-
[B5 AJM] Dziwnie działające kierunkowskazy
Korekta - to nie bylo w ASO tylko w normalnym warsztacie i nie 500 tylko 300 pln, a jak zadzwonilem z ciekawosci do ASO powiedzieli mi ze 490pln oryginalna czesc z robocizną. Niemiło się zaskoczyłem zato w INTERCARS, bo nie mają zamiennika do mojego modelu i odsyłają do ASO... chyba jakiś spisek.... może ktoś ma jeszcze jakiś pomysł gdzie w wawie się pofatygować i to naprawić żeby nie zdarli i może bez konieczności wymiany całej części... ja nie mam żadnego zaufanego elektronika....[br]Dopisany: 21 Październik 2009, 11:12_________________________________________________Poszperałem, rozebrałem ten przełącznik tak jak koledzy tu pisali i ... pomoglo! Dzięki za cenne rady 200 pln w kieszeni, podr
-
[B5 AJM] Dziwnie działające kierunkowskazy
Dziś u mnie to samo się pojawiło , jutro będę kombinował.... ale rady cenne , napewno się przydadzą![br]Dopisany: 12 Październik 2009, 22:38_________________________________________________Akurat miałem rozrząd robiony i powiedzieli mi w serwisie, że to wina jakiegoś przekaźnika ale w kolumnie kierowniczej - zamiennik z wymianą podobno ok 500pln? co wy na to? objawy dokładnie takie jak pisał kolega raz jest raz nie ma, czasem pomiga chwilęa czasem miga za szybko...
-
Wasze przebiegi w dieslach 1.9 TDI
U mnie wybiło 135.000 km, z tego ja zrobiłem 35.000km przez rok odkąd sprowadziłem (09.2008). Sprawdzane w AUDI i innymi możliwymi sposobami także myślę że wiarygodnie, tymbardziej że przedemną miał ją 75letni dziadek szkopek, natomiast przyznam że się naszukałem....
-
[B5 AJM] Wymiana rozrządu w automacie - Warszawa
Chyba właśnie o to chodziło, spodziewałem się, że to nieco bardziej skomplikowana kwestia. Będę miał to na uwadze i sam mu podpowiem jeszzcze. Dzieki serdecznie kolego... Ktoś może podrzuci jakisolidny warsztat w Wawie na wymianę rozrządu? Jak na rrazie nie miałem szczęscia i eksperymentuje co nie jest za dobre... Pozdr
-
[B5 AJM] Wymiana rozrządu w automacie - Warszawa
Od wczoraj właściwie nic innego nie robię ;-) Dzieki kolego... Pozdrawiam
-
[B5 AJM] Wymiana rozrządu w automacie - Warszawa
Coś w tym jest kolego, choć nie ukrywam że na fforum też czasem znajduje się bardzo rozbieżne poglądy i zdania , zresztą jak to w życiu... A wracając do tematu podirytowany mądrościami naszej OLBRZMIEJ SZYCHY poszperałem na forum i jednak nie jest ta skrzynia taka bez znaczenia, gdyż piszą niektórzy że w inny sposób się całość kalibruje, a więc nie takie znowu z d*py było to co napisałem... ciekawe czy też tak szybko nasz kolega pośpieszy z przeprosinami, bojednak coś na rzeczy jest... pozdrawiam
-
[B5 AJM] Wymiana rozrządu w automacie - Warszawa
UŁAŁA!!! Kozak się wielki i żartowniś znalazł , wielka mi tu szycha, chyba szyszunia... Nawet nie będę się zniżał do poziomu mistrza który nie potrafi wpisać jak należy ile jego VIPowskie auto pali... Ilość postów koleżko nie świadczy o pojęciu jakie się ma o autach - myślenie żałosne... Poza tym prosiłem o adres warsztatu a nie o twój komentarz do mojej sytuacji, ale widzę że czytanie ze zrozumieniem nie jest twoją domeną... bywa... A co do tego rozrządu jak już się tak rozpisałem, to info o tym że rodzaj skrzyni biegów ma znaczenie wyniosłem z ASO AUDI stąd wziąłem to pod uwagę w swoim poście. Gneralnie chodzi o jakieś ustawienia czy sposób ustawiania... A jeżeli się takie info wynosi z ASO to jest to dla mnie wiarygodniejsza informacja niż uzyskana od kogoś kto wymądrza się na temat automatów, czytać nie umie, a w dodatku pewnie jeździ manualem- ( Zgadłem szyszko?.....)
-
[B5 AJM] Wymiana rozrządu w automacie - Warszawa
Witam po przerwie , moja A4 1.9 TDi 85kw w automacie (tiptronic) wymaga wymiany rozrządu. Czy możecie w Warszawie polecić jakiś solidny warsztat który tego nie spieprzy, a jednocześnie nie zedrze ze mnie jakiejś potężnej kasy? Słyszałem, że wymiana taka w automacie jest nieco bardziej skomplikowana i trzeba mieć o tym pojęcie - proszę o pomoc. Z góry dziękuję i pozdrawiam!
