Skocz do zawartości

disem

Pasjonat
  • Postów

    222
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez disem

  1. Cześć, 

    Mam taki przypadek i wyczytałem, że to prawdopodobnie wtrysk.

    a4 b7 BRD nie odpala. za 6 próbą odpalenia (kręciłem rano 3 raz i 3 razy wieczorem) przy ostatnim razie wyskoczyła czerwona  kontrola ciśnienia oleju. 

    Czy ktoś tak miał ? Czy to świadczy o uszkodzeniu pompy oleju i nie odpala czy moze skoro nie odpala a tyle było kręcone to nie ma prawidłowego ciśnienia i temu wyskoczył komunikat ? 

    Wyczytałem, że można odpinać po kolei wtyczki z wtrysków i kręcić i jak odpali na 3 cylindry to znaczy że ten odpięty trzeba zregenerować (wszystkie 4 miałem w 2016 wymienione w ASO) 

    Pozdro 

  2. Podzielę się informacjami

    Jak pisałem wcześniej błąd klapy gaszącej co skutkowało zapchaniem dpf (kontrolka) a to odcięciem turbiny (kontrolka świec) 

    Wymieniłem klapę, skasowałem błędy i w  trasę. Po przejechaniu 20km brak zmian temperatura 600* podczas jazdy i nie zaobserwowałem wypalania. 

    Na postoju (ale silnik włączony)  drążyłem temat wymuszonego wypalania (brak jasnej instrukcji jak to włączyć) i bawiłem się kodowanie 2 wpisałem kod od dpf, przeszedłem do adaptacja 10 i wybrałem dpf i nie wiem co dalej ?  przycisk testuj ? czy powinienem zmienić wartość zapisaną z 0 na 1 ? zacząłem się bawić z wartością zapisaną ale nie zauważyłem żadnej zmiany w blokach 75,73,68 . Po jakimś czasie ponownie zmieniając wartości, testując, odczytując w adaptacji dpf przeszedłem znowy do 75 i tam 20% zapełnienie dpfa ale w logu 73 brak informacji o niedawnym dopalaniu (dalej pokazuje że ostatnie wypalanie było 49 litów temu/540km temu i 13h temu) to czemu z poprzednich 91% zdjęcie z poniedziałku zapełnienia spadło na 20 ? !!! nie wiem kiedy to się stało ale jak dla mnie to na postoju może samoczynne wypalenie (pasywne) lub moja zabawa w adaptacji dpf. 

    Zadowolony wyłączyłem silnik, włączyłem i brak kontrolki dpf i świec żarowych. Zadowolony cisnę do domu a tu świece żarowe znowu się zapalają i auto bez mocy. Pod domem znowu komp  co ciekawe błąd 665 (problem z sterowaniem turbo) i dpf zapchany w 57% ale bez błędu ! ? z 20 do 57 w 10min jazdy ? 

    Jedyne czego mi brakuje to czy ktoś może wyjaśnić jak się wymusza dopalanie ? czy w adaptacja 10 po wybraniu DPF z listy coś się robi dalej ? Jest wtedy aktywny przycisk testuj ale jak go nacisnę to nic się nie dzieje. Można zmienić wartość zapisaną (domyślenie 0 na 1) ale jak dla mnie obroty nie wzrastają i nic się nie dzieje. 

    kodowanie 2  adaptacja 10 DPF i co dalej .jpg

    DPF 20 % po 15min jazdy i 15 min stania .jpg

    dpf z 20 na 57 w 15 min jazdy z błędem 665.jpg

  3. 2 godziny temu, karolas123321 napisał:

    bez klapy dpf sie nie wypali. Musisz w module silnika w kodowanie 2 wpisac kod do wypalania serwisowego dpf i później w adaptacjach włączyć wypalanie.

    cześć jak ? 

    wpisałem kod do "zaawansowane" wszedłem w adaptacje i nie ma tam nic o dopalaniu dpf jest coś o EGR i 2 inne ale nie dpf. 

  4. Cześć, 

    Czy ktoś może jasno napisać czy jest procedura wypalania którą można z kompa uruchomić ? 

    Nie mogę znaleźć jasnej odpowiedzi ani instrukcji audi a4 b7 BRD. 

    U nie padła klapa i DPF przestał się wypalać i teraz puki klapy nie naprawię to nie ma opcji samoczynnego czyszczenia. 

    A wygląda to tak: 

    20190804_094123.jpg

  5. W dniu 1.06.2019 o 10:53, erchi napisał:

    u mnie nie było oleju w płynie, ani mazi na korku oleju. Jedyne co się pojawiło, to ciemny nalot na ściankach zbiorniczka płynu - wyraźnie od strony z której płyn wpływa do zbiorniczka. I pojawiło się to dopiero gdy auto zaczęło latać głównie autostradami.

    Testy na obecność spalin, szukanie wycieków, wymiany oringów, króćca, nic nie przyniosło poprawy. Dopiero po zrzuceniu głowicy (wypadanie zapłonów na drugim cylindrze) i remoncie góry, problem całkowicie ustał.

