Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Padło mi ogrzewanie w aucie


misiek28

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.Mam problem z ogrzewaniem w 1.9 Avant quattro 1997r. Wymieniłem juz termostat ,visco(chyba tak to sie pisze) i dalej leci zimno.Czasem jak długo chodzi np.w trasie to zaczyna lecieć ciepłe powietrze,ale to nie jest to.Sam juz nie wie co sie dzieje.Czujnik temperatury chodzi ok.kiedy ustawie na 29 stopni, widac ze chce podwyzszyc temp.w samochodzie i zwieksza moc dmuchawy,ale leci chłodne powietrze.Moze wy macie jakies pomysły co to moze być,pozdrawiam!

[ Komentarz dodany przez: pre_pl: 22-02-2007, 16:08 ]

zwróć uwagę, jak powinien wyglądać temat - poprawiłem już.

Twoje pytanie z innego tematu usunąłem, bo założyłeś ten temat.

Przesunąłem również go, bo nic wspólnego z dislami nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś przepłukać nagrzewnice ?

Zdejnij przewody gumowe idące od silnika do nagrzewnicy i podłącz wąż ogrodowy (albo jakiś inny) Najpierw do jednej rurki nagrzewnicy. Odkręcaj wode stopniowo coraz mocniej, tak gdzieś przez minute niech leci na dosyć mocnym ciśnieniu. Następnie podłącz go do drugiej rurki nagrzewnicy i to samo. Możesz jeszcze przepłukać węże gumowe, tylko je najpierw zdejmij całkowicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PRZEPLUKANIE NAGRZEWNICY TO JEST TO ! I OD STRONY SILNIKA TEZ ZROB, JAK KUPILEM A4 TO TEZ NIE MIALEM OGRZEWANIA, ROBILEM JUZ WSZYSTKO WYMIANIALEM WSZYSTO CO JEST MOZLIWE (OPROCZ NAGRZEWNICY BO ZADZU KOSZT)

ZA 1 RAZEM PLUKANIA GRZALO MI 3 DNI ALE POZNIEJ JAK JUZ ODKRECILEM PO MOCNIEJSZYM CISNIENIEM WYLECIAłY TE ZARDZEWIAłE SYFY, BYłO TYLE "KUPY" ZE MASAKRA.

WIEC JAK ZA 1 RAZEM NIC CI TO NIE DA ZROB TO JESCZZE RAZ ... :a4fan::a4fan::a4fan::a4fan::a4fan::a4fan::a4fan::a4fan::a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki serdeczne za rady. Na weekend zabieram sie za płukanie mam nadzieje ze cos z tego wyjdzie.Dam znac jak mi poszło!Pozdrawiam :quattro:

[ Dodano: 19-03-2007, 23:25 ]

Przepłukałem nagrzewnice! Chyba trafiłem w 10 grzeje super ,juz po 3,4 min. :) !!!! Dziekuje za rade i polecam wszystkim zacząć od przepłukania nagrzewnicy ,jesli będą problemy z ogrzewaniem w Audi . Bo ja to zrobiłem dopiero po wymianie kilku zeczy(być moze niepotrzebnie).Pozdrawiam !!! :quattro:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki serdeczne za rady. Na weekend zabieram sie za płukanie mam nadzieje ze cos z tego wyjdzie.Dam znac jak mi poszło!Pozdrawiam :quattro:

[ Dodano: 19-03-2007, 23:25 ]

Przepłukałem nagrzewnice! Chyba trafiłem w 10 grzeje super ,juz po 3,4 min. :) !!!! Dziekuje za rade i polecam wszystkim zacząć od przepłukania nagrzewnicy ,jesli będą problemy z ogrzewaniem w Audi . Bo ja to zrobiłem dopiero po wymianie kilku zeczy(być moze niepotrzebnie).Pozdrawiam !!! :quattro:

Witam

Czy układ chłodzenia nie ulegnie zapowietrzeniu jak sie odepnie te dwa węże doprowadzające ciepło do nagrzewnicy? Chce to samo zrobic, bo przestalo mi działać ogzewanie. Bede wdzieczny za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak zapowietrzy się, to wystarczy jak pojezdzisz trochę. Silnik nagrzeje się do 90 stopni i termostat otworzy się, wtedy wystarczy tylko dolać płyn do zbiorniczka wyrównawczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,mam problem z ogrzewaniem;wymienilem chlodnice,nagrzewnice,i nadal niemam ogrzewania, na postoju,podczas jazdy lekko grzeje,klimatronik nie pokazuje bledow,termostat tez jest ok,czy to moze byc wina pompy wody,bo mam juz nowa i zamierzam ja wymienic.prosze o rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, z tego co piszesz to chyba wymieniles juz wiekszość z tego co moglo byc przyczyną braku goracego powietrza. Jesli masz pompe to wymień ja. Czy nagrzewnica jest nowa czy uzywana? Jesli jest uzywana to trzeby by ja wyczyscic a raczej przepłukac(moze to jest przyczyną) .Ja tak zrobilem i troche syfu zniej wylecialo,pozniej bylo bez zarzutu. Powodzenia i daj znac jak poszło!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...