-
Zasady wymiany i docierania tarcz hamulcowych, kierunkowość klocków hamulcowych
akurat dziś wymieniam tarcze i klocki przód i tył także dzięki za cenne rady! pozdro :>
-
[B5 AJM] Szarpanie, skoki obrotów, chyba też lekki spadek mocy
Witam po przerwie, ale w znacznie lepszym humorze))) Autko naprawione, wszystko wrocilo do normy i juz pisze co bylo przyczyną tego zachowania. Otóż okazało się że w skrzyni brakuje oleju i przy uzupełnianiu grawitacyjnym okazało się że obieg jest nieszczelny, a w automatach jest zintegrowany system chłodzenia(chłodnica z płaszczem olejowym) i przy wlocie do chłodnicy jest jakieś amatorskie klejenie które się rozszczelniło i ucieka tamtędy olej. Także wymieniłem od razu chłodnice żeby układ był już szczelny, uzupełniłem olej i jak za magicznym dotknięciem wszystkie objawy ustąpiły i autko dostało drugie życie. Dzięki za pomoc wszystkim , a przede wszystkim Norbiemu i oczywiście pozdrawiam!
-
[B5 AJM] Moje pierwsze AUDI A4(nowe fotki)
A mi właśnie w naszym modelu te tylne lampy się podobają, bo we wcześniejszych się zlewały... Ogólnie auto ok, jeżdżę takim samym tylko w tiptronicu. Pozdrawiam
-
[B5 AJM] Szarpanie, skoki obrotów, chyba też lekki spadek mocy
No i niestety kolega miał rację... Wymieniłem przepływomierz szarpanie mineło, moc wróciła a problem ze skrzynią pozostał, nie dzieje się to często ale tylko wyjechałem z serwisu i skrzynia szarpnęła tak jak wyżej opisywałem i wskoczyła w ten tryb awaryjny. Po podłączeniu do komputera wyswietla Usterkę skrzyni biegów, mój mechanik stwierdził że naprawa to koszt od 1500 nawet do 3500 w zależności od typu skrzyni, ale jaką skrzynie mam będzie wiedział jak ją rozkręci(to możliwe?) Podobno chodzi tu o problem z kołem dwumasowym... Powiedził że można spróbować wymienić olej podobno koszt 450 pln... Możecie się odnieść do tej diagnozy... Ponadto podjechał bym jeszcze w inne niezależne miejsce znacie jakiś dobry warsztat w Warszawie zajmujący się automatami??? pozdrawiam
-
[B5 AJM] Szarpanie, skoki obrotów, chyba też lekki spadek mocy
No to niezły dół... Obyś się mylił bo po przeczytaniu twojego posta trauma mnie złapała bo poza tym autko jest miód malina. No nic , w poniedziałek będę mądrzejszy to coś napisze... dzieki
-
[B5 AJM] Szarpanie, skoki obrotów, chyba też lekki spadek mocy
Auto było podłączane do komputera jak tylko pojawił się problem i wyszło, że przepływomierz do wymiany. Wtedy też ok 4 tyś km temu miałem wymianę oleju w samochodzie. Stanu oleju w samej skrzyni nie sprawdzałem i przyznam się że nie wiem jak to się robi, na bagnecie olej ok. W poniedziałek wymieniam przepływomierz i wtedy podłączą pod komputer to będę wiedział czy jakiś nowy błąd wyskakuje.
-
[B5 AJM] Szarpanie, skoki obrotów, chyba też lekki spadek mocy
Witam, jestem szczęśliwym posiadaczem Audi A4 1,9 TDi 85KW 2000r, przebieg 110.000km. z automatyczą skrzynią biegów (tiptronic). Od jakiegoś czasu auto zaczęło się dziwnie zachowywać: skoki obrotów na wolnych obrotach, spadek mocy, ale co najgorsze nie zawsze ale coraz częściej szarpie przy zmianie biegów.Czasem wciskam gaz a auto nie reaguj przez 1-2 sekundy a potem dostaje takiego strzała, by potem za chwilę jechać jak żółw. Do tego 2 czy 3 razy zdarzyło mi się, że po takim jak to nazwałem "strzale" czy szarpnięciu znika mi kwadracik który na desce rozdzielczej zaznacza jaki bieg mam włączony(P,R,N,D,4,3,2) i mam wrażenie że auto wtedy nie przerzuca już biegów(choć nie jestem pewien bo zaraz zjechałem i go na nowo odpalałem i znów było ok). Napewno do wymiany mam przepływomierz ale czy wymiana jego rozwiąże wszystkie problemy? Jeżeli ktośsię z czymś takim spotkał i by mógł coś poradzić będę wdzięczny. Pozdrawiam popraw sobie w profilu kod silnika , wydaje mi sie ze masz AJM-a
orzelsrw
Pasjonat - Nowicjusz
-
Dołączył
-
Ostatnia wizyta