pawko123

• Ostatnia wizyta

O pawko123

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Osiągnięcia pawko123

Reputacja

1. Mam taki problem jak skręcam w czasie jazdy w prawo to słychać dźwięk stuku: tut tut tut, jak w lewo to : tyt tyt tyt. Stukanie przyśpiesza wraz ze wzrostem prędkości w aucie. Problem na wyłączonym silniku taki sam. A jak w czasie skręcania przyhamuję to dźwięki troszkę słabną, ale nie całkowicie. Jestem po wymianie całego zawieszenia przedniego, przegubów zewnętrznych na obie strony, tarcz z klockami, byłem u kilku mechaników na trzepakach nic nie wykrył nikt. A jak stuka tak stukała dalej. Macie jakieś propozycje. Proszę o podpowiedź
  2. Od jakiegoś czasu miałem uszkodzone pokrętło od podgłaśniania i ściszania radia, na początku myślałem że to uszkodzony potencjometr, jednak po wciśnięciu przycisków BAL, TREB, FAD, BASS pokrętło działa prawidłowo. Okazało się, że uszkodzone samo podgłaśnianie, lub ściszanie to TYPOWA usterka "po kilku latach" radia CHORUS i CONCERT z audi. Lekarstwem jest wymiana procesora na nowy i mamy znowu 5 - 7 lat spokój, na allegro znalazłem kogoś, kto robi to za 150 zł. Na innym forum znalazłem, że można trochę wygrzać procesor i pomaga to w 90% przypadków, jednak efekt będzie tymczasowy tzn. może trwać 1 dzień lub rok. Szkoda mi było trochę kasy więc wybrałem opcję z podgrzaniem. Do tego celu potrzeba tylko: torksa, pilniczka i zapalniczki, ja wybrałem takie 2, okazało się, że zapalarka do gazu była najlepsza, bo nie "czadziła" płyty. Na początek trzeba wymontować radyjko, a ponieważ jestem laikiem sprawiło mi to trochę trudu, po odwiedzeniu kilku stron znalazłem banalne rozwiązanie. Wystarczy to tego zwykły pilnik do paznokci, wkładamy go w dwie poziome dziurki na dole radia. Pilnik ustawiamy pod odpowiednim kątem jak na rysunku, wciskamy aż będzie słychać klik (ok 4cm), teraz trzeba trochę szarpnąć radio do przodu, powinno trochę się ruszyć. Następnie to samo robimy z drugiej strony i nasze radio jest już wyciągnięte. Z drugiej strony pilnik ustawiamy odwrotnie. Jak ktoś nie daje rady to tu mamy zdjęcia uchwytu i jak to wygląda od środka. Ważne aby pilnikiem zahaczyć o mały uchwyt, zaznaczony strzałką na zdjęciu. Jak już mamy radio, to ściągamy z góry pokrywę, teraz trzeba odkręcić 4 śruby i odpiąć dwie listwy. Po ściągnięciu mechanizmu kaseciaka ukaże się nam taki widok: Nas interesuje procesor zaznaczony ramką. Podgrzewamy procesor zapalniczką 5-6 razy po 10 sekund robiąc 20 sekundowe pauzy pomiędzy kolejnym podgrzewaniem, ja ruszałem zapalniczką na boki, aby nie skupić ognia w jednym miejscu procesora, uważając aby nie opalić elementów po bokach. Po podgrzaniu procesor u mnie wygląda tak, jak widać udało mi się nie zaczadzić płyty Uważamy z ogniem, nie można za bardzo podgrzać procesora bo może odpaść!!!!! Może komuś się przyda ta instrukcja, u mnie od 2 dni radyjko działa poprawnie, zobaczymy jak długo.
  3. Witam wszystkich dostane pełen dostęp?? *proszę czytać FAQ odpowiednich działów, bo nie stosujesz się do nich