    Płyn wywalało zaworkiem w korku po dłuższych trasach. 

    diagnozowałeś tak jak pisał piotrsob1 ?

    ja mam nalot oraz znikający płyn i nie wiem co dalej ?

  6. 9 godzin temu, piotrsob1 napisał:

    To dobra wiadomość,  z uszczeleczką czapki i samą czapką wszystko w porządku :D.

    Gdzieś musi być mała nieszczelność, płyn może od razu odparowywać i typowego wycieku nie będzie .

    Szukaj różowego nalotu na połączeniach układu chłodzenia, to tam gdzie będzie nalot płyn odparowuje :whistling:

    Martwi mnie to, że w zbiorniku jest tłusty nalot i moim zdaniem to olej tylko skąd ? 

    Chłodnica oleju była mostkowana i nie było zmiany wiec została ponownie podłączona 

    chłodnica spalin jest odłączona bo moim zdaniem to ona zabrudza ale przecież nie olejem tylko spalinami (czy one są tłuste ?)

    Najgorzej sytuacja wyglądała tak (od tego momentu  zacząłem diaganozę  )

    olej .JPG

     

    Może komuś się przyda jak ja diagnozowałem: 

    Po zauważeniu znikającego płynu przy dolewaniu zwróciłem uwagę, że jest nalot w zbiorniczku, potem regularnie kontrolowałem i jak zobaczyłem oleiste oczka to

    1. stan oleju w silniku wysoki (do górnej kuki), odłączenie chłodnicy oleju, płukanie układu, czyszczenie zbiorniczka, zalanie nowym płynem --> 4 tygodnie jazy zbiornik widocznie zabrudzony (od góry osad), połowa płynu ubyła z zbiorniczka, oleju nie przybyło jeśli można to zweryfikować przy tak dużym stanie (zawsze taki był)

    2. podłączenie chłodnicy oleju, odłączenie chłodnicy spalin, płukanie układu, czyszczenie zbiorniczka, zalanie nowym płynem --> 6 tygodni jazdy i zbiornik prawie czysty ! ale połowa płyny ubyła, oleju tyle samo, błąd czujnika oleju

    3. ponowne płukanie (doczyszczenie układu), chłodnica nadal odłączona, zmiana oleju (chciałem aby mniej nalał ale się nie udało, znowu do górnej kulki), czujnik wyczyszczony, błąd pozostał --> 4 tygodnie jazdy i zbiorki pusty ! ale znowu prawie czysty !

    4. Dolanie płynu, procedura sprawdzania czapki - ok 

    5. zaplanowane: wymiana czujnika, zmniejszenie ilości oleju tak by można było obserwować czy się podnosi czy nie, poszukiwanie wycieku...

    będę informował 

     

  7. 21 godzin temu, piotrsob1 napisał:

    Ten nalot to najprawdopodobniej sadze .

    Świadczy on o przedostawaniu się spalin do układu chłodzenia , jak chłodniczka spalin wyłączona z układu to najprawdopodobniej jest problem z uszczelką pod głowicą.

    Zrób prosty test , na rozgrzanym , pracującym silniku delikatnie i ostrożnie ( możliwość poparzenia) odkręć korek zbiornika wyrównawczego i dolej płynu do maxa, zakręć korek a pod zbiorniczek wyrównawczy upchnij większą szmatę która dobrze pochłania wodę.

    Następnie wykonaj jazdę testową, tylko ma to być pałowanie sprzętu na odcinku 3 - 5 km :decayed:

    Jak po takiej jeździe przewody zrobią się twarde płynu ubędzie albo  ( i ) szmata pod zbiorniczkiem zrobi się mokra to czapka w górę......:naughty:

    Cześć, 

    Jestem po teście. 

    po rozgrzaniu, wąż górny od chłodnicy miękki,  odkręciłem korek delikatnie syknęło. Płynu tyle "przed". montuje ręczniki papierowe pod zbiornik dodatkowo koc i jazda na maxa 10km 

    po 10km spalanie średnie 14l hamulce gorące ciągle pod czerwone pole obrotów, zatrzymuje się sprawdzam i papier i koc suchy, przewód miękki i tyle samo płynu. "po" 

    Ktoś ma pomysł ? - wycieku brak za silnikiem 

    przed.PNG

     

    po.PNG

  8. 5 godzin temu, KoJ@K napisał:

    Sprawdź króciec przy głowicy (od str ściany grodziowej) często tamtędy cieknie i kapie na skrzynie. Test na CO robiłeś ? A chłodniczke oleju sprawdzałeś? U mnie jak padła to właśnie w zbiorniczku zrobił się gnój..

    Cześć, 

     

    Chodnica od 3mc jest zmostkowana więc przez nią płyn nie płynie, a mimo to znika

    DO tego skąd ten nalot na zbiorniku ? był jak nowy 4 tygodnie temu, skąd ten nalot ? czy układ się nie powinien oczyścić już po trzecim płukaniu i trzy razy nowym płynie ? 

