-
[B5 AFN] Spec od notlaufa w okolicy Krakowa
Moze przy tych 3.500 miałem wiecej na zegarze..w sumie nie chodzi mi o osiągi tylko o opisanie przypadku (czyli nie chodzi o to przy jakiej prędkości przerywa tylko przy ilu obrotach)...teraz nawet mi przerywa poniżej 3.500...właściwie jak juz mam 3,300 to zaczynam nerwowo czekać, kiedy odetnie mi moc... Ostatnio nawet zdarzył sie cud i nie odcięło wcale...pojechałem sobie koło 200 km/h.. ach juz zapomniałem jak to jest fajnie :-(
-
[B5 AFN] Spec od notlaufa w okolicy Krakowa
Witam ponownie. Chyba niedługo skorzystam z pomocy "stramiana" bo mnie już trafia! Z logów wykonanych na zlocie (jeszcze raz dzięki za pomoc) wynikało, że przy niskich obrotach turbina nie doładowuje a przy wysokich przeładowuje i wtedy auto wpada w tryb awaryjny. Wczoraj wymieniłem turbinę (sprawna z auta kumpla)...i nic.. w tryb awaryjny na razie nie przeszedł, ale mocy nie ma. to, że wchodzi na obroty czuć dopiero po 3000 - 3500 obrotów. czyli tak samo jak przy mojej turbinie..juz nie wiem co robić.. N-75 wymieniony, wężyki posprawdzane...na VAG żadne inne błędy nie wyszły (przepływka i wtryski wyszły, że ok)[br]Dopisany: 24 Czerwiec 2008, 08:03 _________________________________________________A jednak turbo!!! Okazało się, że kumpel też miał turbo zapyziałe i dlatego nie czułem różnicy... Meches rozkręcił turbine..wiertarką zaopatrzoną w szczotkę wyczyścił sadzę i coś zrobił z tymi żaluzjami czy kierownicami, że zaczęły się poruszać... Skręcił..włożył..i...przypomniałem sobie jaka to frajda mieć na 3 biegu 120 km/h :-) przedtem ledwo 80 mogłem osiągnąc... Nie chcę zapeszać....jak pojeżdże z tydzień i nie będzie "trybu awaryjnego" to ozłocę tego mechanika... Jednak diagnoza VAG nie kłamała - szcuneczek :-)[br]Dopisany: 26 Czerwiec 2008, 08:36 _________________________________________________No i niestety.. parę tygodni było ok...ale jezdziłem tylko po mieście..wczoraj wypadłem w trasę i okazało się, że na biegach od 1 do 3 jest super i mozna kręcić obroty powyżej 4000...ale na 4 i na 5 moge mieć tylko do 3,500 obrotów..bo potem..jak zawsze - lekkie szarpniecię i po mocy :-( już z sił opadam..na biegach od 1 do 3 auto rwie sie do przdu jak wariat (czyli tak jak powinien)...a na 4 i 5 biegu kicha...znowu pomaga tylko restart silnika.. Juz nawet kombinbowalem, że na 4 biegu dochodziłem tylko do 3000 obrotów i wrzucałem 5...no ale co z tego jak na 5 doszedłem do 3500 obrotów (czyli miałem na zegarze tak koło 140 km/h ) i koniec jazdy..więcej nie wyciągnie.. Tak samo jak się kiedyś cieszyłem z tego Audi to teraz mam go dosyć... (przypomina się dowcip o właścicelach Alfy Romeo: "Ile razy sie cieszy włascicel Alfy Romeo? 2 razy.. 1 raz jak sobie kupi Alfę 2 raz jak uda mu się ją sprzedać...")
-
[B5 AEB] Żarówki do podświetlania deski rozdz.
ok..dzięki..przynajmniej nie popełnie tego błędu :-) a tak dla pewności : żarówki mają być 1,2 W R5 czy T5 (bo są takie z oprawkami i takie bez) ? (auto jak w opisie AFN, 1996 , wersja z FIS )
-
[B5 AEB] Żarówki do podświetlania deski rozdz.
Hej..podłączę się do tematu.. A czemu nie LED? ma na to wpływ możliwość regulacji nasilenia podświetlenia deski? Pytam, bo własnie chciałem kupić białe LEDy na deskę.Tylko z tego powodu, że przez ostatnie 6 miesięcy przepaliło mi się 4 żarówki :-( najpierw jednocześnie :temp., oleju i ładowanie a teraz temp. cieczy chłodzącej i paliwa...dziwne, że przepalają się parami a nie pojedyńczo...a może mam coś nie tak w instalacji?
-
[B5 AFN] Spec od notlaufa w okolicy Krakowa
hmm.. Galeria Kazimierz czy Krakowska? Bo to chyba Krakowska ma parking na dachu...Kazimierz ma chy ba tylko podziemny...
-
[B5 AFN] Spec od notlaufa w okolicy Krakowa
dzięki! będę !
-
[B5 AFN] Spec od notlaufa w okolicy Krakowa
odp. nr 1 - eee.no nigdy nie daje czadu na zminym silniku. chodziło o to, że podczas rozpoczynania jazdy i delikatnego przyspieszania i przy obrotach około 2000 - 2500 rpm też raz na jakiś czas wpada mi w tryb awaryjny.nie wiem czy to notlauf, ale rezultat ten sam- brak mocy i zero przyspieszania..trzeba wyłączyć silnik i włączyć żeby wróciło do normy.. odp. nr 2 - a kiedy i gdzie najbliższy spot okolic krakowskich?
