Treść opublikowana przez TUTENHAMON
-
[B5 AFN] Zwiększone zużycie paliwa
Masz racje prawidłowe spalanie normalna jazda bez klimy z tym silnikiem w avancie miasto 5,5 litra max trasa 4,6 predkośc do 120 km Spalanie juz mi wróciło do normy pozdrawiam
-
[B5 AFN] Zwiększone zużycie paliwa
No to nie pomoge skoro grucha pracuje a ciegno chodzi a słuchaj a zobacz po odpaleniu i gazowaniu czy ten węzyk po odłaczeniu od gruch zaciago powietrze do tego zaworka moze zaworek do bani
-
[B5 AFN] Zwiększone zużycie paliwa
Sprawdz te wezyki ten co idzie od zaworku do bańki na turbinie która reguluje kat pochylenia łopatek turbiny.
-
[B5 AFN] Zwiększone zużycie paliwa
- [B5 AFN] Zwiększone zużycie paliwa
No i panowie sprawa rozwiazana znowu auta ma kopa i spalanie max 5,5 litra. Otóż jest taki wezyk podcisnienia który steruje cięgnem kata łopatek turbo spręzarki. ten węzyk był prawie że przetarty i pod wpływem podcisnienia sklejał się więc turbina nie dawała odpowiedniego doładowania.- [B5 AFN] Zwiększone zużycie paliwa
[br]Dopisany: 12 Czerwiec 2010, 20:16_________________________________________________ W interkoolerze to raczej nie ma żadnego czujnika. Jak by była nieszczelność to by kopcił na czarno. Jak mierzyłeś to spalanie i czy to jest takie spalanie już na kilku zbiornikach tankowanych w różnych miejscach ??? Chłopaki zostawmy temat spalania czy pali 5,5 czy 6,5 mój teraz wciaga 8 a to znacznie za duzo moze ma ktos jeszcze jakies pomysły. Wczoraj siedzac na rybach myslałem co tu jeszcze mozna sprawdzic co myslicie o sprawdzeniu interkulara i wszyskich węzy dolotowych od spręzarki do intera i z intera do kolektora moze gdzies mam nieszczelnosc i brakuje jej powietrza? Mało tego wczoraj próbowałem podjechać pod górke i niestety jest tak słaba że nie wijeżdża mi na II biegu. Podobno w interkulerze lub jego obrepie jest czujnik pomiaru schłodzonego powietrza- nie wiem nie ogladałem czy on miałby równiez wpływ na spalanie i moc auta. Komputer nie wykazał wprawdzi zadnych trafionych czujników ale moze? W interkoolerze to raczej nie ma żadnego czujnika. Jak by była nieszczelność to by kopcił na czarno. Jak mierzyłeś to spalanie i czy to jest takie spalanie już na kilku zbiornikach tankowanych w różnych miejscach ??? Chłopaki zostawmy temat spalania czy pali 5,5 czy 6,5 mój teraz wciaga 8 a to znacznie za duzo moze ma ktos jeszcze jakies pomysły. Wczoraj siedzac na rybach myslałem co tu jeszcze mozna sprawdzic co myslicie o sprawdzeniu interkulara i wszyskich węzy dolotowych od spręzarki do intera i z intera do kolektora moze gdzies mam nieszczelnosc i brakuje jej powietrza? Mało tego wczoraj próbowałem podjechać pod górke i niestety jest tak słaba że nie wijeżdża mi na II biegu. Podobno w interkulerze lub jego obrepie jest czujnik pomiaru schłodzonego powietrza- nie wiem nie ogladałem czy on miałby równiez wpływ na spalanie i moc auta. Komputer nie wykazał wprawdzi zadnych trafionych czujników ale moze? wynik spalania jest na kliku moze kilkunastu bakach. Paliwa z trzech stacji orlen lotos i bp- [B5 AFN] Zwiększone zużycie paliwa
