Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Drgania drążka skrzyni biegów


trolrwk

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się czy to normalne, że w mojej niuni cały czas drga drążek. Nie są to wielkie drgania jednak czasem widoczne są gołym okiem i zawsze wyczuwalne. Do tego dochodzą wyraźnie wyczuwalne ruchy skrzyni. Przy dodawaniu gazu czuć jakby skrzynia przesuwa się do przodu a przy wrzucaniu luzu wraca na stare miejsce. Dodam że sprawdziłem u mechanika poduszki. Dodam że samochód kupiłem z hakiem. Jeśli macie pomysł gdzie szukać problemu to czekam na sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety na każdym biegu i przy każdych obrotach. A w poprzednich ałtach nawet tak prymitywnych jak golf 3 z 93 roku nie czułem ruchów skrzyni gdy dodawałem gazu. :(

Jeszcze raz sprawdź zawieszenie układu napędowego - poduszki skrzyni oraz silnika. Mi mechanik też twierdził, że poduszki pod skrzynią są w bardzo dobrym stanie a ruszało mi całym układem napędowym. Po wymianie poduszek silnika i skrzyni problemy minęły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobny objaw.

Drążek drgał na luzie i było to widoczne gołym okiem.

Okazało się że plecionka ta przy silniku była uszkodzona,po wymianie jak ręką odjoł.

Natomiast co do ruchów skrzyni to też mam taki sam objaw,to się pojawiło po zmianie sprzęgła wraz z dwumasem.

wymienione są wszystkie poduszki ,a problem pozostał.

Tak więc srawdź plecionkę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się pod temat, u mnie na trójce drży delikatnie nie zawsze i słychać taki delikatny hrubot ale taki delikatny jak ruszę drążek to przestaje albo go lekko przekrence też przestaje jak by bieg chciał wyskoczyć. miał ktoś taki problem ? czy to od skrzyni czy to mieszek? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie drgal jak bylo rozpadniete sprzeglo i slaby dwumas... glownie drgania na jałowym sa od dwumasy, czuc na pedale sprzegla, na kierownicy nawet... a najlepiej spojrzec na drzwi jak sie je otworzy czy widac jak drza..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...