Treść opublikowana przez mb83
-
[ALL B7] Wymiana na kolorowy FIS
Dokładnie, to taki znajomy typ... mówił, że dali koło 30tysi za kompa a moje autko było pierwsze, uczyli sie na nim :> troche może drogo ale satysfakcja jest zarówno po jego stronie jak i po mojej...
-
[ALL B7] Wymiana na kolorowy FIS
siedzieli nad tym cały dzień...[br]Dopisany: 08 Maj 2010, 10:04_________________________________________________posprawdzałem teraz wszystko o czym pisałeś i nie... z niczym nie mam problemów teraz, działa jak ta lala:) kurcze ależ on pięknie w aucie wygląda hehe jakby co to mam do sprzedania licznik, ten czerwony
-
[ALL B7] Wymiana na kolorowy FIS
Ja mam USA niestety... a licznik już mam europejski :>[br]Dopisany: 08 Maj 2010, 09:58_________________________________________________A jak pytałem na forum czy ktos to umie zrobić to nikt nie odpisał... a jak juz zrobiłem to nagle tylu krytyków...
-
[ALL B7] Wymiana na kolorowy FIS
A z ciekawości, ile? ja jestem z Warszawy i tutaj pewnie inne ceny są... grunt, że mam licznik
-
[ALL B7] Wymiana na kolorowy FIS
A znasz kogoś kto w B7 wymieni licznik??? Nie chodzi o kwote ale o to czy w ogóle ktoś to umie zrobić...????
-
[ALL B7] Wymiana na kolorowy FIS
Ja już mam wymieniony licznik, pełny kolorowy fis:) a co najlepsze tak mi fachman zrobił, że w każdej chwili moge sobie liczniki zmieniać inaczej autko sie prezentuje... koszt imprezy to ponad 1000zł plus zakup licznika na allegro.
-
[ALL B7] Automatycznie podnoszona tylna klapa bagażnika - sedan
Ta opcja ze spręzynami wygląda całkiem obiecująco:) jutro wybieram sie do sklepu i coś dobiorę... zobaczymy co z tego wyjdzie.
-
[ALL B7] Automatycznie podnoszona tylna klapa bagażnika - sedan
Wyadje mi się, że wystarczyłoby dobrać odpowiednio mocne siłowniki, które wypchnęłyby klapę do góry... ja nie chce tam montować żadnej elektryki....
-
[ALL B7] Automatycznie podnoszona tylna klapa bagażnika - sedan
Przewertowałem forum ale nie znalazłem nic podobnego... Może ktoś zastanawiał sie już nad takim rozwiązaniem? Z pilota klapa odskakuje a może dałoby się zamontowac takie siłowniki, które wypchną klapę do góry... zamykać mozna ręcznie oby sie sama otwierała. Byłby to cholernie przydatny bajer... Szukałem na allegro, na innych forach ale nic nie mogę znależć na ten temat.
-
[ALL B7] 2.0TFsi świst, piszczenie przy przyspieszaniu
Czy to normalne, że przy ostrym przyspieszaniu cos wyje, świszcze albo piszy (nie wiem jak nazwać ten dźwięk) z pod maski. Występuję to w niewielkim zakresie obrotów... tak jakby jakis gwizek. Niby fajny dźwięk ale może tak nie powinno być, może problem z turbinką... macie jakieś oświadczenia w tym temacie?
-
[ALL B7] Magik do wymiany licznika na kolorowy
Witam, ma ktoś może namiary na jakiegoś szpenia, który potrafi wymienić licznik w tym autku? Mam wersję USA, chcę europejski, kolorowy fis. Licznik już kupiłem. Potrzebuje kogoś z okolic Warszawy. Trzeba immo przekodować i zakodować kluczyki na nowo.
-
[ALL B7] 2.0 TFSI wymiana filtra paliwa - jak zdjąć te cholerne złączki???
