Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Zwiększone zużycie paliwa


TUTENHAMON

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem koledzy. A więc sprawa wygląda następująco autko ze spalania 5,4 litra na 100 zaczęło spalać 8 litrów. Po diagnostyce komputerowej wszystko co można było sprawdzić elektronicznie w stanie idealnym (wtryski, rozrząd, czujniki, przepływomierz, ciśnienie doładowania itp.) Autko jest słabsze niż normalnie brakuje mocy. Mechanicznie sprawdzona turbosprężarka łopatki oraz prawidłowość ich obracania idealna, cięgno podciśninia regulacji kata łopatek pracuje prawidłowo. Drodzy koledzy co mogę jeszcze sprawdzić aby spadło spalanie i wróciła moc. Opadają już mi ręce. Pomóżcie. Albo może znacie speca od audi z okolic kuj-pom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem koledzy. A więc sprawa wygląda następująco autko ze spalania 5,4 litra na 100 zaczęło spalać 8 litrów. Po diagnostyce komputerowej wszystko co można było sprawdzić elektronicznie w stanie idealnym (wtryski, rozrząd, czujniki, przepływomierz, ciśnienie doładowania itp.) Autko jest słabsze niż normalnie brakuje mocy. Mechanicznie sprawdzona turbosprężarka łopatki oraz prawidłowość ich obracania idealna, cięgno podciśninia regulacji kata łopatek pracuje prawidłowo. Drodzy koledzy co mogę jeszcze sprawdzić aby spadło spalanie i wróciła moc. Opadają już mi ręce. Pomóżcie. Albo może znacie speca od audi z okolic kuj-pom.

sprawdz czujnik temperatury G62
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik teperatury który dokładnie ten na dolocie powietrza

nie...na układzie chłodzenia :szukaj:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy to ten czujnik na plastikowym kroccu, ktory wchodzi do aluminiowego bloku silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy to ten czujnik na plastikowym kroccu, ktory wchodzi do aluminiowego bloku silnika?

tak czteropinowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że tak się wtrącę... Co ma czujnik temp do spadku mocy? :blink:

a kto tu mówi o spadku mocy??jaki masz temat :blink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie on ci w mieście palił 5 litrów nie wierzę zrób jak koledzy piszą logi będziemy wiedzieć co go boli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że tak się wtrącę... Co ma czujnik temp do spadku mocy? :blink:

a kto tu mówi o spadku mocy??jaki masz temat :blink:

Czytałeś coś poza tematem? :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz czy zauwazyłeś nadmierne kopcenie samochodu czarnym dymem

Otóż nie kopci, tylko na odejściu ale tez nie czarny dym tylko kolor hmm normalnych spalin raptowne wciśniecie gazu i zaraz przestaje tak jak normalnie dlatego nie mogę dojść co to moze byc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to miasto ile ma mieszkańców ? 100 ? 5.4 w mieście ? jak to sprawdziłeś - na kompie ? Normalnie myślałem że z spalaniem już mnie nikt nie zaskoczy, jak czytałem że ludziom afny palą 6 w mieście i 5 na trasie przy 140-160 km/h ale widać się myliłem :kox:

To ja Ci powiem tak - twoje auto się naprawiło ! Pali w końcu tyle ile powinno, no może o literek za dużo.

Mój ahu to nie wiem jak musiałbym jeździć po tym mieście żeby łyknął mniej niż 7 litrów...

A wracając do tematu, bez logów dynamicznych się nie obędzie, napisz czy nie dymi na czarno, bo może masz po prostu gdzieś nieszczelność na dolocie.

A co do mojej gadki o spalaniu nie bierz jej do siebie, po prostu nie wierzę w takie spalanie :), a jeżeli jest to musi być wynikiem jakiegoś uszkodzenia auta, mega wyżyłowanej dawki, albo prowadzi je 100 letni dziadek po mieście które ma jedną ulicę o długości 100 km, i jeździ raz w jedną raz w drugą stronę bez zatrzymywania ;)

Bez urazy :)

EDIT

A pompa paliwa szczelna ? Może sika gdzieś z niej paliwo i stąd mniejsza moc i większe "spalanie" bo ropę gubisz :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może zmień stację paliw

co do spalania afn to mój w jeździe mieszanej na dystansie prawie 2000km (zakopane-warszawa-sieradz, warszawa) spalil z klima 6.28L /100

ostatnio leję bioester ok 40-60 (40 on, 60 bio) i w trasie przy prędkości 100km/h (takie warunki byly, trasa 140km) spalil mi ponizej 5l - wyszlo ok 4.6 /100

pomiary dokonuję przez odczyt ilosci paliwa w baku, a nie ze szklanej kuli

bywalo ze jak zalalem on na statoilu czy orlenie to kopcil w miescie 8-10, na neste palil w miescie ok 7

każdy ma swój styl jazdy, ja hamuję silnikiem co już dużo daje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj kolego jesli nie wierzysz twoja sprawa rozmawiamy o usterce której nie mogę zlokalizowac. Auto jest przymulone na moje oko z 80-90 koni i pali 8 literków. Ojciec ma B4 90 km spalanie ma takie jak u mnie trasa 4,6 miasto 5,3-5,5 litra. wiec raczej spalanie takie jest normalne w tych autach. Miasto po jakim jezdze mam w danych i pewnie ma ze 100000 mieszkańców jak nie lepiej[br]Dopisany: 09 Czerwiec 2010, 19:46_________________________________________________od lat tankuj

a może zmień stację paliw

co do spalania afn to mój w jeździe mieszanej na dystansie prawie 2000km (zakopane-warszawa-sieradz, warszawa) spalil z klima 6.28L

ostatnio leję bioester ok 40-60 (40 on, 60 bio) i w trasie przy prędkości 100km/h (takie warunki byly, trasa 140km) spalil mi ponizej 5l - wyszlo ok 4.6

pomiary dokonuję przez odczyt ilosci paliwa w baku, a nie ze szklanej kuli

bywalo ze jak zalalem on na statoilu czy orlenie to kopcil w miescie 8-10, na neste palil w miescie ok 7

każdy ma swój styl jazdy, ja hamuję silnikiem co już dużo dajee się na jednej stacji orlenie leje zwykłe ON w zimie daje uszlachetniacza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...