Skocz do zawartości

chominik

Pasjonat
  • Postów

    41
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez chominik

  1. Ja sprawiłem sobie na zeszłą zimę GY UG9. Naprawdę mogę polecić gumki. Co do cen, to proponuję już od końca sierpnia porównywać ceny. Jak ruszy produkcja, to ceny spadną.
  2. Wg mnie nie ma nowych z 2011 r. Te opony są już trochę nadgryzione zębem czasu. One już mają 4 lata. Co do Nexenów, to nie miałem ich, więc się nie wypowiem.
  3. Rotor ma rację. Wypróbuj je przed sezonem. Poza wysokością bieżnika istotny jest wiek opon i sposób ich przechowywania. Jeżeli nie jeździsz dużo zimą, to nie wiem, czy jest sens zakupu opon premium. No chyba, że w Twojej okolicy jest sporo śniegu lub lubisz dynamiczną jazdę. Miałem wiele opon i w przeważającej większości opony premium mają mniejszy próg błędu oraz dłużej wytrzymują.
  4. Chyba ten sunny bym sobie podarował. Mój kolega na semperity i sobie chwali. Z Pirelli miałem złą przygodę, ale z letnimi i od tamtej pory mam na nie odrzut. Nie wiem jak zimówki, może któryś z kolegów się wypowie, ale według mnie sunny odpada. Lepiej sprawdzone sztuki, tym bardziej, że porządną oponę poznasz w krytycznym momencie. Z wyglądu nie muszą się wiele różnić.
  5. Niestety co kraj, to obyczaj. Popieram tą wypowiedź. Miałem cztery zestawy Kleberów Krisalp. Jeden komplet był z Polski, jeden z Wielkiej Brytanii, jeden z Niemiec i jeden z Rumunii. Auta: odpowiednio: Puma, Astra II, w audi a4 (użytkowane obecnie) i ostatnie w fieście. Poza audi wszystkie od nowości użytkowane. Najgorzej spisywała się rumuńska. Do pozostałych nie miałem zastrzeżeń. W audi mam z 2003 r. !!!! Bieżnik ma 4,5 mm. Oponki na tylnej osi, bo z przodu już wymienione. Teraz zamówiłem Goodyear UG9, ale tylko z powodu wieku obecnych dwóch opon, bo jak do tej pory nie widzę różnicy pomiędzy nimi a nowymi Sava Eskimo s3+. GY UG9 mam z Polski. Opon szukam wyprodukowanych przede wszystkim z PL, bo wolę naszym dać zarobić. Opony naszej produkcji są wysokiej jakości. Z Europy zachodniej też nie boję się kupić, ale z pozostałych krajów mam obawy. Jakość jakością, ale nie wszędzie jest taka sama.
  6. Dziękuję za nowy typ. Jeżeli nie Blaupunkt, to może sony lub kenwood?
  7. Na oponeo GY UG8 kosztują 224 zł/szt., GY UG9 231 zł/szt. Wałka raczej nie ma. Trudno się natomiast odnieść do właściwości opony skoro jest to nowy model. Nie zawsze nowszy znaczy lepszy. Nie odradzam tego zakupu, ale nie raz warto wziąć pod rozwagę sprawdzone opony.
  8. Chyba nikt Tobie nie doradzi na ten temat. Opinii na temat tych opon nie znajdziesz, bo to nowy model na 2014. No może zimą Nie wiem czy lepiej nie byłoby kupić sprawdzony model opon. Parametry podaje producent, a życie je weryfikuje.
  9. Dzięki za ten pomysł z Yatour. Problem tylko, że w moim pokrętle od radia wariuje regulator głośności. Naprawa trochę drogo wyjdzie http://allegro.pl/naprawa-glosnosci-radia-audi-concert-chorus-aux-i4512371590.html , a gwarancji, że posłuży dłużej brak. Rns odpada, bo mam radio 1DIN.
  10. Szukam pomocy w wyborze radia. Interesuje mnie w miarę niedrogie radio z: -CD, -USB, -AUX i Bluetooth. Najlepiej, aby można było sparować z dwoma telefonami, możliwe sterowanie z androida, dostęp do książki telefonicznej. Nie bez znaczenia jest dobry dzwięk i możliwe wyjście na wzmacniacz lub subwoofera. Jak dotychczas znalazłem: http://www.redcoon.pl/B484236-Pioneer-DEH-X5600BT_Radia-1-DIN http://www.redcoon.pl/B446251-JVC-KD-R741BTE_Radia-1-DIN Minus JVC jest niebieskie podświetlenie. Mam seryjne radio i transmiter. Regulator głośności w Chorusie I wariuje, a transmiter daje plastikowy dzwięk.