  9. W dniu 13.01.2019 o 16:20, piotrsob1 napisał:

    Jak nikt do tej pory chłodnicy spalin nie wywalił .....( w tym silniku na pewno była jak z fabryki wyjeżdżał ):hi:

    Żeby wykluczyć że to ona puszcza spaliny do układu chłodzenia to trzeba odpiąć od niej przewody chłodziwa ( doprowadzający i odprowadzający ) i połączyć ich bypasem wyrzeźbionym z rurki bodajże 19 mm.

    Jak przejedziesz  w takiej konfiguracji kilkaset km i przestanie ubywać płynu to będzie jej wina :whistling:

    Cześć, 

    Odpiąłem chłodnicę spalin i jest poprawa w zabrudzaniu zbiorniczka po 6 tygodniach był ledwo zabrudzony (myślę dobra nasza, to co zabrudziło to resztka z układu) ale ubyło płynu tak z niecały zbiorniczek, następnie płukanie układu i napełnianie czystym płynem nadal bez chłodnicy spalin i dziś po 4 tygodniach i 1500km  delikatnie zabrudzony zbiorniczek ale płynu zero. 

    Ktoś ma pomysł, mechanik już 3 razy uzupełniał płyn i czyścił układ i wycieku nie znalazł, auto nie dymi na biało moim zdaniem 

    Jakiś pomysł ? 

    image.png

     

  10. może ktoś podpowie co dalej sprawdzić

    nie zamyka mi drzwi PT, wszystko działa ale zamek nie, nie mruga przy zamykaniu, jak odepnę wtyczkę od zamka to mruga 

    wymieniłem zamek - to samo 

    podmieniłem z drzwiami przednimi - to samo 

    podmieniłem sterowniki (elektryczne szyby przód tył) - to samo 

    sprawdziłem instalację w drzwiach - jest ok od wtyczki do sterownika i z sterownika od zamka wszystkie sygnały są 

    Pozostaje

    - gniazdo w słupku (może któreś piny są połamane ?) jak to sprawdzić ? gdzie idzie kabel od tego słupka, gdzie znaleźć drugą stronę tego gniazda ? idzie do MK czy gdzieś indziej ?

    macie jakiś pomysł ? 

  11. może ktoś podpowie co dalej sprawdzić

    nie zamyka mi drzwi PT, wszystko działa ale zamek nie, nie mruga przy zamykaniu, jak odepnę wtyczkę od zamka to mruga 

    wymieniłem zamek - to samo 

    podmieniłem z drzwiami przednimi - to samo 

    podmieniłem sterowniki (elektryczne szyby przód tył) - to samo 

    sprawdziłem instalację w drzwiach - jest ok od wtyczki do sterownika i z sterownika od zamka wszystkie sygnały są 

    Pozostaje

    - gniazdo w słupku (może któreś piny są połamane ?) jak to sprawdzić ? gdzie idzie kabel od tego słupka, gdzie znaleźć drugą stronę tego gniazda ? idzie do MK czy gdzieś indziej ?

    macie jakiś pomysł ? 

  12. 23 godziny temu, disem napisał:

    Cześć może ktoś podpowie: 

    Nie mogę przeprowadzić poprawnie adaptacji jak daję na 001 to mogę czekać i nic się nie zmienia i nie mogę zmienić na 002 bo up jest nie aktywne jak już mam 001 włączone 

    Jak zapalę światła i ustawię ręcznie światła, zgaszę i odpalę auto to światła świecą w niebo i nie da się ich ustawić ręcznie aby świeciły poprawnie. 

    Mam błąd numer 01539 - Brak lub niepoprawne nastawy podstawowe / adaptacja 

     

    mała aktualizacja. 

    Wczoraj próbowałem ponownie zrobić adaptację i nie udało sie poprawnie jej wykonać (błąd niepopranej adaptacji na fis cały czas)

    Sytuacja poprawiła sie o tyle że wyregulowałem światła manualnie i mruga przy każdym odpaleniu auta  ale lewa lampa zatrzymuje się w różnych pozycjach :

    pierwsze zaświecenie niżej niż prawa (błąd na fis)

    drugie i każde kolejne na równi z prawą (błąd na fis) trochę nie widzi mi się odpalać auto zawsze 2 razy :( 

    Spotkał się ktoś z tym ? 

    Co może być problemem adaptacji ? czy nie może być błędu w całym kompie bo mam ciągły od modułu drzwi ? 

     

  13. Cześć może podpowiecie: 

    w a4 b7 BRD q założyłem 345mm z A6 z tarczą OZ i klockami Ferodo DS i przy bardzo delikatnym hamowaniu hałas jak cholera. Co rozebrać aby poprawić montaż ? 

    Wczoraj patrzyłem i zero luzów na zacisku, jarzmie, klockach, wszystko było rozebrane, wyczyszczone,pomalowane, nasmarowane. Rozumiem że są wibracje skoro jest taki dźwięk ale nie mogę luzów żadnych znaleźć. 

    Pozdro 

×
×
  • Dodaj nową pozycję...