3 sekundy albo nawet i krócej. Ale ja jestem taki ze no boję sie zaraz 😁 Nie to ze teraz juz planuje ze na dniach bede robił tylko przy okazji wymiany oleju. Zostało mi jeszcze okolo 4 tys do przejechania ale no tak sie orientuję😁
  18. Pacjent a4 b7 1.8t 163km Wersja z przednim rozrządem na pasku a tyl na łańcuchu. Tutaj moje pytanie do bardziej doświadczonych ode mnie 😁 Mam w planach wymianę napinacza i lancucha rozrzadu ktory to znajduje sie z tylu silnika bo przy zimnym rozruchu słychać grzechotanie przez kilka sekund potem cisza 🙂 Co trzeba zrobic zeby sie do niego dostać? Jakas większą rozbiórka czy aż tak nie ma tragedii? Sam nie bede tego robił tylko mechanik ale wiadomo on tez sobie policzy im dluzej tym drożej 😁 Dodatkowo tez chce wymienić uszczelniacze zaworowe przy okazji tylnego rozrządu. Doradźcie cos. Tez jak bardzo sie spieszyć z wymiana. Słychać aby chwile na zimnym rozruchu. Mechanik mowi ze dopóki nie złapie ciśnienia to dzwoni.
  19. A czy to napewno niebieski dymek? Czy raczej jakis bialy przechodzący w szary? Kurde kijowe światło na filmiku no ale niestety stal w garażu przez noc i taki filmik mogłem aby nagrać 🙂
  20. Ciężko powiedzieć jednoznacznie. Dlatego wystawiłem filmik ze moze po kolor spalin cos Panstwu pomoże. Czytałem ze jesli jest to szaro bialy obłoczek to bogata mieszanka i sai ma to do siebie ze to zamaskuje a jesli nie ma sai to bedzie wlasnie widoczne przy zimnym rozruchu. Ale jeśli naprzyklad niebieski obliczeń to moga byc uszczelniacze albo turbo lub tez odma. Tyle ze oczy uszczelniaczach czy turbo byloby widać przy przygazownaniu na cieplym nawet. U siebie tego nie zauważyłem. Jedynie wlasnie aby przy rozruchu i tylko na zimnym. Sam juz nwm czemu tak jest
  21. Wie Pan na sie na tym nie znam dlatego spytałem aby co to moze byc za dymek. Później juz go nie ma. Aby na zimnym rozruchu.
  22. Zaprowadziłem do mechanika bo strasznie mi warczała jak odpalalem auto. Okazało sie ze kończy juz swój żywot. Mechanik powiedzial ze moze wymienić na nową ale to jest duży koszt jakiejś takiej lepszej a i dodatkowo tez nie wiadomo ile by posłużyła. Powiedział tez ze jest możliwość jej usunięcia ze vede juz mial z nia spokoj i ze tez zdrowiej dla silnika bedzie. I postanowiłem ze usunę i oczywiście wykodowanie z kompa. A czemu Pan pyta?🙂
  23. Witam. Pacjent o standardowo u mnie a4 b7 1.8t 163km. Podczas rozruchu zauwazylem w lusterkach dymek który wydobywa sie przez 1-2 sekundy. W czym moze leżeć problem? Dodam ze taki dymek zauwazylem odkąd mam usunięta pompę sai powietrza wtórnego. Dodam ze olej dolewam gdzies 0.5lutra do maks 1 litra na 10tys. Siknik równo pracuje na jalowym na wolnych obrotach. W skrócie na zauwazylem innych niepokojących objawów brak tez błędów na desce. Proszę o podpowiedzi. Z góry dzieki 😁 20251027_083134.mp4
  24. Nie próbowałem. Odkąd zakupiłem samochod zrobiłem plukanke i zalałem motula tak caly czas go leje i nie narzekam jak na ten moment
  25. Ojoj aż tak duzo to norma? Ja mam a4 b7 1.8t 163 km i dolewam gdzies oleju maks 1 litr na 10 tys 😮 Dodam ze zalewam olej 5w-40 motula x-cess🙂 Oby tak zostało 😁

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.