  11. Kupiłem w listopadzie 2 Sawy Eskimo S3+ 195/65R15 91 T. W śniegu super, na suchym nie narzekam, ale jest to opona jest bardzo miękka i może trochę bujać przy szybkich manewrach. To bujanie jest przewidywalne po zapoznaniu się z charakterem opony. Trzeba pamiętać, że jest to opona ekonomiczna a nie klasy średniej czy premium. Jeżeli nie będziesz od niej za dużo wymagał, to warto ją brać. Po prostu jeżdżę trochę wolniej na suchym. Poprzednie Klebery Krisalp nie były aż tak miękkie, więc i jazda na suchym była inna.
  12. Na początku kwietnia kupiłem 2 oponki Goodyear Efficentgrip Performance w rozmiarze 205/55 R16. Mam je założone z przodu. Przekulełem prawie 10 tysięcy km i muszę przyznać, że jestem bardzo zadowolony. Kilka razy mnie wyciągnęły w opresji, stabilnie zachowują się przy ostrym hamowaniu. Nie zmuszają ABS-u do zbyt mocnej pracy. Są odpowiednio twarde, więc ruszenie z piskiem opon wymaga większej dynamiki. Na suchej oceniam je na 5, na mokrej na 5-. Na całą 5, a nawet z plusem, oceniam Bridgestone Turanza ER300, które miałem w poprzednim autku. Te to trzymały auto jak na szynach. Wielkiego zużycia bieżnika nie zauważyłem. Komfortu nie ma takiego jak na michałkach, ale nie mam tak wrażliwego tylka, ani zawieszenia sportowego, więc jak dla mnie jest optymalnie. W przyszłym roku 2 kolejne GY kupię na tył. Po kilku nieudanych zakupach używek stwierdziłem, że kupię porządne opony na 2 razy, niż znowu wtopię kasę i co dwa lata będę wymieniał kiepskie gumy ryzykując przy tym bezpieczeństwo nie tylko swoje, ale też innych użytkowników drogi.
  13. bierz bridgestony Dzięki. W takim razie rozważę pomiędzy: - Bridgestone Turanza T001, - Goodyear Efficentgrip Performance. Myślę, że niewielkie będą różnice w użytkowaniu tych opon.
  14. Zastanawiam się nad oponkami w rozmiarze 205/55 R16. Na placu boju zostały: - Kleber Dynaxer HP3, - BFGoodrich G-Grip, - Bridgestone Turanza T001, - Goodyear Efficentgrip Performance. Macie jakieś złe lub dobre doświadczenia z tymi modelami? Muszę niestety wymienić opony z przodu, mimo że moje gumki są z 2008 roku. Nie są najnowsze, ale miałem bardziej leciwe i były w lepszym stanie gumy. Te jakieś sparciałe się zrobiły, wzdłuż bieżnika pojawiły się mikropęknięcia. Już nie kupię nic z Pirelli. Wszystkie opony przechowuję jednakowo, ale coś takiego pojawiło mi się pierwszy raz.
  15. Pytanie było do kolegi #Lucas21#
  16. W jakim rozmiarze poszukujesz gum? Co do wysokości bieżnika, to proponuję brać o podobnych parametrach. Opony to jedyny kontakt z podłożem. Jeżeli masz szybki i agresywny styl jazdy, to opona może decydować o tym czy manewr się uda czy nie. (3 mam po 5,5-6mm) jakiej firmy? Mam 1 pirelli i 2 tz 300 alfa. To masz założone w aucie czy jako wolne gumy? Co z zapasowym kołem?
  17. Na ten stan rzeczy mają wpływ min. 2 sprawy. Opony dobre do wszystkiego są do niczego. Dobra przyczepność przy jednoczesnej dużej wytrzymałości zwiększa hałas. Opona cicha często jest miękka i szybko się zużywa. Drugą rzeczą jest dbałość o niskie koszty produkcji. Albo się robi z gorszych materiałów albo tam, gdzie produkcja nie jest za droga. Jakość jakością, ale jak kupuję opony, to sprawdzam kraj produkcji. Już nie kupię wyprodukowanych w Rumunii. Hałas i kiepskie wyczucie drogi. Jedynym plusem było to, że bieżnik był nie do zdarcia. Kolega miał te same conti co ja, ale z Niemiec. Autko prowadziło się prawidłowo, w środku cisza i komfort. Teraz celuję w Continental ContiEcoContact 5 lub Goodyear Efficientgrip Performance. Byle nie z Rumuni.
