-
Prosba o analize Logow a4 b6 1.9 tdi 130KM 003 ,008 ,011
Wiatm ponownie Sprawa jest juz rozwiazana. Na szczescie 2 małe wezyki tuz kolo trojnika miały nieszczelnosc. Po załozeniu nowych turbina ciagnie jak trzeba:) Zostało mi dosc czasu by wyczyscic EGR wraz z kolektorem. Wiec autko odsiwerzone mozna smigac. Dziekuje wszytkim za pomoc w rozkminieniu sprawy:) POzdrawiam Ponizej logi juz po w/w zabiegach. 003 BS - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM 011 BS - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM 011 Dynamiczne- VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM
-
Prosba o analize Logow a4 b6 1.9 tdi 130KM 003 ,008 ,011
Witam zrobiłem tak jak mówiłes i palcem nie dało sie wyczuc zadnego zasysania dopiero z ciekawosci przyłlozyłem jezykiem i delikatne zasanie było odczuwalne. Nie wiem jak tam powinna byc wartosc. U mnie jest lecz bardzo słaba. pozdrawiam
-
Prosba o analize Logow a4 b6 1.9 tdi 130KM 003 ,008 ,011
Zrobiłem szybki test dziś rano sciagnalem 3 wezyki z podcisnien 2 z EGR jeden z turbiny i żadnych reakcji auto achowuje sie tak samo jak do tej pory przymulone do 2600 pozniej ciągnie. Więc cos z tym podcianieniem jest.
-
Prosba o analize Logow a4 b6 1.9 tdi 130KM 003 ,008 ,011
Dzieki za szybka odpowiedz. Wiec co w moim ptrzypadku najlepiej teraz zrobic z tym fantem. Wymienic EGR? Zalozyc sprezarke po regeneracji? Bo jutro juz bede cos z tym dzialal , osłabia mnie tak przymulone autko..:]( Pozdrawiam z gory dzieki za informacje ---------- Post dopisany at 00:41 ---------- Poprzedni post napisany at 00:33 ---------- czy moze cos z tym zaworem N75 po wyłaczeniu turbiny mam zawsze ten blad 17964- Charge pressure Control: Negative Deviation
-
Prosba o analize Logow a4 b6 1.9 tdi 130KM 003 ,008 ,011
Witam Dzis zmieniłem termostat i mogłem zrobic wiarygodne logi BS . BS 003 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM BS 011 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Pogonilem dzis troche auto na normalnej temperaturze i na 5 biegu po wyzej 120km wyłaczylo mi turbo prawie za kazdym razem jak robiłem taki test na autostradzie:( zauwazylem ze od 2800obr w zwyz turina ciagnie jak szalona i jej nie wyłancza do tego momentu to muł i włąsnie na niskich obrotach i wysokim biegu przestaje czesto ciagnac.( Jutro sie biore za sprawdzenie tego N75. Pozdrawiam Z gory dzieki za pomoc:) Rafal
-
Prosba o analize Logow a4 b6 1.9 tdi 130KM 003 ,008 ,011
Dzieki Man od czego zacząć jutro sprawdze wszystkie wezyko od zawodu itd Jaki jest najlepszy domowy sposób do sprawdźenia n75 domowym Sposobem o ile taki istnieje. Z góry dzięki pozdrawiam
-
Prosba o analize Logow a4 b6 1.9 tdi 130KM 003 ,008 ,011
Witam Od kilku dni moja turbina nie zachowuje sie najlepiej zamula, ciagnie dopiero na wyższych obrotach, czasami ja wyłancza. Poczatkiem było to ze 2 tyg temu zaczeła głosniej buczec popiedzy 1600-2200 obr. Kiedys miałem podobna sytuacje to wezyk podcisnienia z EGR był przetarty, ale takie swistanie mam pierwszy raz. Do tego gdy turbina sie wyłaczy wywala mi bład 17964- Charge pressure Control: Negative Deviation Turbo jest suche nie dymi dolewam okolo 1l oleju(5w30) na 15tys km. Dodam ze to moj pierwszy raz zabawy z robieniem logów dynamicznych , lecz chyab dobrze sie zapisaly 003 VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM 011 VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM 008 VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Napewno do wymiany mam termostat bo temp utrzymuje sie na okolo 75C. Co do turbiny to nie wiem czy brac sie za czyszcenie czy juz za pozno i wziasc np po regeneracji... Czekam na opinie od kogos bardziej wtajemniczonego w tym temacie. I co powyzsze liczby ukrywaja. Z góry dziekuje Pozdrawiam Rafal
-
[B6 AWX] Turbo słabo kręci lub kręci z opóźnieniem
Witam dzieki za Odp chodzilo mi wlasnie o EGR:) wiec popytam na spokojnie najwazniejsze ze autko smiga:) Pozdrawiam
-
[B6 AWX] Turbo słabo kręci lub kręci z opóźnieniem
Witam Ponownie:) Chcialem poinformowac ze moj w/w problem z turbina zostal rozwiazany w bardzo prostu sposob. Dzis mialem chwile czasu i posprawdzalem przewody podcisnienia i jeden ten ktory jest podpiety do zaworu NGR (tak sie chyba nazywa) mialem przetarty w kilku miejcach sklailem go tymczasowo tasma i autko odzyskalo swoej zycie.) Teraz szukam tych przewodow na necie lecz jak narzie nic nie ma.. Moze ktos wie gdzie mozna takie nabyc? Pozdrawiam