-
[B5 AFN] Spec od notlaufa w okolicy Krakowa
Witam Od około roku mam problem z przechodzeniem auta w tryb awaryjny (znany temat- nagła utrata mocy, max predkosc ok. 120 km/h, auto przyspiesza jak żółw (albo zwykły diesel) pomimo, ze turbo "gwiżdze" a obroty idą w górę). Zdarzało się to różnie (raz na 500 km, raz na 20 km, (czasem 3 razy dziennie, czasem raz na miesiąc) przy różnych prędkościach i obciązeniu silnika -tzn. czasem po przekroczeniu 4000 rpm, i 160 km/h a czasem po 2500 rpm przy predkości 90 km/h...czasem na zimnym silniku, czasem po przejechaniu 300 km) Generalnie - nie mam juz siły.... niby wszytko ok,ale boje sie, że kiedys podczas wyprzedzania trafi sie notlauf i ...brrrr... lepiej nie myslec... - turbina wyczyszona - wymieniłem N75 (pieniądze poszły jak się okazało w błoto, bo tydzień po wyminaie znowu to samo) - w logach VAG pojawia sie komunikat " za duże ciśnienie w kolektorze dolotowym". - podejrzenie czujnika G71 ale nie chce znowu wymieniac bez sensu Mój mechanik jest naprawdę dobry (wiele razy mi pomógł w ciężkich chwilach z autem) ale tym razem..chyba sie gubi... Proszę o informacje, czy jest ktoś w Krakowie lub okolicy, kto mógłby mi pomóc raz na zawsze zdiagnozować co z moim autem (i ewentualnie mi pomóc naprawić - choć sama jednoznaczna diagnoza też mnie ratuje) z góry dzięki za pomoc...
-
[B5 AFN] Który zawór N75 mam kupić ?
Hej .Podłączę się do wątku.. Reasumując- do mojego Audi A4 1,9 Tdi (AFN) z 1996 roku pasować będzie na 100% ten: 1H0 906 627A ?? Bo sprzedawcy pytają czy ma być z jakimś szarym czy białym zakończeniem..a ja nie wiem o co biega..(bo mają jeszcze ten sam numer tylko bez żadnej litery na końcu lub z literą "B") i czy cena za NOWY zawór 1H0 906 627A Pierburga 270 PLN to dobra cena? Bo jak widzę z terści postów to chyba taniej nie kupię.
-
[ALL] Xenony - problem nagłaśniany
hej.. a tu ciekawy artykul o aspektach homologacyjnych dotyczacych lamp.. w sumie sprawdzalem oznaczenia na swoich soczwekach ..okazalo sie, ze mam je homologowane do ksenonow...a jezdze na halogenach H7..wiec jak nie zaloze ksenonow to znaczy,ze jezdze nielegalnie :-) (mam na swoich lampach oznaczenia DC i HR - wiec jak rozumiem - mijania ksenony i halogeny dlugie): http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=74878 ogolnie fajne do poczytania..
-
[B5 AFN] Tylne przeciwmgielne nie działa
cieszę się, że mogłem w czymś pomóc.. Fajne to forum ;-)
-
[B5 AFN] Pomka spryskiwaczy
nom.. jak masz autko z FIS to masz prze....ane. Pompka z czujnikiem poziomu płynu kosztuje coś koło 250 PLN w IC...
-
[ALL B6] Diody LED zamiast postojówek
ja kupiłem na allegro po 2,5 PLN sztuka (przesyłka wyszła drożej niż diody). kupiłem białe, ale mają super błękitnawą poświatę. Poprzednio miałem zwykłe W5W philipsa Blue vision (czyli niezłe) ale w porównianiu z moimi soczewami wypadały beznadziejnie (tzn, świeciły na blado-żółto). Miałem też niebieskie diody zamiast postojówek, ale na przeglądzie się czepiali a pozatym wtedy miałem je w lampach starego typu więc gdy świeciły światła mijania to niebieskiego nie było tak dużo widać. Jak założyłem lampy soczewkowe to ten niebieski aż raził po oczach a nie uśmiecha mi się co chwilę być zatrzymywany do kontroli z tego powdu i sie tłumaczyć. Więc reasumując - białe diody do soczewek wypadają SUPER. Niebieskie są po prostu za niebieskie :-)
-
[ALL] Xenony - problem nagłaśniany
hmm. a może zrobić listę z linkami do aukcji, gdzie kupiliscie zestawy HID (bo podejrzewam, że w większości będzie to allegro) z opisem, czy macie FIS czy nie, czy zakłóca Wam coś czy nie, jaki typ (4300, 5000, 6000 K itp) i ogólne wrażenie na temat użytkowania . No i jaki był kontakt ze sprzedawcą (zwłaszcza w przypadkach reklamacji)..Wiem, że może się narzucam, ale myśle, że takie informacje byłyby pomocne dla następnych kupujacych, żeby nie wpaść w niepotrzebne koszty. W każdym razie będę "dźwięczny" za polecenie jakiegoś konkretnego (sprawdzonego!) zestawu, bo mysle powaznie o zakupie (z tym, że raczej te max do 6000K ). z góry dziękuję i mam nadzieję, że nie uza tego nikt za spam ;-)
-
[ALL] Xenony - problem nagłaśniany
dzieki.. a jeszcze jedno pytanie "laika w temacie HID" - co się stanie z akumulatorem jeśli zapalę przypadkiem światła mijania zanim włączę silnik? (bo w instrukcji pisze, że nie wolno tak robić) nie mówię tu o sobie, bo ja o tym będę pamiętał..ale jeśli ktoś inny siądzie za kółkiem i zrobi taki numer.. akumulator trafi? czy nie...
keikan
Pasjonat
-
Dołączył
-
Ostatnia wizyta