-
[B5 ADP] Klekotanie na goracym silniku
Gwoli scislosci, po wymianie oleju auto chodzilo ok, przejechalem 200 km, nie bylo problemow. Pojawily sie dopiero po ostatniej wizycie, jak cos bylo kombinowane z tym napinaczem
-
[B5 ADP] Klekotanie na goracym silniku
Nie ja, tylko mechanik, powiedzial ze bedzie chodzil dobrze na tym. Wczesniej byl syntetetyk
-
[B5 ADP] Klekotanie na goracym silniku
Olej byl wymieniany na mineralny i silnik chodzil dobrze. Jesli bylyby to zawory to czy problem nie pojawialby sie na zimnym silniku? Co do tego napinacza to go sprawdze jeszcze
-
[B5 ADP] Klekotanie na goracym silniku
Witam wszystkich Na wstępie muszę napisać iż przejrzałem faq u klekotaniu jak rowniez inne watki na ten temat i nie znalazlem rozwiazania mojego problemu. Jakis czas temu oddałem samochód do mechanika, auto szarpało na stałych obrotach, czy to gaz czy benzyna, szarpanie silknikiem wystepowalo. Okazało się ze są to kable napieciowe, po wymianie problem zalatwiony. Przy sprawdzaniu auta, mechanik zauważył że napinacz paska klinowego jest troche rozklekotany, paski nachodzily na siebie i sie scieraly . Ze wzgledu na koszt zreperował napinacz, ale wiem ze czeka mnie wkrotce wymiana. Oprocz tego wymieniony zostal jeden popychacz, mam stary i jest w dwoch czesciach.. Objawy mam nastepujace. Gdy silnik jest zimny stukanie nie jest mocno slyszalne, w miare jak sie silkni rozgrzeje coraz bardziej slychac metaliczne stukanie, typowe klekotanie. Gdy dodaje gazu stukanie zwieksza swoja czestotliwosc. Przed wizyta u mechanika nie mialem problem z czyms takim. Pytanie czy moze to byc wina napinacza? dziwne ze na zimny go nie slychac, po pewnym czasie slychac glosniej, czy tez moze jest to wina popychaczy? Z góry dziękuje za odpowiedź. uzupełnij profil
-
[1.6] 95r Szarpanie na benzynie
A jakie masz w ogóle radio?? Kod powinien być w papierach od auta. Jeżeli masz ori Audi, to skocz do ASO i powinni Ci dać kod. Przeszukalem forum, wyglada na to ze mam radio gamma cc. Dzisiaj zerkne do papierow. moze bede mial tam kod.
-
[1.6] 95r Szarpanie na benzynie
Odpalam na benzynie, dodaje gazu i automatycznie przelacza sie na gaz. Chociaz teraz staram sie aby auto troszke dluzej pochodzilo na benzynie i pozniej recznie przelaczam na gaz. [ Dodano: 05-04-2007, 10:48 ] Dzieki za rade, jak bede mial chwilke to tak zrobie. Odnosnie kodu radia, to w jaki sposob mozna je zczytac/zapisac?
-
[1.6] 95r Szarpanie na benzynie
Kupilem niedawno auto, nie zdzwilbym sie gdyby jakis magik wczesniej duzo jezdzil na gazie i odpalal na nim silink
-
[1.6] 95r Szarpanie na benzynie
Witam Auto posiada instalacje gazową. Na gazie jezdzi bez problemów, nie szarpie, czasami tylko obroty faluja i od czasu do czasu zgaśnie silnik jak wrzuce na luz(ale to rzadko). Problem pojawia się przy jezdzie na benzynie. Od jakiegos czasu nie można utrzymać obrotów, trzeba odrazu po uruchomieniu silnika przelaczac na gaz, bo jak nie to zgaśnie silnik. Gdy próbuje jechać na benzynie to jest to praktycznie niemożliwe, auto szarpie, nie ma mocy. Dodaje gazu, a obroty spadaja. Jedyne wyjście to bardzo delikatne zwiekszanie obrotow, gdy zrobie to gwałtowanie, auto ewidentnie sie dusi. Wczoraj pojezdzilem troche na benzynie, troche sie poprawilo, ale nie jest idealnie, najtrudniej ruszać takim autem. Jeszcze jedno gdy dodaje gazu to czasami slychac gluche trzaski z tylu samochodu, w okolicach baku, tak jakby cos strzelalo. Przewertowalem forum, widzialem ze wiele osob ma problem z przepustnica i jej adaptacja. Czy moje problemy moga wynikac z tego iż "auto" przestawilo sie całkowicie na gaz, a nie na benzyne? Bede wdzieczny za pomoc.
-
Problem ze wspomaganiem po nagrzaniu.
Duzo roboty mial z tym mechanik? Jaki Miales koszt wymiany pompy?
-
Problem ze wspomaganiem po nagrzaniu.
I jak chodzi wspomaganie po wymianie pompy?
-
[B5 AFN] Padło mi ogrzewanie w aucie
Witam Czy układ chłodzenia nie ulegnie zapowietrzeniu jak sie odepnie te dwa węże doprowadzające ciepło do nagrzewnicy? Chce to samo zrobic, bo przestalo mi działać ogzewanie. Bede wdzieczny za odpowiedz
-
Problem ze wspomaganiem po nagrzaniu.
Niezle, a mozna wiedziec gdzie? Chyba mnie to tez czeka
-
Problem ze wspomaganiem po nagrzaniu.
Jaki jest koszt takiej pompy?
-
Problem ze wspomaganiem po nagrzaniu.
Pomoglo?
-
Problem ze wspomaganiem po nagrzaniu.
Witam Mam podobny problem. Auto gdy postoi przez dluzszy czas to wspomaganie działa prawidłowo i nie slychac pompki. Gdy przejade jakies 10-20 km, slysze jak chodzi (rzezenie), nasila sie gdy krece kierownica. Wspomaganie przy obrotach okolo 1k działa kiepsko, czasami nie da się skręcic, gdy dodam gazu i obroty wskocza na >2 k, kierownica chodzi lzej, ale pompke caly czas slychac. Przymierzam sie do wymiany plynu, jest koloru ciemnego(prawie czarny), nie wiem czy to pomoze. Bede wdzieczny za Wasze zdanie na ten temat dzieki [ Komentarz dodany przez: piotr1602: 12-03-2007, 16:23 ] Masz problem bo nie czytasz regulaminu a piszesz posty.Nastepne beda kasowane jak sie z nim nie zapoznasz
tutus
Pasjonat - Nowicjusz
-
Dołączył
-
Ostatnia wizyta