Chłopaki zostawmy temat spalania czy pali 5,5 czy 6,5 mój teraz wciaga 8 a to znacznie za duzo moze ma ktos jeszcze jakies pomysły. Wczoraj siedzac na rybach myslałem co tu jeszcze mozna sprawdzic co myslicie o sprawdzeniu interkulara i wszyskich węzy dolotowych od spręzarki do intera i z intera do kolektora moze gdzies mam nieszczelnosc i brakuje jej powietrza? Mało tego wczoraj próbowałem podjechać pod górke i niestety jest tak słaba że nie wijeżdża mi na II biegu. Podobno w interkulerze lub jego obrepie jest czujnik pomiaru schłodzonego powietrza- nie wiem nie ogladałem czy on miałby równiez wpływ na spalanie i moc auta. Komputer nie wykazał wprawdzi zadnych trafionych czujników ale moze?- [B5 AFN] Zwiększone zużycie paliwa
ja nic nie wymieniałem pompa orginał nawet sruby nie ruszane wtryski na kompie sprawdzane i ok koledzy moze macie fachowców ktorzy zrobili by logi w kuj - pom- [B5 AFN] Zwiększone zużycie paliwa
po zdjeciu filtra czyste paliwo i w sumie bym go nie wymieniał ale ze kupilem juz filterki to załozyłem sprawdze kata[br]Dopisany: 09 Czerwiec 2010, 20:04_________________________________________________ Pompa szczelna Miałem przez jakis czas taką sytuację w zimie autko zaczeło własnie tyle spalac 8 literków i bujało sie na 5 maksymalnie 120 km. Teraz buja się do jakies 160km Wczesniej jak ją sprowadziłem paliło tak jak wam pisze i bujał się do 200 moze poszła by wiecej ale nie było gdzie.- [B5 AFN] Zwiększone zużycie paliwa
filtr paliwa załozyłem nowy razem z powietrza ale o kacie nie pomyslałem sprawdze go- [B5 AFN] Zwiększone zużycie paliwa
Słuchaj kolego jesli nie wierzysz twoja sprawa rozmawiamy o usterce której nie mogę zlokalizowac. Auto jest przymulone na moje oko z 80-90 koni i pali 8 literków. Ojciec ma B4 90 km spalanie ma takie jak u mnie trasa 4,6 miasto 5,3-5,5 litra. wiec raczej spalanie takie jest normalne w tych autach. Miasto po jakim jezdze mam w danych i pewnie ma ze 100000 mieszkańców jak nie lepiej[br]Dopisany: 09 Czerwiec 2010, 19:46_________________________________________________od lat tankuj- [B5 AFN] Zwiększone zużycie paliwa
Otóż nie kopci, tylko na odejściu ale tez nie czarny dym tylko kolor hmm normalnych spalin raptowne wciśniecie gazu i zaraz przestaje tak jak normalnie dlatego nie mogę dojść co to moze byc- [B5 AFN] Zwiększone zużycie paliwa
Tak w miescie dokładnie max 5,4 litra trasa 4,6 litra- [B5 AFN] Zwiększone zużycie paliwa
Mówisz o charakterystyce przebiegu mocy na poszczególnych obrotach. Takie bajery z wykresami- [B5 AFN] Zwiększone zużycie paliwa
czujnik temp sprawdzany już był i wszystko w porządku auto tez ma słabą moc jest słabsze i pali więcej- [B5 AFN] Zwiększone zużycie paliwa
Czujnik teperatury który dokładnie ten na dolocie powietrza- [B5 AFN] Zwiększone zużycie paliwa
Czołem koledzy. A więc sprawa wygląda następująco autko ze spalania 5,4 litra na 100 zaczęło spalać 8 litrów. Po diagnostyce komputerowej wszystko co można było sprawdzić elektronicznie w stanie idealnym (wtryski, rozrząd, czujniki, przepływomierz, ciśnienie doładowania itp.) Autko jest słabsze niż normalnie brakuje mocy. Mechanicznie sprawdzona turbosprężarka łopatki oraz prawidłowość ich obracania idealna, cięgno podciśninia regulacji kata łopatek pracuje prawidłowo. Drodzy koledzy co mogę jeszcze sprawdzić aby spadło spalanie i wróciła moc. Opadają już mi ręce. Pomóżcie. Albo może znacie speca od audi z okolic kuj-pom.- Nowicjusz - wątek powitalny
Witam wszystkich kochających audiczki. Mam na imię Jacek do nie dawna jeździłem VW obecnie przesiadłem się na klasę wyżej A4 B5 avant. Pozdrawiam. - [B5 AFN] Zwiększone zużycie paliwa