Treść opublikowana przez Sławek_M
-
[B5 1.8T]Problemy po czyszczeniu MAF-a
Przy okazji wymiany filtra powietrza, zajrzałem do MAF-a. Był bardzo zabrudzony , więc postanowiłem go wyczyścić. Po czyszczeniu ( acetonem i elektrosolem) złożyłem wszystko do kupy. Po przejechaniu kilku kilometrów pojawił się błąd: 16486 P0102 Masa lub poziom obwodu przepływu powietrza – niskie wejście . Oczywiście błąd ten odczytałem z VAGa, jak i równiż ściągnąłem blog odpowiedzialny za MAF. Czy może mi ktoś powiedzieć co z niego wynika? 3 bieg obroty od 1500-5500 Tuesday,24,April,2007,20:16:52 4B0 906 018 M ,,1.8L R4/5VT G 0003, ,Group A:,'003,,,,Group B:, Not Running,,,,Group C:, Not Running ,,Idle speed,Air Mass In,Throttle Angle,Ignition Angle,,,,,,,,,, ,TIME,740-920 rpm,2.0-4.5 g/s,0.2-4.0%,0-12°BTDC,TIME,,,,,TIME,,,, MARKER,STAMP, /min, g/s,%, °BTDC,STAMP,,,,,STAMP,,,, ,0.27,1520,0.25,83.5,13.5,,,,,,,,,, ,0.67,1600,0.25,89.4,12.8,,,,,,,,,, ,0.97,1680,0.25,94.1,11.3,,,,,,,,,, ,1.26,1720,0.25,98.0,9.8,,,,,,,,,, ,1.56,1800,0.25,100.0,9.8,,,,,,,,,, ,1.87,1880,0.25,100.0,9.0,,,,,,,,,, ,2.18,1960,0.25,100.0,7.5,,,,,,,,,, ,2.48,2040,0.25,100.0,7.5,,,,,,,,,, ,2.78,2120,0.25,100.0,7.5,,,,,,,,,, ,3.18,2240,0.25,100.0,6.0,,,,,,,,,, ,3.47,2360,0.25,100.0,5.3,,,,,,,,,, ,3.79,2480,0.25,100.0,6.0,,,,,,,,,, ,4.09,2560,0.25,100.0,6.8,,,,,,,,,, ,4.39,2680,0.25,100.0,6.8,,,,,,,,,, ,4.69,2760,0.25,100.0,7.5,,,,,,,,,, ,4.99,2880,0.25,100.0,6.8,,,,,,,,,, ,5.29,2960,0.25,100.0,6.8,,,,,,,,,, ,5.60,3120,0.25,100.0,6.0,,,,,,,,,, ,5.90,3200,0.25,100.0,7.5,,,,,,,,,, ,6.20,3280,0.25,100.0,8.3,,,,,,,,,, ,6.50,3400,0.25,100.0,9.0,,,,,,,,,, ,6.80,3520,0.25,100.0,9.8,,,,,,,,,, ,7.10,3600,0.25,100.0,9.0,,,,,,,,,, ,7.51,3760,0.25,100.0,9.0,,,,,,,,,, ,7.81,3840,0.25,100.0,9.8,,,,,,,,,, ,8.11,3960,0.25,100.0,9.0,,,,,,,,,, ,8.41,4040,0.25,100.0,9.8,,,,,,,,,, ,8.71,4160,0.25,100.0,10.5,,,,,,,,,, ,9.01,4240,0.25,99.6,10.5,,,,,,,,,, ,9.32,4320,0.25,100.0,10.5,,,,,,,,,, ,9.62,4440,0.25,100.0,10.5,,,,,,,,,, ,10.02,4560,0.25,100.0,12.0,,,,,,,,,, ,10.32,4680,0.25,100.0,12.0,,,,,,,,,, ,10.62,4760,0.25,100.0,12.0,,,,,,,,,, ,10.93,4840,0.25,100.0,12.8,,,,,,,,,, ,11.23,4960,0.25,100.0,12.8,,,,,,,,,, ,11.54,5040,0.25,100.0,13.5,,,,,,,,,, ,11.93,5160,0.25,100.0,13.5,,,,,,,,,, ,12.23,5240,0.22,100.0,15.0,,,,,,,,,, ,12.54,5320,0.25,100.0,15.0,,,,,,,,,, ,12.85,5400,0.25,100.0,15.0,,,,,,,,,, ,13.15,5520,0.22,100.0,16.5,,,,,,,,,, ,13.45,5560,0.25,100.0,16.5,,,,,,,,,, ,13.74,5680,0.25,100.0,15.8,,,,,,,,,,
-
[A4 B6] Łożysko kół przednich -wymiana
Jestem w temacie wymiany łożysk. W swoim właśnie wymieniłem z przodu i z tyłu. Muszę przyznac ze nie było łatwo. Mam wersję quattro z USA i musiałem kupywać łożyska dwa razy ( z katalogu europejskiego pierwszy raz i po zdjęciu koła drugi raz - na stany szłyu inne ) ; w każdym bądź razie wymieniłem same łożyska, żadnych piast w quattro się nie wymienia. Zostały mi trzy komplety naprawcze SKF VKBA 1355 - jakby ktos chciał to odsprzedam po promocyjnej cenie.
