Treść opublikowana przez j555
-
[ALL B7] Uszkodzenie otwierania bagażnika B7 2005r.
Witam! Mam problem z otwieraniem bagażnika.Po naciśnięciu mikrostyku słychać pracę silniczka, lecz nie ma odblokowania zamka bagażnika.Proszę o diagnozę uszkodzenia oraz o podpowiedz czy można bagażnik otworzyć awaryjnie(od środka?). Pozdrawiam.
-
[ALL B7] Przerywa czujnik pasów bezpieczeństwa- przód.
Dzięki bardzo.Zastosuję się. Pozdrawiam Dariusz. P.s. Dziś odłączyłem kostkę i potwierdzam - nareszcie "nie piska". Temat zamykam.
-
[ALL B7] Przerywa czujnik pasów bezpieczeństwa- przód.
Witam ! Od pewnego czasu przerywa czujnik pasów bezpieczeństwa co objawia się dżwiękową syganalizacją tego problemu ( ).Ewidentnie usterka tkwi w korpusie pasów bezpieczeństwa bo po lekkim "docisnięciu" końcówki pasów problem znika-- niestety tylko na chwilę. Pytanie: jak się demontuje gniazdo wejściowe pasów bezpieczeństwa i czy jest to "naprawialne ? Pozdrawiam i proszę o pilną pomoc.
-
[ALL B7] 2,0 TDI na wolnych obrotach silnik "trzęsie"
Witam! Miałem problem z moim autkiem bo od jakiegoś czasu na wolnych obrotach silnik był bardzo niespokojny a w zakresie do 2500 obrotów również "szarpał".Po przeczytaniu wielu postów na podobne tematy udałem się do dosyć znanego w mojej okolicy warsztatu samochodowego celem zdiagnozowania objawów.Właściciel osobiście udał się ze mną na jazdę próbną ( po podłączeniu do komputera). Diagnoza wykazała niestety , że wtrysk nr 1 ma parametry niewłaściwe i nadaje sie do wymiany.Po wymianie wtrysku (oryginał) samochód odzyskał swoją dawną sprawność.Kwota za naprawę - 1200 zl równiez rozsądna a czas naprawy 1 godzina. Pozdrawiam wszystkich forumowiczów -Dariusz. P.s. W serwisie Audi chcieli 2400 zł
-
[ALL B7] Uszkodzona sprężarka klimatyzacji
Witaj ! Daj jakis namiar gdzie kupiłeś sprężarkę. U mnie dziś stwierdzili , że jest uszkodzona a objawem jest bardzo głośna praca tak jak gdyby łożyska" przytarte" były... Nowa to koszt 1300 zł netto. Pozdrawiam.
-
[B7 BLB] Wymiana żarówki postojowej
Uff... Rzeczywiście Wasze porady pomogły.Dziś wreszcie wymieniłem - sam - tę nieszczęsną żarówkę. Rada dla wszystkich , którzy też będą walczyć - zdecydowanie trzeba posiadać długie szczypce tzw. "długonose" najlepiej zakrzywione na końcu - podobno używają takich elektrycy.Ja po prostu kupiłem je w sklepie płacąc niecałe 14 zł. Precz z pseudo serwisami samochodowymi !
-
[B7 BLB] Wymiana żarówki postojowej
Też uważam ,że jest to śmieszne - widać tylko "kasowe" naprawy ich interesują... Co ciekawe trochę kasy już u nich zostawiłem i robię regularnie przeglądy, więc stały klient jestem. Jeszcze jedno podejście zrobię choćby po to żeby udowodnić , że jednak laik też sobie poradzi. Dzięki za wsparcie. Pozdrawiam.