Za 70zł to nawet po jajkach nie chcą się podrapać więc jak nie masz pojęcia to nie pisz... w warsztacie krzyczą 250zł za wymianę, w ASO 580zł... jak złotówki spadają Ci z nieba to sobie rób w ASO. Dzięki koledzy za pomoc. Dziś już ni dam rady ale pewnie jutro znowu wjadę na kanał to zobaczę jaki filtr i czy rzeczywiście da się zdjąć te złączki. Kurcze takie małe coś a tyle problemów:) P.S. Moją Niunia odstawiam w obce ręce tylko w razie najwyższej konieczności... nie chodzi o oszczędnośc a o kompetencje ludzi pracujących w warsztatach.
-
[ALL B7] 2.0 TFSI wymiana filtra paliwa - jak zdjąć te cholerne złączki???
Jak w temacie... wymieniłem wszystko, zabrałem sie za filtr paliwa i niestety... za cholerę nie wiem jak zdjąć wężyki z tego filtra... tam są takie dziwne złączki... pewnie jest jakis bardzo prosty sposób na zdjęcie tego ale juz brak mi cierpliwości... Przeszukałem forum ale na wszystkich zdjęciach wężyki paliwowe do filtra zamontowane są na zwykłe opaski zaciskowe. Wymieniał ktoś? Poradzicie jak to zdjąć? Pewnie 15min roboty.
-
[ALL B7] 2.0TFSI Olej z pod pokrywy wałków rozrządu, wypływa nawet korkiem wlewu
Szukam już od dwóch dni Jestem laikiem w tych sprawach... co mogłe doczytałem ale nie wiem który to przewód do kolektora ssącego i o który kanał w silniku chodzi...[br]Dopisany: 23 Marzec 2010, 00:13_________________________________________________Pozwoliłem sobie dodać fotki. Strzałki na czerwono to sprawdzone przewody... te na zółto nie wiem do czego są i czy warto je sprawdzać... Zdjęcie na którym jest jedna strzałka żółta, w ten przewód dmuchałem i jest całkowicie zatkany... ale może tak powinno być przy wyłączonym silniku. [br]Dopisany: 23 Marzec 2010, 00:27_________________________________________________Naprawdę nikt nie jest w stanie mi pomóc???? Oddałem auto do ASO. Zobaczymy co powiedzą.
-
[ALL B7] 2.0TFSI Olej z pod pokrywy wałków rozrządu, wypływa nawet korkiem wlewu
Tak jak w temacie. Silnik 2.0 TFSI. Wywaliło mi uszczelkę z pod pokrywy wałka rozrządu (tej plastikowej). Odkręciłem, przeczyściłem uszczelkę, dołożyłem do tego silikion wysokotemperaturowy (była niedziela, nie mogłem dostać nowej uszczelki) i złozyłem wszystko. Niestety teraz jest szczelniej a mimo to wycieka olej z dwóch miejsc a do tego wali z pod korka wlewu... tak jakby w komorze robiło sie bardzo wysokie ciśnienie i nie miało nigdzie ujścia. Sprawdziłem odmę i jest czysta, drożna... macie jakieś pomysły??? Mechanik ma wolny termin dopiero na przyszły tydzień więc pewnie czeka mnie ASO niestety chyba, że uda mi się samemu znaleźć rozwiązanie. Dodam, że auto nie straciło mocy, tylko ten olej wywala. Najgorzej gdy przycisnę mocniej gaz, ostatnio przy wyprzedzaniu wywaliło uszczelkę. Pomóżcie, może ktoś miał podobny przypadek.
-
[ALL B7] Zimny nawiew z pod kierownicy - tak ma być???
Mam nietypowy problem. Mianowicie z pod kierownicy, tam gdzie jest wjha do regulacji kolumny kierownicy ciągle leci zimne powietrze... wkurzające gdy jest naprawde zimno na zewnątrz bo mi poprostu uda marzną :> Ustawiam klimatronic na 20 i jest super... wszędzie cieplutko, na stopy też ok, ciepłe powietrze leci ale z pod tej kierownicy jakby nawiew bezpośrednio z zewnątrz był... Macie jakieś pomysły?
