-
Włącznik świateł, rozbiórka, naprawa podświetlenia
Odświeżę trochę temacik, bo dzięki niemu "zeSWAPowałem" swój stary, zniszczony włącznik który nadawał się do wymiany (spalona dioda, powycierany) na "aledrogo" za 85zł kupiłem prawie nowy do B7 (8E0941531C), przerzuciłem z niego całą górę wraz z płytką diodową do swojego i wszystko działa, bez żadnego lutowania mam teraz nowy włącznik z zieloną diodą biorąc pod uwagę fakt że w ASO Danelczyk nowy to wydatek 384,20zł to za 85zł i 15 min pracy rzeczywiście mała rzecz może bardzo cieszyć Wielkie THX dla autora tego tematu, bo dzięki niemu zaoszczędziłem kilka "groszy" na manetkę do pełnego FIS-a(60zł), która na dniach powinna być już w moich rękach
-
[B6 AWX] Różnica w oznaczeniu
może w tym temacie dowiesz się więcej: http://www.a4-klub.pl/smf/b6_avf_pekl_waz_turbo_intercooler_poszukuje_czesci-t105324.0.html
-
[B6 AVF] Rurka łącząca serwo z pompą Vaku
nie wiem jak jest w AVF, ale u mnie w AWX "vacum" łączy się z serwo hamulców i składa się z trzech części: 12 8E0611931EQ - rurka podciśnienia (łącząca "vakum" z tuleją w ścianie grodziowej) 24 8E0611743F - tuleja (w ścianie grodziowej) 3 8E1611931R - przewód podciśnienia z zaworem zwrotnym (łączący tuleje w ścianie grodziowej z serwo)
-
[B6 AWX] Zmiana twardości hamulca podczas jazdy
8E0611743F - Tuleja w ASO Danelczyk 17,80zł
-
[B6 AWX] Kontrolka silnika
właśnie dziś zwróciłem uwagę, że u mnie też nie zapalają się kontrolki silnika i pasów VAG żadnych błędów nie wykrywa, widocznie poprzedni właściciel dezaktywował bo nie zapinał pasów i nie chciał aby "piszczało"
-
[B6 AWX] Podczas jazdy chwilami brak wspomagania hamulca
podepnę się do tematu, czy ktoś zna numer przewodu podciśnienia w rynnie podszybia oznaczonego na rys 3, bo w mojej "etce" nie ma z góry dziękuje EDYTA PODPOWIADA: znalazłem numer 3 8E1611931R - przewód podciśnienia z zaworem zwrotnym
-
[B6 AWX] Czas nagrzewania się silnika
jak na "siedmiolatka" to masz dosc skromny przebieg :polew: a tak na powaznie to moja niunia tez potrzebuje okolo 6-8 km aby zlapac odpowiednia temperature, staram sie takze nie przekraczac 2500 obr/min
-
[B6 AVF] Pękł wąż TURBO -> INTERCOOLER. Poszukuję części.
bo to jest ten który pasuje do "naszych" motorków, w ASO seata lub skody dostaniesz "kilka" zł taniej u mnie 669zł
-
[B6 AVF] Pękł wąż TURBO -> INTERCOOLER. Poszukuję części.
cennik ASO Danelczyk Lublin i cena za "AH" jest śmiesznie niska
-
[B6 AVF] Pękł wąż TURBO -> INTERCOOLER. Poszukuję części.
mam ten sam problem i "AH" nie podejdzie, ponieważ nie posiada "zgrzewanego kołnierza" wchodzącego do "turbawki" i jest inaczej ukształtowany!!!
-
[B6 AVF] Czasami nie można uruchomić silnika
gwarantuję, że będą, pompa tandem nie ma z tym nic wspólnego a olej ani paliwo nie będzie się lało z wiązki elektrycznej. jak na razie problemów nie ma (5 dni), rano "pali od pierwszego", po dłuższym postoju także, tylko "hamowniki" jakieś takie dziwne, jakby "ostrzejsze", szybciej "zbierające", może dlatego ze do tej pory "deptałem" prawie do podłogi zanim zaczęły hamować PS. no i z wiązki elektrycznej przestało się lać paliwo czy też olej <żart> pozdrawiam
-
[ALL] Sprawdzenie oryginalności przebiegu
Dokładnie w ASO Danelczyk dostałem 4 strony z danymi pojazdu, a także odpowiedź że: "auto nie serwisowane w autoryzowanej stacji, brak historii pojazdu", tyle że moja "niunia" pochodzi od "żabojadów" niby mam 160k ale trzeba będzie to sprawdzić
-
[B6 AVF] Czasami nie można uruchomić silnika
może i jestem laikiem ale z wiązki elektr. paliwo czy też "oliwa" nie powinny wyciekać, aczkolwiek... źle zaznaczyłem na poprzedniej fotce, chodziło mi o to ze pod "vacum" i niżej, czyli na czujniku temp. było dość "zachlapane" skoro twierdzisz że będą problemy z odpaleniem, to może wiesz co jeszcze może być przyczyną że po dłuższym postoju (nocy, "tyrce") muszę w ~ 8-12 razy "zakręcić" zanim "zakabączy" silnik? świece, filtr zmieniłem, wycieków, nieszczelności w układzie nie stwierdzono pozostały mi jeszcze do sprawdzenia pompowtryski co zaś się tyczy "hamowników" to tutaj też wymieniłem płyn, (w starym podobno była woda, ale "mechanior" powiedział że to zmora w autach koncernu "VAG") odpowietrzyłem, posprawdzałem przewody i też nie stwierdzono wycieków czy też nieszczelności tu do sprawdzenia pozostało mi jeszcze "serwo" wydawało mi się że "vacum" ma wpływ na oba wyżej wymienione przypadki, chyba że jestem w błędzie i "wywaliłem prawie 9 paczek w błoto" pozdrawiam
-
[B6 AVF] Czasami nie można uruchomić silnika
dosyć mokre było w miejscu gdzie zaznaczyłem, wyglądało i "pachniało" na paliwo (fotka zapożyczona do podglądu ) przewody, uszczelka między podszybiem a komorą silnika, wszystko było sprawdzane przy odpowietrzaniu i wymianie płynu hamulcowego, oprócz tego wymieniłem 4 świece żarowe "beru" tydzień temu zakupiłem nowiutkie "vacum" (860zł po znajomości, bo w ASO u Danelczyka "krzyknęli" 1443zł ) jutro rano założę i zobaczymy jaki będzie efekt, czy dalej będą problemy z odpaleniem i hamulcami, jeśli tak to pozostanie mi tylko wymiana serwa i pompowtrysków bo więcej pomysłów nie mam THX za pomoc i pozdrawiam
-
[B6 AVF] Czasami nie można uruchomić silnika
Właśnie wyjąłem "vacum" i czy sama wymiana oringów wystarczy? bo mam objawy podobne do przedmówców czyli kłopoty z porannym odpaleniem, ale oprócz tego pedał hamulca "twardy" (tydzień temu też był ale po odpowietrzeniu hamulce były, jednak znowu pedał w górze) czy w "vacum" jest olej, na fotce pokazałem gdzie?
dolek1969
Pasjonat
-
Dołączył
-
Ostatnia wizyta