Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

carlsten

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez carlsten

  1. carlsten odpowiedział(a) na carlsten temat w 1.9TDI
    Problem rozwiązany. Odpowietrzyłem wtryski i odpalił. Temat do zamknięcia. Dziękuję wszystkim za rady.
  2. carlsten odpowiedział(a) na carlsten temat w 1.9TDI
    Panowie, można jaśniej? Co z tym zaworkiem zrobić? Co i jak dokładnie Vagiem sprawdzić? Nic się chyba nie leje. A kąt wtrysku to jak sprawdzić skoro silnika nie da się uruchomić? W kategorii 01(Engine) w Measuring Blocks grupa 000 wartość trzecia wynosi 000 grupa 001 wartość 3 przy próbie uruchamiania wzrasta do ponad 3V, bez uruchomiania wynosi 0,82v. Kąt wtrysku wynosi 038. Oczywiście przy nieuruchomionym silniku. ---------- Post dopisany 31-01-2014 at 12:41 ---------- Poprzedni post napisany 30-01-2014 at 15:00 ---------- Macie jakieś pomysły i propozycje?
  3. carlsten opublikował(a) temat w 1.9TDI
    Witam, mam problem niecierpiący zwłoki. Otóż dziś rano, odpaliłem autko, trochę pojeździłem(2-3km) zgasiłem. Po powrocie za ok 30min, samochód już ani drgnął, nie chciał zapalić, nawet nie łapał. Padło podejrzenie na zamarzniętą ropę lub wytrąconą parafinę, ponieważ paliła się rezerwa. Wlałem 10l paliwa, sprawdziłem na wtrysku sterującym czy dostaje paliwo. Paliwo dostaje. Teraz stoi w garażu, nie ogrzewanym, ale jest zdecydowanie cieplej niż na zewnątrz. Vag nie pokazuje żadnych błędów. Za co się teraz łapać oprócz ładowania akumulatora, które trwa?
  4. Wg mnie turbo nie wstaje, przepływka do zmiany.
  5. carlsten odpowiedział(a) na e2rd-85 temat w 1.9TDI
    Mam u siebie ten sam problem co autor. Wydaje mi się, że mamy identyczne stukanie. Dlaczego stukanie? Wydaje mi się, że może to być wina panewki. Mógłby ktoś zdementować lub niestety potwierdzić moją diagnozę? Silnik poza stukaniem pracuje dobrze, zbiera się elegancko.
  6. carlsten odpowiedział(a) na carlsten temat w 1.9TDI
    Ok, dzięki za cenne rady. Jak tylko znajdę krztynę czasu to się wreszcie zabiorę za to. Powiedzcie mi jeszcze jakie zabiegi wykonać poza oczywistym czyszczeniem całego układu dolotowego z oleju:kolektora, rur, intercoolera? Czym dobrze wyczyścić czujniki?
  7. carlsten odpowiedział(a) na carlsten temat w 1.9TDI
    Okej, a czy potrzeba do tego specjalistycznych narzędzi typu klucz dynamometryczny np. ?
  8. carlsten odpowiedział(a) na carlsten temat w 1.9TDI
    Jak ocenić te panewki mało fachowym okiem? Jakie turbiny mogę wstawić p&p zamiast VNT15 028145702C. Przy wątpliwym stanie silnika, którą opcję polecacie: używana turbina czy kupno regenerowanej?
  9. carlsten opublikował(a) temat w 1.9TDI
    Witam, wczoraj wracając na trasie zdechła mi turbina, przeładowało i poszła papa. Auto zaczęło kopcić niemiłosiernie, palić olej, który poszedł przez łożysko do dolotu. Trwało to błyskawicznie aż zapaliła się "olejarka". Zatrzymałem się, zgasiłem po krótkiej chwili silnik. Dziś wyjąłem turbo, ośka jest skrzywiona, łopatki pościerane, lekko ukruszona jedna od strony gorącej. Od strony zimnej wygląda w miarę dobrze, nie pokruszone tylko pościerane. I tu się pojawiają pytania: -da się to zregenerować czy kupić używkę w dobrym stanie(o ile to możliwe)? - VNT15 -czy nic się nie stało z silnikiem? Nie przytarł się w ciągu tej akcji? Usunąłem pełno oleju z dolotu(~0,5l a może i więcej). AFN Od czego zacząć dalszą diagnozę i naprawę? Wyskoczyły 3 błędy: 00519, 00575, i od kontrolki ciśnienia oleju-nie pamiętam kodu.
