Treść opublikowana przez dexem
-
[B7 BPW] Niski poziom oleju w silniku.??
ja mam okolo 3 milimetry ponad minimum i zadna kontrolka nie swieci
-
[B7 BPW] Niski poziom oleju w silniku.??
silnik powinien być zalany pod maxa i to jest zasada której należy przestrzegać. zdajesie nawet były nakleji na silniku które właśnie o tym informowały. więc po co jest przedziałka min/max na bagnecie ? olej powinien być zalany między min a max full tez jest ok tak samo jak po środku
-
[B7 BPW] Dziwne trzaski
nagram jak uchwycę moment jak pisałem wcześniej nie zawsze się to trzaska, u ciebie zawsze ?
-
[B7 BPW] Dziwne trzaski
ja mam 160 , te trzaski nie zawsze słychać nie wiem co o tym myśleć póki co nie mam jakiegoś dalszego wyjazdu wiec zapomnę o tym problemie na zapas nie będe się martwił
-
[B7 BPW] Dziwne trzaski
pożyjemy zobaczymy , co to takiego może oddam do mechanika do sprawdzenia ten zabierak ale bez samochodu to jak bez reki
-
[B7 BPW] Dziwne trzaski
Klima była wyłączona całkowicie wyłączone również eco, wiec sądzisz że może to być sprzęgło klimy ? w jaki sposób jeszcze mogę to sprawdzić ?
-
Likwidacja wałków wyrównoważających z silnika 2.0 TDI czyli SWAP pompy oleju
To nie ma reguły kiedy zabierak siądzie (ludzie różnie piszą) ja trochę mniej kilometrów robie niż ty jakieś 20tys rocznie chyba że jakiś wyjazd na wakacje za granicę wtedy może trochę więcej , na razie się wstrzymam z zaglądaniem do zabieraczka było by super jak by wytrzymał jeszcze te 40tys/km wtedy wymiana rozrządu i przy okazji może swap
-
[B7 BLB] Dziwne odgłosy przy zimnym silniku po lewej stronie
Trochę daleko obawiam się że tym wynalazkiem jakim jest audi mógł bym nie dojechać
-
[B7 BPW] Dziwne trzaski
Trochę to dziwne w takim razie , to co wydaje takie odgłosy wyrobiony zabierak ? wydaje mi się że jak by się wyrobił do tego stopnia żeby coś się trzaskało to już bym nigdzie nie pojechał oil presure i i po ptakach
-
Likwidacja wałków wyrównoważających z silnika 2.0 TDI czyli SWAP pompy oleju
Jeżeli wszystko było ok to bym nie robił swapa pompy , dopiero przy zmianie rozrządu bym chciał zrobić swap pompy , przy jakim przebiegu wymieniałeś pompę i czy gniazdo i zabierak był bardzo zużyty ?
-
[B7 BLB] Dziwne odgłosy przy zimnym silniku po lewej stronie
A znacie może jakiś warsztat na Śląsku który robi swapy pompy ?
-
Likwidacja wałków wyrównoważających z silnika 2.0 TDI czyli SWAP pompy oleju
Ile mniej więcej czasu trzeba aby sprawdzić ten nieszczęsny zabierak w silniku BPW, chodzi mi oczywiście o demontaż , sprawdzenie zabieraka ,gniazda i montaż wszystkiego do kupy
-
[B7 BPW] Dziwne trzaski
trudno zlokalizować dokładnie na pewno od strony kierowcy, wydaje mi się że pompe oleju mam na wałkach auto z listopada 2006 , a klima była wyłączona więc chyba to też nie to ?
