Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADP] Problem ze zgaszeniem auta


mateuszd90

Rekomendowane odpowiedzi

A więc tak, auto nie chce zgasnąć. Sytuacja wygląda tak: zatrzymuje się => kluczyk w pozycje 0 czy tam 1 (poprostu go gaszę) =>jakby gaśnie ale nie i auto samo próbuje zapalić (zapala tak, że jeszcze trochę i silnik wyrwie z budy :angry: )

Wymienione zostały już wszystkie filtry, olej, kable WN, kopułka, palec i świece.

Powiedzcie mi co może dolegać mojemu audi bo to mnie poważnie wk...ia :angry:

Może to być wina paliwa? Tak się dzieję przeważnie po zatankowaniu i aż nie spali tego paliwa. Czyli do następnego tankowania. I wtedy loteria albo po tankowaniu dalej tak będzie albo nie :blink: Tankuje w 99% przypadków na jednej stacji (Shell)

A i jeśli zły dział to sorry, ale nie wiem czy to elektryka, silnik czy może opony tył na przód pozakładałem :angry:

[br]Dopisany: 10 Czerwiec 2010, 16:46_________________________________________________Podnoszę stary ale zmieniony temat, żeby nie zakładać nowego wątku. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kutwa ...

A jak wyciągniesz kluczyk ze stacyjki to też nie gaśnie?, jeśli nie to czy silnik sam wchodzi na wysokie obroty? i czy to za każdym razem się tak dzieje czy tylko po tankowaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem tak samo w maluchu :kox: tylko że tam pompka mechaniczna i jak się nagary w komorze spalania rozgrzewały do czerowności to powstawał tzw. samo zapłon i silnik potrafił jeszcze chodzić jakis czas bez zapłonu z wyciągnietymi kluczykami, (z każdym obrotem wału silnik dostawał paliwo i tak w kółko aż się wypalił), a u Ciebie to nie mam pojęcia czemu tak jest, powinno być jakieś odcięcie paliwa po wyłączeniu zapłonu :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kutwa ...

A jak wyciągniesz kluczyk ze stacyjki to też nie gaśnie?, jeśli nie to czy silnik sam wchodzi na wysokie obroty? i czy to za każdym razem się tak dzieje czy tylko po tankowaniu?

Raz właśnie bez kluczyka odpalił i od tamtej pory wolę go mieć w stacyjce i kilka razy gasić niż ma mi silnik wyrwać. No co do tych obrotów to powiem, że właśnie czasem jak zmieniam biegi to wciskam sprzęgło a obroty same tak o 200-300 RPM idą do góry i po 1-2 sekundach dopiero opadają.

Parę osób mówiło, że to może być kostka w stacyjce do wymiany, ale wątpię.

Aha, i jeszcze jedno czasami auto też ciężko odpala (tak dopiero za 2 razem), a czasami wszystko chodzi idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stawiam na sprawę elektryczną. Czy kolega może nie montował sobie dodatkowego oświetlenia lub innego sprzętu elektrycznego? Mój brat jak podłączył sobie światła do jazdy dziennej to po wyjęciu kluczyków ze stacyjki (przy włączonych światłach mijania) silnik normalnie pracował, ale wystarczyło, że przekręcił światła mijania na pozycję "wyłącz" to silnik gasł - w tym konkretnym przypadku brat coś źle podłączył w kostce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, dodałem podświetlenie nóg w aucie, ale to było wczoraj, a to z silnikiem to już od jakiegoś czasu jest.

Co byłoby odpowiedzialne za powrót nie spalonego paliwa z silnika do baku czy gdzie to tam idzie? Jest jakiś zawór zwrotny paliwa w tym aucie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też obstawiałbym kostkę stacyjki bo przecież przy sprawnej kostce w pozycji "0" czy jak ją tam zwał nie ma iskry na świecach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też obstawiałbym kostkę stacyjki bo przecież przy sprawnej kostce w pozycji "0" czy jak ją tam zwał nie ma iskry na świecach

Podpinam się pod to co kolega wyżej napisał.

Ogółem to dziwna sprawa :shocked: przecież to straszne ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...