Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Gresus

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Gresus

  1. Gresus odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    No gwint fajna sprawa ale narazie nie na moją kieszeń. Sprężyny powinno udać się zakupić do 150zł a wymiana to trochę kręcenia w garażu i miło spędzony czas Tylko jakie sprężyny dobrać żeby nie zrobić dostawczaka a tylko lekko go podnieśc
  2. Gresus odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    No cos sie rypłem przy zamawianiu opony, mój bład :/ tylko jak to teraz ogarnąć bez wymiany opon oczywiście Czy mogę wsadzić na zimę inne spręzyny ? np: http://allegro.pl/sprezyna-sprezyny-audi-a4-b8-i4767181545.html albo http://allegro.pl/sprezyna-zawieszenia-tyl-audi-a5-s5-8t-8k0511115-i4762590708.html nie ogarniam tych oznaczeń na sprężynach :/
  3. Gresus odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    Panowie na felge powyżej wsadziłem opone 245/45 i jest mały problem. Mianowicie przy wiekszej prędkości na jakiś muldach jak się tył ugina słychać ocieranie :/ Jeszcze nie udało się zlokalizować co to ociera ale tak jak by opona o nadkole to materiałowe. Na letnich 19" 255/35 nic takiego się nie działo. Ciężko powiedzieć jakie zawieszenie siedzi - czerwone sprężyny ale brak na nich oznaczeń. Moje pytanie co z tym robić. Myślałem nad wsadzeniem na zimę jakiś zwykłych sprężyn na tył żeby lekko podnieść auto, tylko z tyłu. Nie wiem tylko jak to się zachowa przy amortyzatorach, które są teraz wsadzone :/
  4. Gresus odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    ok to będzie dzisiaj grzanie i tak stwierdziłem że lepiej odrazu wymienić górne wachacze :/ a miala być tylko wymiana łożyska i przegubu
  5. Gresus odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    chodziło o to ze czujnik nie chciał się ruszać ale pomoczony cała noc lekko pukajac od wnetrza wyszedł. Teraz walka z mocowaniem górnych wachaczy chyba śruba się skrzywila i za chiny nie chce się wykręcić ale jutro jakos ja zmecze. Przy zamowieniu górnych wachaczy jest ta sruba w komplecie
  6. Gresus odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    Panowie jak wyjąc z przodu czujnik ABS bez uszkodzenia go ? oczywiście piasta wyjęta na stole
  7. Gresus odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    No właśnie wziąłem imbusa rurę od ogrodzenia i ani drgnie :/ oczywiście odkręca się w lewo nie ma tu jakiejś pułapki ? A po odkręceniu tych 4 na torksa łożysko z piastą wychodzi czy trzeba wyprasowywać ?
  8. Gresus odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    Temat wymiany łożysk z piastach przód. Jak odkręcić tą śrubę mocującą przegub ? Walczył ktoś z tym dziadostwem ?
  9. Gresus odpowiedział(a) na byciu temat w Audi A4 B8
    Rozumiem że jeżeli sterownik obsługuje bixy to spryski oczywiście też ?
  10. Gresus odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    W tym roku ma nie być zimy
  11. Gresus odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    Panowie podpowie ktoś od czego te komunikaty ?
  12. Gresus odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    Panowie osłona słupka: http://allegro.pl/audi-a4-b8-8k0-listwa-nakladka-slupek-lewy-przod-i4756491567.html kombi a sedan jest jakaś różnica ?
  13. Gresus odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    No niby nie powinno się odpinać i ładować aku bo jest pamięć naładowania.
  14. Gresus odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    Ale w B8 nie odpinasz aku do ładowania po maską są styki do podpięcia prostownika.
  15. Gresus odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    Panowie wjechały manetki po lift z obsługą FIS oraz ASA (na razie go brak). O tym ze cały dzień spędziłem na naprawie nie działającego włącznika świateł drogowych to nie wspomnę. W moich starych manetkach kostka po której pracuje włącznik wręcz ideał a w po lift wytarta ale udało się ogarnąć. Do rzeczy - po uruchomieniu FIS pojawiają mi się komunikaty związane z oświetleniem: - number plate light - left dipped headlight - left side light / daytime runnig light - right dipped headlight - right side light / daytime runnig light Nie do końca kumam co jest przyczyną tych błędów :/