-
[B7 BLB] Dziwne odgłosy przy zimnym silniku po lewej stronie
Serce się kraja jak się takie opowieści słucha , a jaki napęd pompy kolego miałeś ? na łańcuchu czy na wałkach ? trochę mi to nie pasuje ja mam na wałkach więc raczej awaria felernego zabieraka powinna nastąpić bez żadnych odznak "dźwiękowych" , z tego co wiem takie dudnienie było w silnikach BLB gdzie jest napęd pompy oleju łańcuch+zębatki , gdy zębatki się wytarły zaczynały się trzaski, natomiast w BPW są wałki one się nie wytrą więc awaria pompy oleju nastapi bez ostrzeżenia , chyba że się mylę to mnie poprawcie
-
[B7 BLB] Dziwne odgłosy przy zimnym silniku po lewej stronie
wczoraj napisałem taki sam post i narazie nikt nie odpowedział u mnie podobnie coś stuka od strony kierowcy na zimnym silniku , nie ma reguły czasami stukanie występuje od razu po uruchomieniu silnika czasami jak wskazówka temp. lekko przekroczy 50 stop. potem jak silnik się rozgrzeje stukanie znika
-
[B7 BPW] Dziwne trzaski
Może miał ktoś taki problem jak ja i pomoże, mianowicie gdy silnik jest zimny od strony kierowcy coś się trzaska pod maską, po rozgrzaniu silnika problem zanika. [mod]proszę stosować odpowiedni prefix - Musashi[/mod]
-
[B7 BPW] Czarny bagnet - problem z określeniem aktualnego poziomu oleju.
ja mam markera białego olejoodpornego przed sprawdzeniem poziomu oleju maleje końcówkę bagnetu , potem ścieram markera i tyle, bagnet to pomyłka w a4 b7,ten kto to wymyślił powinie był daltonistą
-
[B7 BPW] Felerny imbusik - zabierak - pompy olejowej
Ja mam 160 tys i też nic nie było robione, czytałem forum i ludzie piszą że przy mniejszych przebiegach zabierak się ścierał , Ty masz już nalatane prawie 200 tyś i śmiga dalej mam wozik z tego samego rocznika co Ty może w tych modelach już tak bardzo zabierak się nie wyciera kto tam wie ja też myślałem żeby coś z tym zrobić ale....zostawienie wozu na parę dni u mechanika trochę mi nie na rękę poza tym to wiem że lepiej zapobiegać niż leczyć i to mnie dręczy trochę , a Ty jaką podejmiesz decyzję ? zaglądasz do tego szajsu i wymieniasz jak co czy jeździsz dalej ?
-
[ALL B7] Niby prosta czynność a jednak....
a jak wyciągnąć tą rurkę ? próbowałem ją wyjąć i bez skutku a nie chcę urwać bo drugiej nie mam
-
[ALL B7] Niby prosta czynność a jednak....
W wcześniejszych moich samochodach nie było tylu kabelków w akumulatorze, i nie śmiać się proszę nie wiem jak wyjąć akumulator , z boku akumulatora kolo plusowego bieguna wychodzi jeszcze jakiś dodatkowy kabelek i za chiny nie mogę go wyjąc, tak to wygląda na zdjęciu , do czego ten kabelek jest i w jaki sposób go odpiąć: Akumulator jest seryjny audi od nowości w samochodzie o takich parametrach: Mam taką prośbę jeszcze doradcie jaki akumulator wybrać jako zamiennik lub może lepiej kupić również akumulator firmy Moll.