-
[ALL B5] AEB i AWT - czym się różnią ?
Mapa może być troszkę inna - ala można spróbować. :arrowr: [ Dodano: 20-03-2007, 12:42 ] AWT ma 150 KM. Bardzo podobny do AWT ( prawie identyczny ) jest silnik AWM - który ma 170KM - ten się różni innym przepływomierzem i mapą.
-
[ALL B5] AEB i AWT - czym się różnią ?
Silnik AWT różni się małymi zmianami tj: - posiada recykling spalin ( inna głowica) - pompa oleju jest na łańcuchu - pompa wody jest mniejsza - inny napinacz rozrządu - inny termostat tyle co wiem, więcej trzeba gdzieś indziej poczytać
-
Olej do tiptronika.
Panowie. Jaki olej wlewa się do skrzyni tiptronika?i ile go tam wchodzi?jest to wersja a4 z silnikiem 3.0 benz
-
[B5 AEB] Układ chłodzenia i temperatura oleju
W moim po wymianie termostatu jest ciągle temperatura ( na kanale 49 klimatronika ) 97*C - zastanawiam się czy to nie jest za dużo - co wy na to? Poprzednio przed wymianą zagrzewał się z ledwością do 80*C.
-
Nieczytelna godzina i data na wyświetlaczu.
Po zmianie z powrotem na USA data i godzina wróciły do normy.Może jest to sprawa związana z szyfrowaniniem kodu zegarów. Zmieniłem tylko jedną środkową cyfrę kodu ( na 1 -EU) wydaje misię że powinienem jeszcze jakąś zmienić. Wcześniej miałem kod 2244 - dla USA .Zmieniłem na 2144 - dla EU Szpece od kodowania: czy taka zmiana wystarczy?
-
Nieczytelna godzina i data na wyświetlaczu.
Panowie. Po zmianie jednostek z USA na EU ( dzięki pomocy jednego z kolegów z forum) jest mały problem z czytelnością daty i godziny na wyświetlaczu znajdującym się w tarczy obrotomierza. Brakuje lub jest za dużo kreseczek tworzących cyferki. Czy to można jakoś poprawić ? Wcześnie data w systemie USA wskazywana była poprawnie. :roll:.
-
Jak przestroić symphony z częstotliwości USA na częst. EU?
Podobno można w bardzo prosty sposób przez vag. Jak tylko będę wiedział jak- dam znać.
-
Jak przestroić symphony z częstotliwości USA na częst. EU?
Panowie . Taka jak w tytule.Auto jest z USA i co prawda radio odbiera ale wartości częstotliwości fal są nie parzyste, w związku z czym niemożna dostroić.
-
Zmiana mil na kilometry
O.K Działa Tylko pojawiły się jakieś błędy w wyświetlaczu godziny i daty. Można coś z tym zrobić? Niedocięgnięcia cyferek. A ta antenka przy godzinie to co to takiego?