-
[B7 BLB] Wymiana żarówki postojowej
Zdemontowałem obudowę filtra powietrza (reflektor od strony pasażera) oraz dekielek ze sprężyną ale nadal dostęp do żarówki postojowej jest fatalny . [br]Dopisany: 16 Styczeń 2009, 21:33_________________________________________________Niestety wczoraj sie poddałem i podjechałem do serwisu bez autoryzacji , który się zajmuje Audi no i panowie też się poddali bo jak stwierdzili do takiej wymiany potrzeba "odpowiedniego dnia"....... Ręce opadają.
-
[B7 BLB] Wymiana żarówki postojowej
Witam ! Skończyła "żywot" żarówka postojowa prawa. W serwisie jak dzwoniłem to powiedzieli , że 80 zł. i trzeba ponoć demontować reflektor... Pytanie: czy to prawda ? Ewentualnie jak zdemontować reflektor - może ktoś podpowie ? Pozdrawiam.
-
[ALL B7] LCD w zagłówkach
Witam ! Jeżeli możliwe to załącz jakąś fotkę - temat interesujący. Pozdrawiam. P.S. Jakie koszty ?
-
[ALL] Jak sprawdzić bieguny głośników ?
Porady jak najbardziej ok. Pozdrawiam. Bardziej zaawansowane jest sprawdzenie omomierzem czy impedancja jest w porzadku ale to wtedy, kiedy nie jesteś pewny czy głośniki są sprawne.
-
[B6 AWX] Instrukcja obsługi - gdzie można znaleźć ?
Witaj ! Miałem ten sam problem.Na allegro chcą zdziercy za dużo kasy. Spróbuj na torrenty.org W wyszukiwarce wpisz audi a4 po prostu . Ściągniesz sobie bez problemu i już. Pozdrawiam. P.S. spróbuj tez tu http://www.pecet.com.pl/~janek/ac/audi/Ksiazka_serwisowa_Audi_A4/
-
Przy włączonym zaplonie "piszczy".
Rzeczywiście problem występuje tylko przy włączonym zapłonie. Mam rozumieć , że tak ma być ? Aku nie odłączałem. Pozdrawiam.
-
Przy włączonym zaplonie "piszczy".
Witam ! Ostatnio zauważylem , że w momencie włączenia zapłonu z kluczyka słychać pisk . Po otwarciu maski samochodu stwierdziłem ,że pisk o dość wysokiej częstotliwości wydobywa się z centaralnej części silnika. Czy ktoś z Was spotkał się z takim problemem i czy jest na to rada ? Pozdrawiam.
-
[B7 BPW] dlaczego "czasem" traci moc ?
Niestety Katowice - może kogoś polecisz z tej okolicy ?
-
[B7 BPW] dlaczego "czasem" traci moc ?
Dzięki za szybką reakcję. Nadwozie B7 . Jak rozumiem trzeba zrobić diagnostykę silnika - jakiego rzędu to koszty (średnio)? Jeżeli "feler" nie występuje zawsze to czy jest w danym momencie do zdiagnozowania ?
-
[B7 BPW] dlaczego "czasem" traci moc ?
Witam ! Posiadam od niedawna (czerwiec 2008) Audi A4 2,0 TDI 2005r..Autko ma przejechane 157 tyś. km(ja zrobiłem ok.10 tyś.) i zostało sprowadzone z Niemiec. W czasie jazdy szybkiej na trasie (powyźej 120km/h) auto nagle traci moc.Niestety usterka nie występuje zawsze co mnie dziwi.Jeżeli w trakcie występowania problemu zatrzymam samochód i na moment wyłączę stacyjkę to powracają normalne parametry i moc. Drugie pytanie dotyczy dolewania oleju.W tym egzemplarzu po ok. 3 tyś. muszę dolać 0,5l (jeżdżę na tzw. long life) czy to normalne zużycie ? Trzecie pytanie dotyczy montażu xenonów a właściwie gdzie można w miarę tanio kupić dobry zestaw ? Pozdrawiam wszystkich. prefix poprawiony [Musashi]
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witam wszystkich i pozdrawiam z Siemianowic Śląskich.