  16. Gresus odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    Moje rejony A to dokładnie moja miejscowość :) :) Czytanie ze zrozumieniem Policja była z ZGC, dziupla w Lubinie to już druga taka akcja w ostatnim czasie w rejonie. A myślicie że skąd biorą się części na giełdzie w Lubinie Dobrze że ich capneli mogę spać spokojnie U mnie się miejści felgi z rs. Jedynie to delikanie niszczy lakier na nadkolu od kamieni. Nie powiem jaki mam zawias ale auto siedzi niżej. Czerwone sprężyny i krótki skok amora. Fajnie się lata ale czasem dziury dają znać pasażerom
  17. Kierownica masakra ale chyba bez przewodów ? tzn kabli do poduszki albo j nie widzę. Ciekawe czy takie cudo podeszło by do A4. Grzegorzu kiedy zakładasz taką kierę
  18. Super odrazu widać różnice
  19. Jeżeli chodzi o wymianę całych foteli to pewnie robiła to nie jedna osoba na forum. W dziale Zrób to sam jest nawet opis. Najlepiej zacząć od tylnej kanapy potem oparcia a przód to już nie problem. Jeżeli chodzi o obszywanie na nowo foteli to nie wiem czy to opłacalny zabieg.
  20. Gresus odpowiedział(a) na karol_lodz temat w 2.0TDI
    Dobry mechanik nie ma co. W końcu filtr jest po to żeby nie ciągnęło syfu razem z powietrzem. Co on chciał tam dmuchać. Ja demontowałem cała puchę od filtra i wtedy czyściłem itp. A takie dmuchanie bez filtra to tylko wdmuchiwanie wszystkiego do środka. Skasował chociaż błędy, które powstały przy odłączonych czujnikach ?
  21. Gresus odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    Rozumiem że takie ma fotochrom oraz czujnik. Ale co to jest za mały kwadrat od strony szyby. http://allegro.pl/audi-a4-b8-8k0-2008-2013-czarne-i4543184668.html Jak wygląda czujnik wilgotności ?
  22. Gresus odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    Z tego co wiem to fotochrom obsługują wszystkie moduły drzwi. Ale niezbędną rzeczą jest wewnętrzne lusterko z fotochromem, bo do niego się podłączasz. No i będziesz musiał zrobić wiązki po dwa kabelki z lusterka wew. do obu sterowników drzwi a dalej do lusterek zew. Czytaj tutaj: http://a4-klub.pl/index.php?/topic/193629-montaz-i-dzialanie-wewnetrznego-lusterka-fotochrom/ Pomocny temat, widać że jest trochę rozbierania przy okazji. Mam jeszcze pytanie czy są lustra w opcji fotochrom oraz z czujnikami deszcz zmierzch ?
  23. Gresus odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    Dokładnie tak samo jest w B8. Czarno-zielona wtyczka to fotochrom. Spoko czyli mam lustra z fotochromem, co jest potrzebne żeby ta opcja działała ? wewnetrzne lusterko wsteczne z fotochromem bo to ono steruje tymi bocznymi lusterkami. no i wiazke trzeba bedzie puscic A jakieś moduły czy coś w tym stylu trzeba dokupować. Bo planuje wsadzić czarną tapicerkę o S-line to może i lustro by dostrzelił z foto. Tylko nie wiem jak z dopasowaniem lustra pod moja szybę bo mam obecnie czujnik zmierzchu i deszczu i nie wiem czy takie lustro podejdzie.
  24. Gresus odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    Dokładnie tak samo jest w B8. Czarno-zielona wtyczka to fotochrom. Spoko czyli mam lustra z fotochromem, co jest potrzebne żeby ta opcja działała ?
  25. Gresus odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    Zanalazłem powód nie grzania lusterek. Jakiś super fachowiec montując lusterka od S zapomniał wpiąć piny od grzania, które oryginalnie są wtyknięte w stelaż. Nie mam pozycji grzania na przełaczniku ale napięcie po włączeniu stacyjki pojawia się na wtykach (kodowanie robiłem już wcześniej). Tylko jakoś nie czuje żeby wkłady się nagrzewały. Mam jeszcze pytanie od czego jest ta wtyka na wkładzie lutstra:

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.