-
Zmiana mil na kilometry
Panowie. Mam auto z USA i chcę zmienić jednostki na europejskie, typu mile na kilometry itp. Jak to zrobić? :?:
-
Kod 16725 P0341 Obwód czujnika pozycji wału rozrządczego
A czy możliwe jest, że ten błąd może być spowodowany wadliwym działaniem napinacza łańcuszka rozrządu znajdującego się pod dekielkiem rozrządu z tyłu głowicy- tam też podobno jest jakiś czujnik. Czy moze mój mechanik coś ściemnia. Dzisiaj ma się ty zając . Napiszę jak zrobi. No i oczywiście będę musiał patrzeć na ręce.
-
Kod 16725 P0341 Obwód czujnika pozycji wału rozrządczego
Pomocy. Silnik 1.8 T AWM . W dignostyce silnika VAG pojawia się błąd : 16725 P0341 Obwód czujnika pozycji wału rozrządczego – poza zakresem/ działanie Silnik bardzo nie równo pracuje - po wymianie rozrządu. Czy ktoś wie co może być przyczyną tego błędu? Pilnie potrzebna informacja . [glow=red][/glow]
-
Kontrolka EPC
Panowie. Co to jest EPC w Audi. Przyznaję że wcześniej nie miałem styczności z audi i nie wiem. Możecie mnie doinformować? Pozdr.
-
pytanko o olej
To jaki lejecie do 1.8 T?
-
1.6 ADP - padł napinacz w rozrządzie.Czy układ kolizyjny??
Dokladnie,wrzuc 1.8 T i bedziesz przezadowolony Muszę powiedzieć, że 1.8 T to jest bardzo dobry silnik ale i kosztowny. Właśnie tydzień temu miałem przyjemność zdjęcia głowicy z okazji zerwania paska rozrządu. I jeśli piszecie że do silnika 1,6 ( po znajomości ) można to naprawić w granicach 1,5 tyś zł. to w moim przypadku będzie kosztowało mie ok3 tyś zł. Do wymiany miałem 8 zaworów wydechowych, 4 zawory dolotowe, 12 szklanek na dolocie, przy okazji prowadnice i uszczelniacze do tego planowanie głowicy i docieranie gniazd zaworowych.Do tego wymieniłem wszystkie paski i napinacze( też po znajomości) Za same ww części do głowicy wyszło 1.5 tyś. a jeszcze się nie rozliczyłem z mechanikiem, który zrobił i kupił wszystkie rolki napinacze , uszczelki i paski Dzisiaj go pierwszy raz odpaliłem. Koledzy "po turbince" - też tyle wydaliście?
-
MAF w 1.8T
mancer, Witam. Posiadam identyczny silnik w moim świerzo sprowadzonym z USA A4. Jaki silnik z wersji EU jest najbardziej zbliżony do AWM z USA bo jeśli pytać o części do tego silnika to "nie ma takiego oznaczenia". Chodzi mi między innymi o rozrząd. A jak w ogóle się sprawuje ten moto jakie jest faktyczne spalanie i na co trzeba uważać? Z góry dzięki za pomoc.
-
Silnik AWM w A4
Kiedyś na forum była na ten temat dyskusja. Poszukuję osoby która wtedy ciekawie o tym pisała - coś że silniki (AWM) na USA były nie kolizyjne. To pytanie nurtuje mnie, bo kupiłem audi A4 1.8T silnik oznaczeniu AWM po kraksie przy którym zerwany został pasek rozrządu. Co prawda samochód jest na etapie clenia i nie mogę nic przy nim sprawdzić, ale myśl o tym spędza mi sen z powiek . A jeśli jest uszkodzona głowica to czy macie jakąś metę na graty do A4? Pozdro Sławek
-
Silnik AWM w A4
Witam . Jestem nowym miłosnikiem Audi A4 i odrazu mam pytanie: czy ktoś z Was ma w swoim bolidzie silnik z oznaczeniem AWM? Auto pochodzi z USA nic nie wiem na temat takiego motoru. Interesuje mnie gdzie można kupić części do tego motoru i czy jest jakiś europejski odpowiednik. :?: Czy ten silnik ma kolizyjne zawory? Niech się ktoś odezwie - please. lukas23:czesc Slawek jak przeczytasz regulamin to zapraszam do pisania