Treść opublikowana przez Ronny
-
[ALL B6] Łańcuch do skrzyni Multitronic CVT
Dziekuje za pomoc i wskazowki
-
[ALL B6] Łańcuch do skrzyni Multitronic CVT
Czy wie ktoś o co z tym chodzi? Łańcuch do skrzyni Multitronic CVT Audi A4 Multitronic 2003-05 V6 3.0L, http://midparts.com.pl/userdata/gfx/36274a907fec51743fa5d244ac3a216a.jpg Do czego służy ten łańcuch, co on napędza? Czy występuje też w manualnej skrzyni? Nikt nie jest w stanie mi pomoc
-
[B5 AFN] Tarcie przy skręcie w lewo
Cześć mam problem jak w temacie - ostatnio zauwazyłem, że moja A4 wydaje dziwne odgłosy przy skręcie w lewo. Dzieje to się z reguły wtedy kiedy samochód jakiś czas stoi nieodpalony. Wsiadam do samochodu np. wycofując z parkingu jadąc do 5km/h skręcam kierownicę w lewo i po chwili słychać dziwne tarcie przez jakaś 1-2 sekundy aż do momentu kiedy skręcę bardziej koła wtedy ustępuje. Nie znam się na mechanice pojazdów, ale dowiedziałem się, że może to być przegub tylko wpisując w allegro: przegub a4 mam chyba ze 3 rodzaje: mały, duży, wewnętrzny itp.. Dzięki z góry za pomoc Pozdrawiam
-
[B5 AFN] Nie otwierająca się szyba
Czy to jest do naprawy? czy należy pompke wymienić ?
-
[B5 AFN] Dziwne piski paska od sprężarki klimy
Witam mam pewien problem - okolo 2.5 - 3 miesiace ( ok. 7000km ) temu wymieniałem kompletny rozrząd wszystko było super przez 2 miesiące az zaczął pojawiać się problem. Kiedy odpalam silnik chodzi na wonych obrotach nie słychać żadnych pisków, chodzi równo i cichutko, ale kiedy włączam klimę zaczynają się jaja auto na wolnych obrotach wydaje straszne piski, problem pojawia się na kazdym biegu przy obrotach do 1100-1200. Mam wrażenie, że coś się stało na rolce od sprężarki klimy po ktorej jest prowadzony pasek. Najprostrzym sposobem byłoby wymienić całą sprężarkę, ale to jest moja ostateczność ponieważ klima chodzi bez zarzutów. Czy może ktoś mi pomóc w jaki sposób można skutecznie uciszyć tą sprawę ? Jak jest chłodno.. piszczenie jest mniejsze. jak są upały to aż glupio wlaczac klime . Mam drugie pytanie w jaki sposób można naciągnąć pasek od klimatyzacji ? może to zmniejszy piski? Pozdrawiam Ronny
-
[B5 AFN] Nie otwierająca się szyba
Cześć czy spotkał ktoś się z takim problemem, że jedna szyba nie otwiera się z pilota? Otwierając szyby pilotem 3 schodzą w dół a ta od pasażera z przodu ani drgnie ;] nie wiem co może być tego przyczyną ponieważ mechanizm szyby działa bez problemu, bo otwiera się idealnie przyciskiem. Pozdrawiam
-
[B5 AFN] Listwa boczna
Ok dzieki, zastosowalem sie do wskazowek i kupilem nowa Pozdrawiam
-
[B5 AFN] Listwa boczna
Witam poszukuję elementu związanego z nadwoziem, ale znowu nie wiem jak poprawnie nazywa się ta część. Chodzi mi o boczną listwę która jest u dołu drzwi. Wpisując na allegro listwa boczna wyświetlają mi się listwy, ktore są na srodku drzwi, a mnie interesuje ta gumowa na dole. Czy to posiada jakąś inną nazwę ? Szukam listwy prawej tylnej. Pozdrawiam
-
[B5 AFN] Element związany z przednią szybą
A całe jak się nazywa ?
-
[B5 AFN] Element związany z przednią szybą
Hehe, dzieki za rade ale chcialbym to wymienić
-
[B5 AFN] Element związany z przednią szybą
Witam proszę mi pomoc, ostatnio wymienialem szybe czołowa w moim AUDI po odebraniu samochodu zawuwazylem, ze osoby wymieniajace spartaczyli robotę poniewaz na sile probowali poodkrecac te[spinki] trzymające plastik szyby przedniej. Chcialbym je teraz wymienic, ale za nic w swiecie nie moge ich znalezc na allegro, bo nie wiem jak brzmi ich fachowa nazwa. Bardzo prosze o pomoc. Elementy zaznaczylem w kólkach na zdjeciu. A moze ktoś zna numer katalogowy tej czesci, przy przyzwoitej cenie moglbym ja zamowic w auto serwisie audi http://img228.imageshack.us/f/20110310001.jpg/ Dziekuje za odpowiedz Pozdrawiam
-
[B5 AFN] Wiatrak od chłodnicy chodzi nierówno
Acha czyli to jest sprzeglo wiskotycze, mozecie podpowiedZiec co moze byc przyczyna uszkodzenia? poprostu wyrobienie ?
