Treść opublikowana przez gutek1777
-
[B5 AKN] Ciężko zapala na ciepłym silniku
hehe czyli jak przepuszcza to jest do kitu ??? i mam rozumiec ze mam ssac a nie dmuchac hehe?;p
-
[B5 AKN] Ciężko zapala na ciepłym silniku
a tak apropo tego zaworka zwrotnego to da sie go jakos sprawdzic czy dziala poprawnie?? np gdzy juz go wykrece to jakie czynnosci mam wykonac zeby go sprawdzic?
-
[B5 AKN] Ciężko zapala na ciepłym silniku
hmm moze i racja wkoncu 90 zl to nie 2000 zl heh no wlasnie uzuwana to jest uzywana kazdy moze wcisnac jakis kit ze chodzi tak jak trzeba a tu nagle zonk ;/ i juz do zwrotow nie przyjma ...
-
[B5 AKN] Ciężko zapala na ciepłym silniku
aaa to widze ze to prosta sprawa wstawic taki wspomagacz odpalania... ;p ANTONIO - czujnik wymienilem bo mi vag pokazal i samochod strasznie kopcil i byl zamulony;/ teraz jest z tym ok. pozostaje kwestia tego ciezkiego rozruchu na cieplym silniku.. Grzegorz76 - ciezko bedzie bo jak wiadomo dostep do pompy w V6 jest dosyc ciezki ;p ale dam rade bedzie trzeba probowac ....
-
[B5 AKN] Ciężko zapala na ciepłym silniku
hmm a jak z montazem tego urzadzonka?? laik da sobie z tym rade?;pp jak zdejmuje wtyczke z czujnika temperatury cieczy chlodzacej to pali za pierwszym razem.. podlaczajac Vaga wykazalo mi wczesniej blad czujnika i faktycznie po jego wymianie autko dostalo ostrego kopa. ale to jest dziwne wlasnie ze po zdjeciu wtyczki z czujnika temp. autko pali na dotyk i na zimnym i na cieplym silniku
-
[B5 AKN] Ciężko zapala na ciepłym silniku
kupiłem coś takiego http://www.allegro.pl/item598393548_zle_odpala_omega_opel_dti_dtl_bmw_tds_td_vw_tdi.html to ustrojstwo po przekręceniu zapłonu oszukuje ECU mówiąc mu że silnik jest zawsze zimny i po odpaleniu i minięciu około 12 sekund urządzonko przestaje działać i jazda... nawet nie trzeba grzać świec no takiego czegos to jeszcze nie widzialem. no w sumie wydaje mis ie ze to napewno pomoglo by ale taka ingerencja "obcego" urzadzenia raczej nie wplywa za dobrze na ECu
-
[B5 AKN] Ciężko zapala na ciepłym silniku
mam juz dane .. kat wynosi 3*
-
[B5 AKN] Ciężko zapala na ciepłym silniku
wlasnie tez mi sie to wydaje ze pompa sie zapowietrza. ale dlaczego silnik odpala w takiej sytuacjio na zimnym silniku dobrze nawet gdy stoi kilka dni?? czy dzieje sie tak przez to ze zalacza sie ssanie i jest podawana wieksza dawka paliwa do cylindrow i dzieki temu silnik zimny szybciej sie uruchamia?? a gdzy jest juz cieply ssanie jest wylaczone i zapowietrzona pompa wolno pompuje paliwo w mniejszych dawkach i dlugo trzeba krecic??
-
[B5 AKN] Ciężko zapala na ciepłym silniku
to palowo sie nie cofa az tak bardzo poprostu po zgaszeniu silnika w przewodzie widac 3 babelki wracajace w strone zbiornika moze to nie ma nic do znaczenia? albo to jakis objaw ?
-
[B5 AKN] Ciężko zapala na ciepłym silniku
kat wtrysku mam lekko przyspieszony (dokladnie nie wiem o ile bo nie zwracalem uwagi) ale wczesniej maialem opozniony to juz wogole byla tragedia odpalac. co do pompy to byla (podobno) rozbierana i sprawdzana i niby jest wporzadku ale cos mi sie wydaje ze tak nie jest... stawiacie na 100 % na pompe?? moze sekcje w pompie nie trzymaja ze paliwo sie cofa ?
-
[B5 AKN] Ciężko zapala na ciepłym silniku
ehh bo we wszystkich lektorach jakie przejzalem do Audi to sa przewidziane tylko usterki zlego palenia przy zimnym silniku a przy cieplym brak informacji na ten temat ;/ nie wiem juz co jest grane. idzie lato, corag gorzej go sie bedzie odpalac; / pomocy
-
[B5 AKN] Ciężko zapala na ciepłym silniku
Tymczasowo logow nie mam ;/ moze bede miale dopiero pod koniec tygodnia. a dokladnie logi trzeba z jakiejs danej grupy czy ogolnie?? ale dopoki nie mam logow to moze da sie tak rozwiazac problem ??? Dodam jeszcze ze ciekna nieznacznie w tym autku 2 wtryskiwacze, czy to sie przyczynia do zlego odpalania silnika na cieplym silniku??
-
[B5 AKN] Ciężko zapala na ciepłym silniku
Witam. posiadam Audi a4 2.5 TDi V6 z roku 98 w full opcji. Problem mam nastepujacy: gdy silnik jest zimny odpala za perwszym razem, np po dluzszej przejazdzce albo daniu po "garach" przy normalnej temp. pracy gdy zgasze silnik i chcem go ponownie odpalic pojawia sie problem ze musze go dlugo krecic az zaskoczy Podlaczajac Vaga wykazalo mi blad czujnika temperatury plybu chlodzacego. oczywicie to zostalo wymienione i problem z czujnikiem znikl. Diagnozujac Vagiem sprawdzalem wartoci pompy itd i wszystko gra jak trzeba, jedyne co zwrocilo moja uwage to EGR. Wartoc podana przy pomiarach Vagiem powinna wynosic (wedlug programu) od 40% do 75% a u mnie EGR pokazuje 15%, kolejna rzecza jest to ze przy gaszeniu silnika widac jak w rurce doprowadzajacej paliwo do pompy, paliwo sie cofa nieznacznie. nie rozumiem czemu tak sie dzieje i co z tym EGR-em ze ma taki maly procent ? Pozdrawiam prosze uzupełnić profil
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witam wszystkich jestem nowym na forum zajmuje sie juz "prawie" zawodowo mechaniką samochodową, ale jak wiadomo czesto sa sytuacje gdzie nie zawsze sie wie co sie dzieje z danym modelem auta wiec mam nadzieje ze szanowni forumowicze pomoga mi rozwiazywac problemy pozdrawiam.