mateuszd90

O mateuszd90

Osiągnięcia mateuszd90

Reputacja

1. Już wszystko wporząku. Właśnie nigdzie nie pisało , że w lampach po I lifcie trzeba kable przekładać, ale na szczęście już sobie poradziłem. Jeszcze raz dzięki za lampy
  2. Witam, zakupiłem od kolegi tomekkarauda lampy tylne po I lifcie i mam duży problem. Z lampami jest oczywiście wszystko ok, ale nie umiem ich podłączyć do starej instalacji (wtyczki lamp przedliftowych). Chodzi o to, że jak już wszystko było OK i ładnie świeciło to Stop ledwo co się zaświecał. Wszędzie dałem żarówki 21W. Co mam zrobić bo auto jest potrzebne na jutro rano, a bez stopu nie zabardzo się wypuszczać z garażu.
  3. Pracuje ułamek sekundy czy może z 2 sekundy. Tzn. tak jakby chciał sam odpalić? Jeśli tak to powyższe objawy też trochę się zgadzają z tymi które ja miałem + to, że auto samo zapalało. Też wymieniałem świece, kable, kopułke, palec, filtr paliwa, i nic. Na koniec kupiłem kostke stacyjki za 37 zł wymieniłem i od 3 miesięcy spokój :> Pali na dotyk, spalanie w normie i jest OK.
  4. Tu macie wszystko (lub prawie wszystko). Różnic w przypadku np. 1.6 ADP i 1.6 AHL prawie nie ma, więc wystarczy, że jest tam opisany 1.6 itd. http://www.autocentrum.pl/dane-techniczne/audi/a4/b5.html
  5. Może masz to co ja: http://www.a4-klub.pl/smf/odp_b5_adp_dziwne_i_dosc_glosne_stukanie_przy_filtrze_powietrza-t140858.0.html;msg1687463#msg1687463 To jest przy filtrze powietrza. Koledzy napisali, że tak ma być, ale jak dla mnie to te klekotanie jest stanowczo za głośne, i myślę że jest tam coś do wymiany. Aha, i robi się tak po lekkim rozgrzaniu silnika.
  6. Tak jak pisze kolega wyżej. Objedź silikonem i będzie dobrze. Wtedy jak mi się tak stało, a tego dnia nieszło już nigdzie kupić dobrej uszczelki to zrobiłem sam z dwóch twardszych kartonów. Wyciąłem w kształt uszczelki, potem pokleiłem silikonem, a na końcu poleciałem jeszcze nim miejsca gdzie miała przyjść "uszczelka". Tą własnej roboty wymieniałem po 2 tygodniach i to nie z powodu tego, że zaczęła się pocić, ale dlatego, że miałem czas, a nowa już czekała na zamontowanie.
  7. Czy to http://www.a4-klub.pl/smf/b5_adp_problem_ze_zgaszeniem_auta-t138052.0.html jest jakoś powiązane ze sobą?
  8. Warta swojej ceny. Tzn. ile za nią dałeś? Też muszę u siebie zrobić z tym porządek. Dobrze się wpasowała w swoje miejsce? Pamiętam, że w poprzednim aucie jak wymieniałem, i też na taką gumową, to mi ją wciągło troche do środka i cały silnik był w oleju, a jaka zadyma jak się rozgrzało Musiałem kupić drugą ale już wziąłem korkową czy jakoś tak i było ok.
  9. No właśnie też mi się wydaje, że to ma cykać, bo to aktualnie strasznie głośno stuka. Do czego jest ten zawór?
  10. Fakt, dodałem podświetlenie nóg w aucie, ale to było wczoraj, a to z silnikiem to już od jakiegoś czasu jest. Co byłoby odpowiedzialne za powrót nie spalonego paliwa z silnika do baku czy gdzie to tam idzie? Jest jakiś zawór zwrotny paliwa w tym aucie?
  11. Raz właśnie bez kluczyka odpalił i od tamtej pory wolę go mieć w stacyjce i kilka razy gasić niż ma mi silnik wyrwać. No co do tych obrotów to powiem, że właśnie czasem jak zmieniam biegi to wciskam sprzęgło a obroty same tak o 200-300 RPM idą do góry i po 1-2 sekundach dopiero opadają. Parę osób mówiło, że to może być kostka w stacyjce do wymiany, ale wątpię. Aha, i jeszcze jedno czasami auto też ciężko odpala (tak dopiero za 2 razem), a czasami wszystko chodzi idealnie.
  12. A więc tak, auto nie chce zgasnąć. Sytuacja wygląda tak: zatrzymuje się => kluczyk w pozycje 0 czy tam 1 (poprostu go gaszę) =>jakby gaśnie ale nie i auto samo próbuje zapalić (zapala tak, że jeszcze trochę i silnik wyrwie z budy ) Wymienione zostały już wszystkie filtry, olej, kable WN, kopułka, palec i świece. Powiedzcie mi co może dolegać mojemu audi bo to mnie poważnie wk...ia Może to być wina paliwa? Tak się dzieję przeważnie po zatankowaniu i aż nie spali tego paliwa. Czyli do następnego tankowania. I wtedy loteria albo po tankowaniu dalej tak będzie albo nie Tankuje w 99% przypadków na jednej stacji (Shell) A i jeśli zły dział to sorry, ale nie wiem czy to elektryka, silnik czy może opony tył na przód pozakładałem [br]Dopisany: 10 Czerwiec 2010, 16:46_________________________________________________Podnoszę stary ale zmieniony temat, żeby nie zakładać nowego wątku.
  13. Audi a4 1.6 ADP. Dzisiaj zauważyłem, że bardzo głośno coś stuka pod maską. To jest normalne czy mam szykować już kase na wymiane tego czegoś. No właśnie co to jest? Z góry dzięki za odpowiedź.
  14. Jak zgaszę auto to jeszcze przez jakąś chwile coś syczy przy obudowie filtra kabinowego z tych przewodów od klimy. To jest normalne czy może mam jakąś nieszczelność? Zaznaczam, że klima dobrze chłodzi.
  15. Po tym co się naczytałem, rozważam właśnie grill z polifta. Ale jeszcze nic nie jest przesądzone