-
[B5 AFN] Wiatrak od chłodnicy chodzi nierówno
Witam mam problem wiatrak od chłodnicy podczas odpalania silnika wpada w dziwne drgania i chodzi nierowno. Przy wylaczonym silniku sprawdzalem go ruszajac nim na boki i okazalo sie ze duze luzy. Nie wiem co moze byc tego przyczyna, czy jest tam jakies łozysko? Prosze o pomoc. Mam jeszcze jeden problem chciałbym wymienic caly wiatrak czy moglby mi ktos podac link na allegro do tej czesci? szukalem w " ukladzie chlodzenia -> wiatraki " ale byly tam tylko same "smigła" bez mechanizmu. Czy ma ktos moze schemat ukladu chlodzenia do silnika 1.9 TDI 110 KM ? Dzieki za pomoc, pozdrawiam serdecznie
-
[B5 AFN] Osłona od silnika
Dziekuje! o to mi chodziło
-
[B5 AFN] Osłona od silnika
Kurcze moze zle sie okreslilem. Chodzi mi o ta oslone wyciszającą silnik, która jest na górze silnika jak sie maske podnosi osłone/pokrywe Pozdrawiam
-
[B5 AFN] Osłona od silnika
Witam, mam problem z osłoną od silnika 1.9 TDI 110KM. Pewnie nie jestem jedynym, któremu się ta osłona oderwała. Szukam mocowników, które trzymają taką oslone. Problem polega na tym, ze nie wiem jak profesjonalnie te mocowniki się nazywaja, zeby je znalezc na allegro. dla mnie sa to " poduszki pod oslone na silnik " ale niestety nie moge ich znalezc. Czy moze ktos mi powiedziec, ja te czesci sie nawyzaja ? ( chodzi tu o ta gumke ktora ma z dwoch stron gwinty ), albo moze ma ktos link do tych czesci. Pozdrawiam Ronny
-
[ALL B5] Zapychające się spryskiwacze
Ok dzieki sprobuje zamienic plyn na lepszy
-
[ALL B5] Zapychające się spryskiwacze
Witam pisałem jakiś czas temu na forum odnośnie problemu ze spryskiwaczami. Znalazłem problem - zapchane dysze. Mam Audi A4 B5 po lifcie. Nie wiem dlaczego ale ciagle zapychaja mi sie dysze. Przepychałem je ostatnio sprezonym powietrzem, ponieważ nie moge znalezc na allegro nowych. Od czego mogą sie tak zapychać? Uzywam sredniej klasy plynu do spryskiwaczy (okolo 15zł za 4 litry zimowego ) ale w zbiorniczku przeciez jest sitko ktore wyłapuje jakies zabrudzenia, moze zbiornik na płyn ma w sobie jakies zabrudzenia jest jakaś mozliwosc zeby go przeczyscic ? i wszystkie wezyki?, czy moze metalowe elementy dyszy spryskiwacza korodują ? to czy jest jakis sposob zeby je w czyms przepłukać?, albo moze ktos zna jakis sklep internetowy zeby kupic nowe dysze ? Pozdrawiam
-
[B5 AFN] Skrzypienie przodu
Witam, ostatniego czau zauważyłem, że auto jadą po dziurach zaczyna skrzypieć, przypomina to dzwięk płynącego kutra , czy może mi ktoś powiedzieć czy jest to wina amortyzatorów czy wahaczy ? i ile może kosztować wymiana tych elementów? skrzypi tylko przód dziekuje za odpowiedz Pozdrawiam [mod]Używaj prefixów w temacie[/mod]
-
[B5 AFN] Znaczek na kierownicy
Witam, delikatnie zaczyna mi odchodzic znaczek AUDI, który znajduje się na kierownicy na poduszcze powietrznej ( Audi a4 b5 ) Czy doklejał ktos moze takie logo? jesli tak to jakim klejem ? ( metal - plastik ) Pozdrawiam
-
[B5 AFN] Brak ciśnienia w spryskiwaczach
witam tak jak w opisie, posiadam Audi A4 B5 1999 ta przejsciowa wersje lub FL jak kto woli, spryskiwacze podczas nacisniecia psikaja plynem przy bardzo niskim cisnieniu tyl nie leje plynu w ogole, czy to mozliwe ze powodem tego jest przedziurawienie wezyka ? Sprawdzalem czy dysze spryskiwacza nie sa zapchane ale jest ok, pompke nie wiem jak sprawdzic Pozdrawiam Dawid
-
[ALL B5] Kierunkowskaz
Witam, mam problem ostatniego czasu moje auto zaczelo sie dosc dziwnie zachowywać. Sprawa wyglada nastepująco : podczas zamykania lub otwierania samochodu pilotem przy mrugnieciu kierunkowskazami, cala lewa strona mi sie zawiesza i swieci. Nie mam pojecia skad nagle to sie wzielo, zeby wylaczyc kierunek musze kilka razy zamknac i otworzyc samochod. Czy ma ktos pomysl co jest tego przyczyna? Przekazniki? i ew, +/- ile taka naprawa moze kosztować Dzieki za odp Pozdrawiam
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witam jestem z lubuskiego, posiadam A4 B5 FL 1.9 TDI 110PS Pozdrawiam ~Dawid