Treść opublikowana przez zbyszek.borczyk
-
Błędy ACC, silnika i AdBlue w Audi A4 B8
zbyszek.borczyk odpowiedział(a) na zbyszek.borczyk temat w Diagnostyka Komputerowa (VCDS | VCP | OBD)Człowiek uczy się na błędach, tylko już sam nie wiem czy to będzie przyczyną problemów z AdBlue. Ale w sumie już jakby innej opcji nie widzę.
-
Błędy ACC, silnika i AdBlue w Audi A4 B8
zbyszek.borczyk odpowiedział(a) na zbyszek.borczyk temat w Diagnostyka Komputerowa (VCDS | VCP | OBD)
-
Błędy ACC, silnika i AdBlue w Audi A4 B8
zbyszek.borczyk odpowiedział(a) na zbyszek.borczyk temat w Diagnostyka Komputerowa (VCDS | VCP | OBD)No i właśnie to jest ciekawe że ta świeca była wymieniona jakieś 500 km i błąd ciągle jest. Czy w VCDS znajdę gdzieś wartości ciśnienia które odczytuje ta świeca? No chyba że z moim szczęściem trafiła się wadliwa świeca
-
Błędy ACC, silnika i AdBlue w Audi A4 B8
zbyszek.borczyk odpowiedział(a) na zbyszek.borczyk temat w Diagnostyka Komputerowa (VCDS | VCP | OBD)Tu mam scan z błędem na 3 cylindrze i check engine też już wyskoczył a AdBlue ciągle odlicza (jeszcze 300 km). Scan-WAUZZZ8K0FA149676-20250201-0850-215350km.txt
-
Błędy ACC, silnika i AdBlue w Audi A4 B8
zbyszek.borczyk odpowiedział(a) na zbyszek.borczyk temat w Diagnostyka Komputerowa (VCDS | VCP | OBD)Zalane pod korek
-
Błędy ACC, silnika i AdBlue w Audi A4 B8
zbyszek.borczyk odpowiedział(a) na zbyszek.borczyk temat w Diagnostyka Komputerowa (VCDS | VCP | OBD)Spoko, okazuje się że wszystko działa. Wtrysk chyba był przyblokowany może jakimś kryształkiem. Na tą chwilę adblue według VCDS działa, wtrysk podaje adblue, sprawdzone również wzrokowo a komunikat już mam tylko 350 km i brak pomysłów co sprawdzać dalej. Ktoś ma jakieś pomysły?
-
Błędy ACC, silnika i AdBlue w Audi A4 B8
zbyszek.borczyk odpowiedział(a) na zbyszek.borczyk temat w Diagnostyka Komputerowa (VCDS | VCP | OBD)Jeszcze takie pytanko odnośnie AdBlue płyn do wtryskiwacza dochodzi, teraz sprawdziłem wtryskiwacz i VCDS go uruchamiam i wtryskuje AdBlue a jak chodzi bez wymuszenia to cały czas w wartościach jest 0% tak jakby nie podawał
-
Błędy ACC, silnika i AdBlue w Audi A4 B8
zbyszek.borczyk odpowiedział(a) na zbyszek.borczyk temat w Diagnostyka Komputerowa (VCDS | VCP | OBD)Tu mam świeższy scan ale bez błędu na 3 cylindrze bo on pojawia się po 20-30 km od wykasowania.Scan-WAUZZZ8K0FA149676-20250130-1708-215330km.txt
-
Błędy ACC, silnika i AdBlue w Audi A4 B8
/Witam Panowie, wrzucam skan , może ktoś dopomoże: głównie chodzi mi o błędy : P13E2 00 - czujnik ciśnienia wewnętrznego na 3 cylindrze 4709 - Brak komunikacji z układem regulacji odstępu od poprzednika ( czy umarł ACC czy tylko kalibracja?) 01319 - Sterownik układu regulacji odstępu od poprzednika (J428) Oprócz tego mam problem z AdBlue - i pytanko: jeżeli z rurki przy wtryskiwaczu AdBlue leci AdBlue to możliwe że padł właśnie wtryskiwacz (znany komunikat usterka AdBlue:1000 km) Nie sugerujcie się błędami od zasilania w różnych miejscach - sprawdzane byłe różne przewody, przekaźniki i kostki od systemu AdBlue i trochę tego powchodziło. Scan-WAUZZZ8K0FA149676-20250130-1638-215330km.txt
-
Schemat elektryczny AdBlue w Audi A4 B8 2.0 TDI
Wielkie dzięki, jeszcze pytanko : przekaźnik J963 od adblue, czy to jest jeden z trzech w bagażniku po prawej stronie? Czy może gdzie indziej jest schowany?
-
Schemat elektryczny AdBlue w Audi A4 B8 2.0 TDI
Witam panowie, walczę z AdBlue (znany komunikat 1000 km zostało ? ). Zanim zdecyduję się wyłączyć to ustrojstwo próbuje znaleźć usterkę nie wrzucając się w jakieś nierealne koszty części do tego wspaniałego systemu. Z dotychczasowych ustaleń wychodzi jakby nie dochodziło zasilanie do sterownika. Czy ma ktoś może schemat elektryczny AdBlue?
