-
[ALL B7] moja A4
- [ALL B7] moja A4
...Dobra, po kolei. W marcu ubieglego roku zakupilem poprzez znajomego posrednika audi a4 avant z kwietnia 2005 roku. Fura byla zarejestrowana w niemczech ale poprzedni wlasciciel (pierwszy) jezdzil nim po austri. Przebieg przy zakupie wynosil 134 tys km. Silnik diesla, skrzynie multitronic wymienilem na nową od razu po sprowadzeniu (2 lata gwarancji) O problemach z ta skrzynia jeszcze napisze . Na czarno to co mam ,na czerwono to czego mi najbardziej brakuje a/lub mam w planach zainstalować: Z góry uprzedzam że mogę sie mylic i dlatego prosze w miare mozliwosci o korekty Wyposażenie: - wielofunkcyjna skórzana 4 ramienna kierownica, tempomat (świetnie sprawdza się w trasie, wiele funkcji i ergonomiczne położenie); moim skromnym zdaniem najlepsza kierownica jaką miałem przyjemność używać w klasie premium - audi navigation plus z oryginalnymi mapami na cała europę z 2008r, telefon z bluetooth (z moja nokia e52 działa elegancko); w niemczech navi sprawdza się bez zarzutu, natomiast na naszych drogach bywa nieprecyzyjna jest mało elastyczna i czasami wprowadza w błąd. Ściagnalem najnowsza wersje z neta ale nie mam pojecia jak to wypalic zeby działalo. Generalnie AN+ daje dużo do wyposażenia wnętrza, do dzisiaj nie rozgryzlem wszystkich opcji (sterowanie glosowe navi,tv) - wykończenie listwami plastykowymi w kolorze aluminium (tak myśle ze to nie jest aluminium) - elektryczne lusterka; nie rozkminilem jak ustawić automatyczne składanie, jezeli ktos wie to prosze o porade. Mam wrazenie ze są lekko przyciemniane (tak jak lusterko na przedniej szybie) - elektryczne szyby przednie; w tylnych brak elektryki nie jestem pewien dlaczego ale podejrzewam że niemiec od ktorego kupilem auto po prostu nie zamówil sobie takiej opcji, szyby są lekko przyciemniane. Brak szyberdachu - tego mi brakuje najbardziej, mysle o instlacji tego elementu ale niewiem czy jest to wykonalne. Nie mam również wiedzy jak włączyc domykanie szyb z pilota i jak uruchomić (i po co wogole jest) przycisk na pilocie z otwarta klapa tylnia. - wizytownik i uchwyt na kubek - przydatna sprawa - siedzenia podgrzewane, istnieje mozliwosc ustawienia elektrycznie roznych wariantów. Siedzenia uwazam osobiscie za bardzo wygodne i przy ostrej jezdzie dobrze trzymają - 10 poduszek - jasne wykonczenie sufitu; malo praktyczne - zmieniarka na 6 płyt, lodówka (zaprojektowana na jednego browara 0,66 ) - roleta/zaslona na tylna szybę - funkcja leaving home (?) - czujnik parkowania tył - kolorowy wyswietlacz przy zegarach (bodajrze nazywa sie to FIS), mozliwosc sterowania komputerem z kierownicy (ale to chyba standard) - 2 strefowa klima - ABS (Bosch) - ESP (nie raz mi dupe uratowało) Nadwozie: - jasno niebieski metalik - alu 16' z kompletem opon na lato i zime. zapomnialem symbolu opon ale sa sportowe - bixenony + spryskiwacze - ledy do jazdy dziennej i przeciwmgielne Silnik +skrzynia: - 2.0 TDI 140km , spalanie ok 7-8 litrów - skrzynia multitronic, niestety obecnie mam powazny problem ze sterownikiem lub z czujnikami (pali mi 2 razy wiecej) narazie tyle postaram sie jeszcze dorzucic jakies zdjecia. pozdrawiam [br]Dopisany: 15 Luty 2011, 09:01_________________________________________________- [ALL B7] moja A4
- [B5 AFN] Zaczął bardzo dużo palić wina turbiny może termostatu?
tak...dogrzewa prawidlowo...moze przyczyna lezy w zepsutej klimie (konwektor?), klima nie trzyma temp i grzeje masakrycznie...moze to miec wplyw na czujniki tempertury odpowiedzialne za np. wlaczanie ssania? ciekawe ze gosciu przez tel mowi na 100pro o jakis dwoch czujnikach...rzucil mi kwote 4 tys... czytalem o tych czujnikach gdzies tutaj i chlopaki pisali ze to jest raczej groszowa sprawa a 4 tys to kosztuje sterownik ktory wg tego typa dziala prawidlowo...mam watpliwosci odnosnie profesjonalimu serwisu audi w szczecinie...- [B5 AFN] Zaczął bardzo dużo palić wina turbiny może termostatu?
mam ten sam problem...spalanie skoczylo mi z 7,5 na 12-13 średnio. na baku po miescie robilem ok 750 do rezerwy. ostatnio na baku 500. w serwisie powiedzieli mi o jakims czujniki. (jutro sie dowiem wiecej na mkiejscu) koszt wymiany 4 tys :/. boje sie ze chca mnie naciagnac i zastanawiam sie nad alternatywna diagnozą...- [ALL B7] elektromagnes
witam wszystkich, mam problem z klimatyzacją a mianowicie niedawno zrobilem duzy przeglad przy 160 tys km. mechanik oznajmił mi ze wypadl mi elektromagnes z konwektora (?) i w zwiazku z tym moja klimatyzacja nie dziala prawidłowo tzn grzeje na maxa i nie reaguje na zmiany temp na panelu. Elektromagnes odnalazl sie na obudowie podwozia. naprawa tego gówna ma mnie kosztowac 800 zł . ma ktos jakis pomysl jak to zrobic taniej i najlepiej samemu. z gory dzieki za sugestie. pozdro- Nowicjusz - wątek powitalny
Witam klubowiczów, własnie zostalem szczesliwym posiadaczem Audi A4 B7 , takze chetnie przyłacze sie do tego klubu. pozdrawiam - [ALL B7] moja A4
pietras9
Pasjonat - Nowicjusz
-
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
Konto
Nawigacja
Szukaj
Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce
Chrome (Android)
- Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
- Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
- Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
- Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
- Wybierz Ustawienia witryny.
- Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.
Safari (iOS 16.4+)
- Upewnij się, że witryna jest zainstalowana przez Dodaj do ekranu głównego.
- Otwórz Aplikację Ustawienia → Powiadomienia.
- Znajdź nazwę swojej aplikacji i dostosuj swoje ustawienie.
Safari (macOS)
- Przejdź do Safari → Preferencje.
- Kliknij kartę Witryny.
- Wybierz Powiadomienia w panelu bocznym.
- Znajdź tę witrynę i dostosuj swoje ustawienie.
Edge (Android)
- Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
- Stuknij Uprawnienia.
- Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.
Edge (Komputer)
- Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
- Kliknij Uprawnienia dla tej witryny.
- Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.
Firefox (Android)
- Przejdź do Ustawienia → Uprawnienia witryny.
- Stuknij Powiadomienia.
- Znajdź tę witrynę na liście i dostosuj swoje ustawienie.
Firefox (Komputer)
- Otwórz ustawienia Firefoksa.
- Wyszukaj Powiadomienia.
- Znajdź tę witrynę na liście i dostosuj swoje ustawienie.