-
Wymiana oleju w skrzyni biegów S-Tronic w Audi A4 B9
@Dev sprawdź mi proszę numery części vin WAUZZZF49HA106803 dzięki
-
Dekoder VIN Audi, grupy VAG oraz innych marek - dane techniczne oraz wyposażenie
Poproszę o sprawdzenie WAUZZZ8K49A200827 DZIĘKI
-
podłączenie modułu haka - błąd 01517
done
-
podłączenie modułu haka - błąd 01517
teraz szukam inspiracji tu: http://www.audi-sport.net/xf/threads/a4-avant-s-line-tow-bar-coding.113479/ 09 i 17 zrobione
-
podłączenie modułu haka - błąd 01517
no właśnie podłączyłem przyczepę i świeci tylko stop a że powinny działać to ja wiem Update the Installation List in the Instrument Cluster (J285 / #17). Using the Adaptation Function, select Channel 061 (Installation List: CAN-Databus Comfort). Now add the Value 64 to your existing Value (i.e. 3331+64=3395) Further Information will be displayed once you access the Adaptation Channel. zrobione wcześniej Update the Central Electronics (J519 / #09) Coding, if installed.Due to different Control Modules and Equipment in the Car the actual Coding Table is not shown here but will automatically be shown once you access the Function using VCDS. zrobione wcześniej Update the Parking Aid (J446 / #76) Coding, if installedDue to different Control Modules and Equipment in the Car the actual Coding Table is not shown here but will automatically be shown once you access the Function using VCDS. nie dotyczy Update the Engine Control Module (J623 / #01) Coding. Make sure that the Engine is NOT running, otherwise the new Coding will be rejected. Models equipped with Start/Stop System do have a Shutoff Switch/Button which will deactivate the Start/Stop Function. For Engines with a 2nd Engine Control Module (J624 / #11) this needs to be coded as well. As a Rule of Thumb, If the Engine uses conventional Short Coding (Coding is 7-digits like 0011312) the Long Codding Assistant does NOT apply. Modules using Short Coding typically do NOT support or require Trailer Configuration Coding. If the Engine Control Module uses a Long Coding the Activation is done in (Long) Coding itself through via Coding Assist. Please also note that there are different Coding Variants for Long Coding. Due to different Control Modules and Equipment in the Car the actual Coding Table is not shown here but will automatically be used by the Long Coding Assistant once you access the Function using VCDS. no i tutaj muszę podziałać w 01 i w 11, ale trzeba kabelkiem sąsiada bo mój na vcds lite nie bangla 11 niema dostępu / brak sterownika a 01 w kodowanie - nie pokazuje podpowiedzi (vcds 12.12.3 + kabel ross-tech hex+can) wrclaguna, możesz coś podpowiedzieć?
-
podłączenie modułu haka - błąd 01517
zamontowałem hak Westfalia a40v, podłączyłem przewody zgodnie z instrukcją producenta modułu Jaeger: - masa z tyłu z lewej strony (brązowy) - stop z tyłu na słupku (czerwono-czarny) - z modułu Jaeger do przodu auta: CAN - czarny i żółty (skręcone razem) podłączyłem pod kierownicą do pomarańcz-brązowy i pomarańcz-zielony - plus podłączyłem do szyny z przodu po lewej stronie (miałem zakończenie oczkiem z bezpiecznikami na przewodzie) wyskoczył błąd: 01517 sterownik przyłączenia przyczepy / czujnika holowania (J345) 49-00 - błąd komunikacji zmieniłem kodowanie w MCE (z końcówką F): 1 zaczep przyczepy zainstalowany zmieniłem kodowanie w liczniku: kanał 061 i dodałem 00064 trailer i teraz sytuacja jest następująca: po podłączeniu do gniazda przyczepy (poprzez adapter 13>7 pin) świecą światła stopu i nic poza tym poczytałem już raczej wszystkie tematy dotyczące instalacji haka i modułu mam dobry kabel od sąsiada z warsztatu do VCDS nie jestem biegły w elektryce samochodowej co trzeba zrobić, żeby doprowadzić to do końca?
-
ciśnienie oleju
Wczoraj po krótkiej jeździe (max 500m) zapaliła się czerwona kontrolka na FISie - ciśnienie oleju. Sprawdziłem poziom oleju - był powyżej ok min, ale dolałem jeszcze z 200ml. Teraz na bagniecie jest ok. połowy. Kontrolka nie zapala się od razu po uruchomieniu silnika, tylko po chwili. Dzisiaj kupię czujnik (jeden jest? w okolicy filtra oleju?) i założę nowy. Auto ma przejechane 330kkm. Macie pomysły, co trzeba sprawdzić?
-
zamiennik dla węża od turbo
wrclaguna, polecasz?
-
zamiennik dla węża od turbo
czy występuje zamiennik, który może zastąpić wąż od turbo do intercoolera nr 8E0145834AR? w ASO aktualna cena to 930zł ?(podobno podrożały ostatnio)
-
białe kropki na czarnym lakierze!
Ile trzeba glinki? Jaką polecacie?
-
białe kropki na czarnym lakierze!
prawdopodobnie gdzieś w trasie, auto zostało opryskane jakimś białym płynem - zrobiły się białe "krostki", które można zdrapać paznokciem auto jest ufajdane od maski po koniec dachu - blacha i szyby z szyb można zdrapać, ale co zrobić z blachą i lakierem po zmoczeniu na myjni, łatwiej odchodzi, ale nawet po karcherze zostają na swoich miejscach lakier brylantowa czerń i te białe kropki :-$ co możecie poradzić? pastą polerską? ręcznie czy maszyną? a może coś innego?
-
[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?
avf zrobił trasę prawie 1300km na baku, bez oszczędzania, wyprzedzanie gdzie się da - z głową wyszło poniżej 6l /100km załadowanym autem
-
AUDI S6 C7 4.0 V8 Bi-Turbo Ibissweiss Stage IV 701 KM / 880Nm by SPORTMILE
jeżdżę codziennie do Wro i nie widziałem jeszcze takiego napisu
-
cofanie - "trykanie"
podczas cofania to chyba nie jest normalne
-
cofanie - "trykanie"
coś się sypie? podczas cofania, raczej szybkiego, coś tryka "trrrrrrrrrrrr" poduszki skrzyni?
zino
Pasjonat - Nowicjusz
-
Dołączył
-
Ostatnia wizyta