Skocz do zawartości

Bugatti

Pasjonat
  • Postów

    104
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez Bugatti

  1. czemu napisałeś, że

    zmiata
    2.0 TFSI pod względem osiągów ?

    o ile dobrze pamiętam 2.0 TSi ma w najbiedniejszej wersji 200 ps/280nm

    nie chce porównywac do silników od chocby z audi s3 - 265ps / 6000,

    350nm / 2500-5000

    Do tego wszystkiego dochodzą jeszcze duże gifty z fabryki i podatność na tuning...

    Tak zgadza się...w Golfach R, Scirocco R i S3 silnik ten ma 265 PS...no ale jak sam napisałeś mają 350 nie przy 1400 obr. jak TBi lecz od 2500 obr.

    A skąd masz info że TBi mają wysokie temp. spalin ? (linka)

    Pozdr.

  2. Jak się nie mylę to jest forum audi to co ma celu taki z d*py wzięty wątek :?:

    No to co z tego że to forum Audi ?

    Na innych forach sa informacje o "zapleczu" technicznym innych marek i jakoś nikt z tego problemu nie robi.

    Ponadto temat dałem w dziale na każdy temat..więc jak najbardziej ok.

    Pozdr.

  3. Witam

    Pozwolę sobie wrzucić informację nt. silnika montowane w Alfach Romeo. Naprawdę pod względem osiągów zmiata VAGowego 2.0 TSI...nie mówiąc już o 1.8TSI.

    Ten benzynowy motor dysponuje mocą 200 PS w zakresie 4750 - 5500 obr./min.

    Zaś moment obrotowy wynosi 320 Nm przy 1400 obr./ min. (TDI przy nim klękają).

    Natomiast w Giuliettcie silnik ma 235 PS i 340 Nm @ 1900 obr.

    "Technologia oczyszczania (Scavenging)

    Znakomite osiągi silnika to wynik używania technologii przepłukiwania cylindra by zmaksymalizować moment obrotowy nawet przy niskich prędkościach, znacznie poprawiając jego reakcję i kładąc kres pojęciu turbo dziury.

    Efektywne przepłukiwanie jest osiągane przez stały monitoring i optymalizację parametrów silnika takich jak ilość dostarczanego paliwa, pozycja dwóch wariatorów fazy, wyprzedzenie zapłonu oraz moment wtrysku. W praktyce, nowy system rozrządu zaworowego z ogromną dokładnością określa kąt i czas przekrycia zaworów, wytwarzając bezpośredni strumień powietrza z rozgałęzionego przewodu wlotowego do kolektora wydechowego aktywując natychmiastowo turbosprężarkę. Ten system czyni więc znacznie większy użytek z turbosprężarki niż standardowe silniki. Jest on zarządzany przez nowatorską jednostkę ECU zainstalowaną z bardzo nowoczesnym oprogramowaniem zarządzającym parametrami silnika. Maksymalny moment obrotowy przy 1500 obr/min jest więc 70% wyższy niż w zwykłych silnikach turbo, a czas reakcji został zmniejszony o ponad połowę zbliżając się do wyników silników o zapłonie iskrowym.

    Bezpośredni wtrysk

    Bezpośredni wtrysk obniża temperatury w komorze spalania przez odparowywanie paliwa, drastycznie zmniejszając ryzyko detonacji. Pozwala to osiągnąć dużo lepsze wyniki nawet przy dość wysokim stopniu sprężania (około 9,5) oraz gwarantuje niskie zużycie paliwa przy częściowych ustawieniach gazu.

    Bezpośredni wtrysk odgrywa ważną rolę w obniżaniu ilości spalin poprzez użycie podwójnego wtrysku. Dokładne skontrolowanie momentu wtrysku gwarantuje także, że paliwo nie dostanie się do wydechu podczas przepłukiwania, co odcisnęłoby się na działaniu katalizatora spalin. Wreszcie, system wtrysku drugiej generacji zawiera nową, wysokociśnieniową pompę, wytwarzającą ciśnienie 150 bar oraz nowatorskie wtryskiwacze z siedmiootworowymi rozpylaczami, które gwarantują idealne rozdrabnianie paliwa w każdych warunkach operacyjnych silnika.