-
[B6 AWX] Turbo słabo kręci lub kręci z opóźnieniem
Witam od tygodnia borykam sie z tym samym problemem.. objawy sa takie ze pomiedzy 1400-1800 obr/min mam okolo 3s opoznienia zanim autko przyspiesza powyzej 2000 okolo 2s. Stalo sie to po tym jak w deszcowa noc wiechalem w dosc wysoka wodę auto zaraz po przejchaniu zgaslo. Po chwili odpalilem ale turbio juz nie to samo, na drugi dzien postanowielm dac mu trodzke po obrotach i było całkiem dobrze lecz tylko jeden dzien teraz brak mu tego zrywu co wczesniej. Dodam ze zmienilem po tym filtry olejem- dla pewnosci czy jakas woda sie tam nie dostala , ale w filtrze suchutko. Przypominam sobie ze jakos rok temu mialem pdobna sytuacje ale tylko dzien lub dwa i pozniej bylo wszystko ok. Pozdrawiam
-
Koło dwumasowe - świetny materiał plus filmik
Witam Czy wie ktos ile mniej wiecej ile kilometrow wytrzymuje kolo dwumasowe? Ja sie oczytalem chyaba za duzo na forum i po moich objawach czyli. -na postoju (przy uruchomionym silniku) problem z wbiciem jedynki lub wstecznego podczas jazdy juz nie najgorzej ale z lekkim oporem, sprzeglo bralo mi wysoko od roku ale nie ciaglo czasem szarplo delikatnie przy ruszeniu. Kupilem caly komplet sprzeglo dwuams Luka. I co sie okazalo mialem rozsypane łożysko igiełkowe ktore jest na walku i to byla glowan przyczyna. Kumpel ktory mi to zakladal moiwl ze kolo jest jeszcze w dobrym stanie i na sprzegle bym jeszcze posmigal (Przy wymianie mialem 240tys km) Teraz jest wszytsko nowe i jest miodzio:) Lecz nieraz nie warto sie spieszyc z zakupem czesci. Pozdr
-
[B6 AWX] Dzwięk tarcia przy schodzeniu z obrotów
witam Ja jezdze juz z tym dzwiekiem 2 rok (nie jest zbyt glosny ale jest) autko chodzi idealnie.. Teraz mam juz taki styl jazdy ze praktycznie nie wystepuje. nie zmieniam biegow ponizej 2tys obr. Dzwiek u mnie pojawil sie po pierwszej wymianie oleju..nie wiem jaki byl wczesniej leje caly czas castrola 5-30 Pozdrawiam i radze sie nie przejmowac
-
[ALL B5] Klima nabita, po włączeniu nie działa
Witam Mialem mam ten sam problem co autor postu tylko ze ja znam juz w 100% przyczyne. Klime mialem nabita dziala ponad tydzien i pozniej lecialo takie letnie powietrze na szybe a srodkowe nawiewy cieple. Po 7 dniach klima sie załanczala bez problemow tylko nie chodzil wiatrak,myslelem ze to ten zawor co ejst w cienkiej rurce (poniewaz jedna mailem taka letnia a druga cipla) Dzis pojechalem na sprawdzenie i okazlo sie ze jest znaczny ubytek gazu przez to nie bylo takiego cisnienia jakie powinno byc i system nie załanczał wiatraku. Po nabicu wraz s srodkiem widocznym pod UV (klima mroziła wiatraczek chodzil) dopatrzylismy sie neisczelnosci w sprezarce. Teraz musze zdobyc usczelki i spróbuje je zmienic. Szukam własnie na forum bo widziliałem ze ktos to juz robił i było wszytko fajnie opisane. Ogolem polecam najpierw sprawdzic poziom czynnika bo to on jest odpowiedzilny za wiele rzeczy. Pozdrawiam
-
[ALL B6] Problem po napełneniu klimy jedna rurka jak lód drauga ciepła
witam a mowilem o filtrze kabinowym on zjaduje sie po prawej stronie. A po lewej w tej cienszej rurce znajduje sie taka dysza z filterkiem. Mam nowe wiesci na temat mojej klimy dzis została znaleziona przyczuna tj. nieszcelnosc sprezarki:( musze kuppic w tyg uszcelki i próbowac zmienic. Jak pislaem wczesniej po nabiciu kilma dzialala tydzien , po 7 dniach tylko jedna rurka była zimna, i nie załanczał sie ten mniejszy wiatrak. Dzis posprawdzeniu ilosci gazu był widoczny ubytek, dobilsmy klime wraz srodkiem barwiącym widocznym bardzo dobrze pod UV, klimna dziala znow super, ale niestety nieszcelnosc w sprezarce. teraz mam oprózniony uklad i w tyg bede sie brał za naprawe:( Pozdrawiam
-
[B6 AWX] Wyciek, chyba ropy
Ja mam ten sam problem> U mnie nowa kosztuje 180e Choc swoja skleiłem , ale teraz w tylnej czesci jest nastepne jakies mikro pekniecie. Nie cieknie ale widac, wigoc w tym miejscu. Bede sie znow bral z jej naprawe jesli ktos chce wskazowke jak namierzyc dokladnie miejsce ciekniecia to proponuje odkrecic obudowe oraz te 3 sruby trzymajace chłodnice. Wtedy bedzie mozna ja obnizyc jakies 10-15cm. Dobrze wyczyscic na sucho i owinac ja mocno papierem (toaletowym lub kuchennym) pozniej odpalic silnik i obserwowac gdzie pojawia sie jakas wilgoc:) zaznaczuc, wyczyscic i mozna kleic. Pozdrawiam
rafaele84
Pasjonat - Nowicjusz
-
Dołączył
-
Ostatnia wizyta