  10. Witam, proszę o wycenę: -Motul 8100 x-clean c3 5w40 5l -filtr oleju -kpl amortyzatory tył i przód -odboje i osłony do wszystkich amorów -wahacze prawy i lewy, przód, góra -końcówka drążka -pasek klinowy Audi A4 b5 1.9 tdI AFN Avant
  11. Ponieważ są tańsze w stosunku do zwykłych renomowanych firm. Dlatego właśnie się nad nimi zastanawiam. Również dlatego, że przydałby mi się twardszy tył ze względu na częste przewożenie ciężkich materiałów.
  12. A jak z ich trwałością? No i czy sprawdzą się przy seryjnych sprężynach?
  13. Podpinam się do tematu, ponieważ też mam dylemat jeśli chodzi o amortyzatory no i zawieszenie ogólnie. A co sądzicie o "amortyzatorach sportowych". Mam tu na myśli konkretnie taki zestaw na tył Amortyzatory sportowe Audi A4 B5 MTS-technik tylne (3164626399) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. Są stosunkowo tanie. Pytanie tylko czy nadają się do seryjnego zawieszenia(avant) no i jak z ich żywotnością?
  14. Nie chcę zaczynać nowego wątku, więc tu się dopiszę. Mam problem z wykręceniem visco. Strasznie mocno przykręcone. Do zablokowywania używałem wierteł 5mm, wszystkie pękały ;/ . Jak można to rozwiązać ? Jakieś praktyczne rady bym prosił.
  15. Witam Czy maski w avancie i sedanie są identyczne? Oraz jakie jeszcze elementy nadwozia są wzajemnie zamienne, np błotniki przednie itp itd?
  16. Wobec tego ile kosztuje takie zaprasowanie i jakie łożyska kupić(konkretne aukcje bym prosił)?
  17. A nie można kupić z zaprasowanymi łożyskami? Kurcze koszt większy niż z przodu ;/
  18. Witam! Muszę zmienić hamulce z tyłu w Avancie, a mianowicie tarcze i klocki. Jak sie do tego zabrać? Wykręcić koło, zdjąć zaślepkę na piaście(?) odkręcić śrubę(?) i wszystko ładnie zejdzie? Jaki komplet powinienem zamontować? Nie mam na myśli konkretnej marki tylko jak ta tarcza powinna wyglądać, np tak?: http://allegro.pl/ate-tarcze-klocki-tyl-audi-a4-b5-1-6-2-8-tanio-i2236990300.html http://allegro.pl/ms-tarcze-klocki-tyl-audi-a4-b5-sedan-kombi-warto-i2219780196.html Coś jeszcze trzeba dokupić do tego zestawu?
  19. Woda przez uszczelkę leci, ponieważ są spore szpary. Nalewałem na dach wiadrem wodę i widac jak się leje
  20. Witam! Mam problem. Już ładny kawał czasu zbierała mi się woda na podłodze "w nogach kierowcy". Wszystko było sprawdzone, uszczelnione itd, ale bez rezultatu. Całkiem niedawno okazało się, że to szyber puszcza. Czy można zmienic tj. czy są dostępne w sprzedaży uszczelki szyby? Czy trzeba zmienia cały dach? Dach mam szklany.
  21. A mógłby mi ktoś podać linka do licznika pasującego i wyświetlającego wszystko tak jak się należy? Z góry dzięki
  22. NSI? Aha, mam licznik firmy VDO. Tylko takich liczników jest mało a za taką cenę jaką wołają to można mieć z wyświetlaczami temp., napięcia i temp. oleju. No ale takie to tylko nsi
  23. Licznik jest z 12.1995
  24. To ojca samochód, nic nie chce grzebać i zmieniać, wystarczy mi zwykły licznik. Może to być licznik z anglika? Albo z sześcioma kontrolkami na środku? np. takie jak poniżej? Czy po podpięciu licznika wszystko mi od razu bd działać? W sensie immo czy cos? http://allegro.pl/audi-a4-b5-1-9-tdi-licznik-tanio-i1760293654.html http://allegro.pl/audi-a4-b5-1-9-tdi-licznik-8d0919910q-anglik-i1779197379.html http://allegro.pl/licznik-audi-a4-b5-1-9-tdi-95-99-i1777611989.html http://allegro.pl/audi-a4-b5-95-99-1-9-tdi-licznik-anglik-i1756601354.html
  25. Niestety takich liczników jest malutko i drogie jak cholera :/ Może jakiś forumowicz się na tym zna i podjąłby się naprawy? Bo u mnie w mieście takich serwisów raczej nie ma :/

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.