  18. Też rozważam zakup Goodyear Efficientgrip Performance, tylko w mniejszym rozmiarze. Mam obecnie Pirelli Cinturato P7 na przedniej osi i już kolejnego sezonu nie dam rady wytrzymać. Głośne i niepewne wprowadzeniu (pod względem głośności podobne do Fulda CARAT PROGRESSO, z tym że na Fuldy nie mogłem narzekać przy mokrej nawierzchni i w zakrętach). Najbardziej byłem zadowolony z Bridgestonów Turanza ER300, ale cena nowych mnie powala. Szukam też opinii na temat Continental ContiEcoContact 5.
  19. A jakie mają być opony zimowe, twarde? Zimówki nie mogą być twarde, ale te Savy są bardzo miękkie jak na zimówki. Klebery czy Michałki nie były tak miękkie. Przez tą miękkość mniej wyczuwalne prowadzenie w porównaniu z Bridgestonami czy Michałkami. Po sezonie się okaże czy warte były zakupu.
  20. [/color]Trzeba dodać ze firma to nie wszystko, ale model jest najważniejszy. Np hankook ventus evo v12 jest za***isty, a juz inny model hankooka będzie ciulaty. Zgadza się. Miałem kiedyś Fuldy Carat Extremo, Diadem linero i Ecocontrol. Wiadomo, że wszystkie są oponami letnimi, ale ok. 7 stopni diadem linero ślizgały się masakrycznie. Także hałas był nie do zniesienia. Każdy producent może mieć lepsze lub gorsze produkty. Jedynym sposobem, aby nie wtopić jest wymiana opinii z użytkownikami.
  21. Od wczoraj mam założone zimówki. Zakupiłem Sava Eskimo S3+ w rozmiarze 195/65 R15 w miejsce już zużytych Kleberów Krisalp. Teraz testuję. Na plus można uznać, że są ciche. Trochę miękkie, ale jeździ się za to wygodnie. Nie jechałem póki co szybciej niż 120, więc nie wiem jak zachowają się przy większej prędkości. Jak na razie nie wyczułem różnicy do Kleberów. Stosunek ocen użytkowników do ceny opon mnie skusił. Zobaczymy jak dalej.
  22. Też mogę polecić Klebery i Goodyeary. Co do Pirelli, to mam mieszane uczucia. Miałem Pirelli Cinturato P7. Mimo, że TRW było ok. 4mm, to na oponach nie dało się wyczuć autka. Kolega miał P Zero Rosso i stwierdził, że jeszcze takich porządnych gum nie miał. Może ja miałem nieszczęśliwy przypadek z tymi oponami, a może wpływ miało to, że inna to inna półka cenowa. Tak czy owak Pirelli omijam dużym łukiem.
  23. Bedzik wolałbym dołożyć do Bridgestonów. Nexen to klasa ekonomiczna, Bridki to już premium. Miałem Turanzy ER 300 w mniejszym rozmiarze 15" i śmiało mogę polecić. Na mokrej nawierzchni spisują się dobrze i pewnie. Natomiast Nexeny miał mój kolega. Super na suchej nawierzchni, zużycie bieżnika bardzo powolne, mimo, bardzo ciężkiej nogi. Na mokrej nawierzchni już nie było wesoło. Wcześniej używał Potenzy i Pirelli Zero, więc miał odniesienie. Wybór należy do Ciebie :-)
  24. Po co teraz kupować opony zimowe?.. najlepsze promocje są tuż przed zimą np na opony które leżały w magazynie 10m-cy Na oponeo znalazłem informację: Zgodnie z Polską Normą Wg Polskiej Normy PN-C94300-7 „Ogumienie – pakowanie, przechowywanie i transport” – „Opony do 3 lat od daty ich produkcji mogą być swobodnie wprowadzane, magazynowane, dystrybuowane i sprzedawane, zachowując jednocześnie wszystkie swoje parametry w zakresie bezpieczeństwa eksploatacji.” Poza tym, każdy producent daje co najmniej 2-letnią gwarancję od daty zakupu, czyli opona do pięciu lat ma pełną ochronę konsumencką. Jeżeli tak, to "tracąc" 9 m-cy gwarancji możemy uzyskać upust nawet do 30-40 % ceny przy zakupie opon na koniec zimy.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...