Treść opublikowana przez marcin1976
- S4 3.0 TFSI
-
Uszkodzony regulator napięcia
Witam, Mam pewien kłopot: - wymieniałem już trzy razy regulator napięcia na nowy. Efekt jest taki, że po przejechaniu kilkuset km zaczynają się skoki napięcia (delikatne przygasanie świateł, itp.). Dzieje się tak z coraz większą częstotliwością. Po wymianie regulatora na nowy przez pewien czas wszystko wraca do normy, czyli ewidentnie uszkodzony jest regulator. Pytanie, czy coś może doprowadzać do tak szybkiego uszkodzenia?
-
[B6 AKE] Drgania silnika na wolnych obrotach
Witam, Prośba o poradę... Od pewnego czasu na wolnych obrotach obserwuję nienaturalne i niespotykane dotąd drgania silnika, a przy tym w ich rytm mruga oświetlenie wnętrza oraz inne żarówki (postojowe, cofania). Co to może być? Pomóżcie...
-
[B6 AKE] [B6 AKE] Skoki napięcia i drgania silnika na wolnych obrotach
Witam, Prośba o poradę... Od pewnego czasu na wolnych obrotach obserwuję drgania silnika, a przy tym w ich rytm mruga oświetlenie wnętrza oraz inne żarówki (postojowe, cofania). Co to może być? Pomóżcie...
-
[B6 BAU] Dźwigienki zaworowe
witam, przerabiam akurat temat. posypała mi się kilka dni temu rolka napinająca pasek rozrządu. w efekcie na zimnym silniku po dodaniu gazu poluzowany pasek przeskoczył i połamało się sześć dźwigienek w prawej głowicy. silnik stracił moc, zaczął kopcić oraz strasznie hałasować. przymusowa wymiana rozrządu, no i wszystkich dźwigienek, hydropopychaczy i pestek w jednej głowicy. na szczęście zawory ocalały, wałki idealne.
-
[ALL B6] Drgania drążka skrzyni biegów
a może kończy się już dwumasa...?
-
[B6 AKE] Popękane dźwigienki zaworów - jaka przyczyna?
a [br]Dopisany: 03 Listopad 2010, 20:55_________________________________________________ Masz w 100% rację Mechanik rozebrał przód i okazało się, że posypała się rolka napinająca pasek rozrządu, który w efekcie przeskoczył. Wałki są idealne, musi jeszcze sprawdzić czy zawory nie dostały. Druga głowica jest w porządku. Mam więc przyspieszoną wymianę rozrządu.
-
[B6 AKE] Popękane dźwigienki zaworów - jaka przyczyna?
Reasumując, jakie szczegółowe elementy trzeba wymienić, aby wszystko grało ? 1 - dźwigienki, 2 - hydropopychacze 3 - no i czy wymieniać w obu głowicach, jeśli popękały tylko w jednej czy coś jeszcze?
-
[B6 AKE] Popękane dźwigienki zaworów - jaka przyczyna?
tak też sugeruje mechanik. czy aby to wymienić, trzeba rozpinać rozrząd?
-
[B6 AKE] Popękane dźwigienki zaworów - jaka przyczyna?
witam, jaka może być przyczyna popękanych dźwigienek zaworów (2,5 tdi, ake)? auto ma nalatane 198 tyś, nie bierze oleju, silnik do wczoraj pracował równo, idealnie rozwijał moc. Zaczęło coś stukać, najpierw na wolnych obrotach, później cały czas, silnik stracił moc. Mechanik zdjął na razie jedną pokrywę zaworów - okazało się że pęknięte są cztery dźwigienki zaworów. Czy wystarczy sama wymiana dźwigienek, czy trzeba robić coś jeszcze? Do wymiany rozrządu mam jeszcze 40 tyś. Pomóżcie....
-
Nowicjusz - wątek powitalny
witam wszystkich, jestem od kilku lat szczęśliwym posiadaczem niesamowitej a4. służę informacjami dotyczącymi tego modelu. pozdrawiam.