-
Błąd P13E200 w A4 B8 2.0 TDI CNHA
Witam wszystkich, wyskakuje mi taki błąd: czujnik ciśnienia wewnętrznego na 3 cylindrze. Auto nie traci na mocy, nic się nie dzieje. Jeżeli jeżdżę nie przekraczając 3000 obr/min zostaje cały czas ten błąd. Jeżeli dodatkowo depnie się mocniej to po kilku km zapala się check engine ale nie pojawia się żaden inny dodatkowy błąd. Uprzedzam od razu że świeca na 3 cylindrze ta właśnie z czujnikiem wymieniona na nową. Silnik CNHA 190 KM
-
2.0 TDI CNHA - Błąd P204700
zbyszek.borczyk odpowiedział(a) na zbyszek.borczyk temat w Diagnostyka Komputerowa (VCDS | VCP | OBD)Niestety nie posiadam VCDSa
-
2.0 TDI CNHA - Błąd P204700
zbyszek.borczyk odpowiedział(a) na zbyszek.borczyk temat w Diagnostyka Komputerowa (VCDS | VCP | OBD)To jest 2.0 CNHA, zdjęcie jest z programu DELPHI ,nie sugeruje się jaki silnik odczytało.
-
2.0 TDI CNHA - Błąd P204700
Wiem, że temat AdBlue był już piłowany nie raz. Mam taki błąd plus check engine i znany wszystkim komunikat o 1000 km do przymusowego postoju. Będzie to pompa jak niektórzy piszą czy szukać przyczyny we wtrysku AdBlue. Dodam że auto nie jeździ regularnie (5 tygodni jeździ, 5 tygodni stoi w garażu). Może być przyczyną jakaś krystalizacja w zbiorniku AdBlue? Pozdro
-
Czujniki parkowania tył po kolizji
jak znajdę gdzie ,to jest to do naprawienia czy lepiej od razu drugiej wiązki szukać?
-
Czujniki parkowania tył po kolizji
Witam, zacznę od początku. Audi A4 B8 sedan 2015 rok, uderzone było w lewy tył, po naprawie, wymiana zderzaka itd. czujniki przełożone z poprzedniego zderzaka, wyskakuje błąd 1545 - Czujnik sygnalizacji przy parkowaniu, tylny lewy; przerwa/zwarcie do masy. Wymienialiśmy już 2 czujniki i ciągle to samo. na tą chwilę nie działają żadne czujniki: przód i tył oraz kamera cofania i asystent martwego pola. Po skasowaniu błędu na chwilę przy wbiciu wstecznego odpala się kamerka i po chwili gaśnie i błąd powraca. Nie znaleźliśmy żadnych przetarć na wiązce. Może ma ktoś jakiś pomysł, czy po prostu trzeba kodować wszystko od nowa.Samochód stał w naprawie blacharskiej u mechanika z półtora miesiąca niejeżdżony i porozpinane miał wszystko w tylnej części.
-
Dekoder VIN Audi, grupy VAG oraz innych marek - dane techniczne oraz wyposażenie
Jeszcze jeden VIN: WAUZZZ8V8G1015252 Dzięki
-
Dekoder VIN Audi, grupy VAG oraz innych marek - dane techniczne oraz wyposażenie
WAUZZZ8V1H1035795 Dzięki
-
Kodowanie przednich ledów w polifcie
zbyszek.borczyk odpowiedział(a) na zbyszek.borczyk temat w Diagnostyka Komputerowa (VCDS | VCP | OBD)Potrzebne jest kodowanie do bixenonow skretnych do polifta jakby ktoś miał
-
Kodowanie przednich ledów w polifcie
zbyszek.borczyk odpowiedział(a) na zbyszek.borczyk temat w Diagnostyka Komputerowa (VCDS | VCP | OBD)Próbując zaznaczyć w bajcie 2 bit 4: światła dzienne poprzez drl leds aktywne wyskakuje mi błąd kodowania 31, zadanie poza zakresem. Czy poszły mi moduły ledowe? Żadnych błędów w sterowniku nie ma a ledy jak nie świeciły tak nie świecą.
-
Kodowanie przednich ledów w polifcie
zbyszek.borczyk odpowiedział(a) na zbyszek.borczyk temat w Diagnostyka Komputerowa (VCDS | VCP | OBD)Spoko, dzięki wielkie
-
Kodowanie przednich ledów w polifcie
zbyszek.borczyk odpowiedział(a) na zbyszek.borczyk temat w Diagnostyka Komputerowa (VCDS | VCP | OBD)Witam panowie, może ktoś pomoże. Skasowałem adaptację przy grzebaniu w Vag Can Pro i teraz nie zapalają mi się w ogóle paski led z przodu. Auto z 2015. Wrzucę fotosy pierwszych bajtów z Vaga, jak ktoś może sprawdzić czy jest tam wszystko dobrze zaznaczone to będę wdzięczny.
-
Kodowanie przednich ledów w polifcie
zbyszek.borczyk odpowiedział(a) na zbyszek.borczyk temat w Diagnostyka Komputerowa (VCDS | VCP | OBD)Też coś tak kojarzyłem, zaznaczyłem i nic i wyskakuje komunikat że zadanie poza zakresem czy coś takiego także pewnie jeszcze coś musi być zaznaczone
-
Kodowanie przednich ledów w polifcie
Witam panowie, może ktoś pomoże. Skasowałem adaptację przy grzebaniu w Vag Can Pro i teraz nie zapalają mi się w ogóle paski led z przodu. Auto z 2015. Wrzucę fotosy pierwszych bajtów z Vaga, jak ktoś może sprawdzić czy jest tam wszystko dobrze zaznaczone to będę wdzięczny.