    Wariatory fazy o ciągłym cyklu pracy

    Dwa wariatory fazy o pracy ciągłej zabudowane na obu wałkach rozrządu : ssącym i wydechowym optymalizują fazy rozrządu przy wszystkich prędkościach i poziomach obciążenia silnika, minimalizując zarówno zużycie paliwa, jak i emisje spalin. Zsynchronizowanie pracy wariatorów z pracą turbosprężarki pozwala na zarządzanie przepłukiwaniem poprzez ustalenie idealnego momentu otwarcia i przekrycia zaworów. Gdy kierowca zażąda nagłego wzrostu momentu obrotowego, system zapewni szybką reakcję nawet przy niskich obrotach.

    Turbo

    Silnik jest wyposażony w turbosprężarkę nowej generacji połączoną z nowatorskim kolektorem wydechowym typu PULSE CONVERTER, który optymalizuje fale pulsacji ciśnienia wydechu by zwiększyć moment obrotowy przy niskich prędkościach silnika. Zarówno kolektor, jak i turbina są wykonane ze stali microcast by wytrzymać bardzo wysokie temperatury (do 1020°C) konieczne do obniżenia zużycia paliwa przy średnich/wysokich prędkościach na autostradach.

    Termodynamika gazów

    Kanały dolotowe kolektora ssącego zostały zaprojektowane i zoptymalizowane poprzez użycie jedno- i trójwymiarowych technologii komputerowych, które pozwoliły osiągnąć poziom zawirowań potrzebny do wysokiej wydajności spalania. To pozwoliło na stworzenie zarówno odpowiedniej mieszanki powietrza i paliwa oraz błyskawicznego spalania ze zmniejszonym rozproszeniem cyklicznym nawet przy niskich obrotach. Kształt komory spalania został też odpowiednio zmodyfikowany przez utworzenie szerokiej przestrzeni na wtrysk i zmniejszając stosunek powierzchni do objętości, by usprawnić spalanie. Wreszcie, wyloty zostały zaprojektowane by współpracować z kolektorem i zwiększyć efekt konwersji pulsacji.

    Tarcie

    Cały silnik został skonstruowany tak, by zminimalizować straty energii na tarcie. Tłoki są wyposażone w pierścienie z niskim obciążeniem stycznym i zostały zrobione z zaawansowanych, nisko-ścieralnych materiałów. Głowica cylindra zawiera dźwigienki rolkowe, które obniżają tarcie przy 2000 obr/min o 65% w porównaniu ze starymi głowicami Twin Spark. Optymalizacja układu korbowo-tłokowego polegająca na wydłużeniu korbowodu z jednoczesnym skróceniu skoku tłoka zminimalizowała drgania typowe dla czterocylindrowych silników przy dużych prędkościach. W ten sposób wałki wyrównoważające mogły zostać wyeliminowane, poprawiając sprawność silnika."

    ZTCW w odmianie 200 konnej turbo pompuje sporo bo ciut ponad 1.5 bara (przynajmniej tyle pokazuje seryjnie zamontowany booster w 159).

    Pozdr.

  4. Tzn. istnieje możliwość korekty BIPów w sofcie....wiem że tunerzy go potrafią. Lecz wpierw trzeba by sprawdzić czy przekroczona wartość czasu zamknięcia zaworu elektromagnetycznego w PD powoduje zacinająca się iglica czy może w przestrzeni tłocznej PDeka znajduje się powietrze i zawór zamyka się z oporem i stąd BIPy mogą być wcześniejsze lub jeszcze coś innego.

    Pozdr.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...