-
[ALL B7] Silnik zabrudzony olejem - litr oleju na 1000km 2.0 TFSI
hehe spoko:) za dużo tam przewodów na karchera :> Przetarlem wszystko szmatką, wali z pod głowicy albo z uszczelki z pod tej plastikowej osłony... Zobaczę jak się przejadę. Wszystkie śrubki torx 30, którymi ta plastkowa osłona była przykręcona były luźne, podokręcałem i zobaczymy jak będzie. Autko było serwisone w ASO i tylko tam... kurde a niektóre śrubki palcami mogłem ruszyć. Masakra jakaś.
-
[ALL B7] Silnik zabrudzony olejem - litr oleju na 1000km 2.0 TFSI
Dzięki, zaraz tak zrobie. Tak jakby ktos rozpylił mgiełkę z oleju i wszystko nim pokrył. W niektórych miejscach są większe plamy. Zaraz wezmę karchera i dokładnie wymyję silnik. Zrobię rundkę i zobaczę... kurcze troszkę sie wystraszyłem.
-
[ALL B7] Silnik zabrudzony olejem - litr oleju na 1000km 2.0 TFSI
Kupiełm niedawno Audi A4, 2.0 TFSI. Podobno super silniki. Zrobiłem juz nim koło 3tysięcy km. Wszystko super tylko, że strasznie bierze olej a komora silnika jest coraz bardziej nim zachlapana. Czy te silniki poprostu lubią olej? Gdzie szukać wycieku? Problem z uszczelką pod głowicą? Unikam ASO jak ognia ale chyba będę na nie skazany... Prosze o pomoc.
-
[ALL B7] Wymiana na kolorowy FIS
Ma ktoś namiary na człowieka, który potrafi zaprogramować liczniki z okolicy warszawy??? Kupiłem takie z kolorowym fisem... mam auto z USA, kupiłem europejskie ale też benzynowe... mam nadzieję, że uda się to zrobić. Jakby co prosze na maila [email protected] Jutro już będzie zamnotwana oryginalna navi :> Pozdrawiam
-
[ALL B7] Trip computer - jak zamontować/przeprogramować
Dzięki... w wątku piszą, że trzeba znaleźć dobrego fachowca. macie jakies namiary na kogoś takiego? Dzowniłem do ASO Audi i kurde powiedzieli, że oni nie potrafia tego zrobić
-
[ALL B7] Trip computer - jak zamontować/przeprogramować
Witam, mam trip computer który pokazuje tylko temperaturę, ile zostało mi km do przejechania na baku i jaki bieg mam wrzucony. Podobno jakoś można przerobic go aby pokazywał wszystko. Wiem, że trzeba wymienic manetkę od wycieraczek żeby miała przycik reset i ten do komputera... Nie wiem tylko jak to zrobić, co i jak przeprogramować... Dodam, że mam tempomat i czytałem gdzieś, że jeśli on jest to nie trzeba wymieniać całych zegarów. Ma ktos może namiary na jakiegos fachowca, który odblokuje mi ten trip computer??? Acha i jeszcze jedno... Autko mam sprowadzone z USA. Można jakoś zmienic tarczę prędkościomierza żeby były tylko km a nie mile??? Dzieki za wszelka pomoc! Przeszukałem forum ale nie znalazłem info na tematy, które mnie interesują. Jęsli jakis temat dubluje to wybaczcie nowicjuszowi:)
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witam, stałem się właśnie posiadaczem pieknego Audi A4 2.0 TFSI :> Obym jeździł nim jak najdłużej, po kilku dniach jestem autkiem zachwycony, niesamowita dynamika a przy tym spalanie:)