Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Dym przy rozruchu w Audi A4 B7 1.8T BFB

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. Pacjent o standardowo u mnie a4 b7 1.8t 163km.

Podczas rozruchu zauwazylem w lusterkach dymek który wydobywa sie przez 1-2 sekundy. W czym moze leżeć problem? Dodam ze taki dymek zauwazylem odkąd mam usunięta pompę sai powietrza wtórnego.

Dodam ze olej dolewam gdzies 0.5lutra do maks 1 litra na 10tys.

Siknik równo pracuje na jalowym na wolnych obrotach. W skrócie na zauwazylem innych niepokojących objawów brak tez błędów na desce. Proszę o podpowiedzi. Z góry dzieki 😁

Opublikowano

a czemu usuwałeś pompę powietrza wtórnego?.. 

Opublikowano
  • Autor
40 minut temu, janusz75 napisał(a):

a czemu usuwałeś pompę powietrza wtórnego?.. 

Zaprowadziłem do mechanika bo strasznie mi warczała jak odpalalem auto. Okazało sie ze kończy juz swój żywot. Mechanik powiedzial ze moze wymienić na nową ale to jest duży koszt jakiejś takiej lepszej a i dodatkowo tez nie wiadomo ile by posłużyła. Powiedział tez ze jest możliwość jej usunięcia ze vede juz mial z nia spokoj i ze tez zdrowiej dla silnika bedzie. I postanowiłem ze usunę i oczywiście wykodowanie z kompa.

A czemu Pan pyta?🙂

Opublikowano

Pompa sai nie ma nic do tego, bo zanim by się załączyła to juz dawno pusci tego bąka.

Jej zadaniem jest tylko dogrzewanie kata. Pytanie czy te spaliny śmierdzą palonym olejem czy niespaloną mieszanką?

Opublikowano

no właśnie zdrowiej dla silnika nie będzie... pompa powietrza wtórnego to nie jest "straszny koszt" 

a jej zadaniem jest dostarczanie powietrza przed katalizator, aby ten podjoł pracę jak najszybciej...

"kastrowanie" silnika to wg. mnie nie jest dobry pomysł... ale zapewne będę w mniejszości...

bo usuwanie zworów EGR, katalizatorów, filtrów i innych podzespołów ma dużo zwolenników...

Opublikowano
  • Autor
23 minuty temu, janusz75 napisał(a):

no właśnie zdrowiej dla silnika nie będzie... pompa powietrza wtórnego to nie jest "straszny koszt" 

a jej zadaniem jest dostarczanie powietrza przed katalizator, aby ten podjoł pracę jak najszybciej...

"kastrowanie" silnika to wg. mnie nie jest dobry pomysł... ale zapewne będę w mniejszości...

bo usuwanie zworów EGR, katalizatorów, filtrów i innych podzespołów ma dużo zwolenników...

Wie Pan na sie na tym nie znam dlatego spytałem aby co to moze byc za dymek. Później juz go nie ma. Aby na zimnym rozruchu. 

Opublikowano
  • Autor
29 minut temu, przem8 napisał(a):

Pompa sai nie ma nic do tego, bo zanim by się załączyła to juz dawno pusci tego bąka.

Jej zadaniem jest tylko dogrzewanie kata. Pytanie czy te spaliny śmierdzą palonym olejem czy niespaloną mieszanką?

Ciężko powiedzieć jednoznacznie. Dlatego wystawiłem filmik ze moze po kolor spalin cos Panstwu pomoże. Czytałem ze jesli jest to szaro bialy obłoczek to bogata mieszanka i sai ma to do siebie ze to zamaskuje a jesli nie ma sai to bedzie wlasnie widoczne przy zimnym rozruchu. Ale jeśli naprzyklad niebieski obliczeń to moga byc uszczelniacze albo turbo lub tez odma. Tyle ze oczy uszczelniaczach czy turbo byloby widać przy przygazownaniu na cieplym nawet. U siebie tego nie zauważyłem. Jedynie wlasnie aby przy rozruchu i tylko na zimnym. Sam juz nwm czemu tak jest 

Opublikowano
49 minut temu, A4B7Avant napisał(a):

sai ma to do siebie ze to zamaskuje

No ciekawe jak? Jedyne co może maskowac kopcenie w tym układzie to katalizator jeśli już.

Nie miałem kata, sai wywalone i nic nie kopciło.

Najprędzej uszczelniacze albo turbo puszcza olej i przy rozruchu masz takie coś. Jezdzic obserwować.

Opublikowano
  • Autor
15 minut temu, przem8 napisał(a):

No ciekawe jak? Jedyne co może maskowac kopcenie w tym układzie to katalizator jeśli już.

Nie miałem kata, sai wywalone i nic nie kopciło.

Najprędzej uszczelniacze albo turbo puszcza olej i przy rozruchu masz takie coś. Jezdzic obserwować.

A czy to napewno niebieski dymek? Czy raczej jakis bialy przechodzący w szary?

Kurde kijowe światło na filmiku no ale niestety stal w garażu przez noc i taki filmik mogłem aby nagrać 🙂

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.