-
[ALL B7] Radyjko na androidzie
super tylko jest jedno ale pod wneke od standardowego RNS nie podejdzie , ja poszukuje czegoś z androidem rozmiarów RNS z 7 calowym LCD wtedy to dopiero wypas gogle navi można zapodać i wszystko co najlepsze na andku jeszcze trochę i AutoMapa również będzie dostępna
-
[ALL B6/B7] Błędy w module radia i navi i centralnego
vcds klona, są chmurki niby wszystko sie zgadza ale i tak wywala błędy
-
[ALL B6/B7] Błędy w module radia i navi i centralnego
tak wielokrotnie kasowalem , zawsze jak sprawdzalem zapchanie DPF, a jakie jest kodowanie poprawne rns low ? i czy przy zmianie kodowania trzeba tez robic adaptacje ? Jeszcze mam takie jedno pytanie oto przykład : 00?xxxx: Configuration III 1 = Treble Speaker Monitoring inactive & Analog Input (AUX) not installed 2 = Treble Speaker Monitoring active 3 = Analog Input (AUX) installed 4 = Treble Speaker Monitoring active & Analog Input (AUX) installed 00x?xxx: Configuration II +1 = GALA iactive +2 = Telephone/Cell Phone Preparation installed +4 = Diagnosis of Front Speakers inactive 00xx?xx: Speakers 0 = Sound System (active Speakers) 2 = passive Front Speakers 00xxx?x: Sound Correction 0 = Linear (No Sound System/No Correction) 1 = Audi A4 Limousine/Avant (8E) 2 = Audi A4 Cabrio without high-pass (8H) 3 = Audi A4 Cabrio with high-pass (8H) 4 = Audi TT (8J) 5 = Audi A3 (8P) 9 = Sound System (Bose) 00xxxx?: Configuration I +1 = Multifunction Steering Wheel +2 = CD-Changer +4 = Destination input while driving i tak np. 00xx?xx: Speakers 0 = Sound System (active Speakers) 2 = passive Front Speakers aby zmienić coś w głośnikach wpisujemy w miejsce znaku zapytania 0 lub 2 a co robimy w tym przypadku: 00xxxx?: Configuration I +1 = Multifunction Steering Wheel +2 = CD-Changer +4 = Destination input while driving w miejscu znaku zapytania co wtedy wpisać ?
-
[ALL B6/B7] Błędy w module radia i navi i centralnego
Witam, VCDS wykrył takie błędy szukałem na nacie ale nic ciekawego nie znalazłem może ktoś z szanownych klubowiczów pomoże i podpowie co to za błędy Address 37: Navigation Labels: 8J0-035-192-RNSL.lbl Part No SW: 8E0 035 192 G HW: 8E0 035 192 G Component: J0503 RNS-LOW 0050 Revision: 00010000 Serial number: AUZ1Z1F6244217 Coding: 0012215 Shop #: WSC 06335 000 00000 VCID: 2854FAFEA4A90D5C 1 Fault Found 01044 - Control Module Incorrectly Coded 000 - - Freeze Frame: Fault Status: 01100000 Fault Priority: 3 Fault Frequency: 254 Reset counter: 0 Time Indication: 0 Date: 2010.07.19 Time: 13:17:20 ______________________________ Address 46: Central Conv. Labels: 8E0-959-433-MIN.lbl Part No: 8E0 959 433 CJ Component: Komfortgerát TBF 4135 Coding: 07018 Shop #: WSC 06335 VCID: 7BFEF5B205BF76C4 Part No: 8E1959801H Component: Tőrsteuer.FS BRM 0606 Part No: 8E1959802H Component: Tőrsteuer.BF BRM 0606 1 Fault Found 01371 - Alarm triggered by Door Contact Switch; Driver's Side 35-00 - - _________________________________ Address 56: Radio Labels: 8J0-035-192-RNSL.lbl Part No SW: 8E0 035 192 G HW: 8E0 035 192 G Component: J0503 RNS-LOW 0050 Revision: 00010000 Serial number: AUZ1Z1F6244217 Coding: 0012215 Shop #: WSC 06335 000 00000 VCID: 2854FAFEA4A90D5C 1 Fault Found 01044 - Control Module Incorrectly Coded 000 - - Freeze Frame: Fault Status: 01100000 Fault Priority: 3 Fault Frequency: 254 Reset counter: 0 Time Indication: 0 Date: 2010.07.19 Time: 13:17:20 _________________________
-
[ALL B7] Radyjko na androidzie
Witam poluje na jakieś radyjko na androidzie firma "http://www.dynavin.com/" coś już tam chyba tworzy a może znacie inne firmy z radiami z androidem , nie chce kupować na WinCe bo to już przeżytek.