Treść opublikowana przez Dudeusz
-
Audi a4 b7 2.0 tdi BPW problem ze świecami zarowymi
W moim BPW zamontowano niewłaściwe świece N10579201 - 11V (pasujące do silnika 1,9TDI w A4 B6) Właściwe świece to N10591608 lub N10591604 - 7V. Takie zamontowałem i teraz pali na dotyk. Polecam artykuł o świecach żarowych bo odpowiadają nie tylko za rozruch zimnego silnika. http://old.intercars.com.pl/pliki/File/INTERCARS/wsparcie_sprzedazy/Biuletyny_Informacyjne/Swiece_zarowe_-_zmiany_konstrukcyjne.pdf
-
Audi a4 b7 2.0 tdi BPW problem ze świecami zarowymi
Witam! Dołączę się do tematu. Mam problem z pierwszym odpaleniem auta w niskich temperaturach. Długo kręci zanim załapie. Problem tylko z pierwszym porannym rozruchem Sprawdziłem VCDS-em błędy. Nie mam żadnych błędów w sterowniku, tym bardziej od świec żarowych. Dziś specjalnie odłączyłem jedną żeby wywołać błąd w sterowniku. W błędzie który się pojawił zapisana jest temp. -7,2 stopnia, przy czym: Odczyt z 01 Engine grupa 007, silnik zimny po nocy temp. płynu chłodzącego ze sterownika: -5.4 stopnia temp. paliwa: -5,4 stopnia temp. zasysanego powietrza: -3,6 stopnia Teraz odczyt z 17-Instruments Measuring Bloks/ Basic Settings temp zewnętrzna: -6 stopnia ( grupa 002) temp. płynu chłodzącego : - 6 stopni (grupa 003) Skąd odczytywana jest temp. w błędzie od świecy żarowej -7,2 stopni ??? Co już zrobiłem: Nowy filtr paliwa, Nowa uszczelka pomiędzy pompą tandemową a głowicą, wtryski regenerowane 8 tyś temu ( nowe podkładki, oringi, śruby. Gniazda wyglądały dobrze). Nowy akumulator. Świece sprawdzone multimetrem. Wszystkie mają rezystancję około 1,1- 1,2 ohma. Z tego co pisze producent nowe do silnika BPW mają 0,3 ohma i są 7V. Pytanie czy 1,1-1,2 ohma to odpowiednia rezystancja ??? I już nie mają odpowiedniej skuteczności grzania???
-
Stuk przy odpalaniu silnika BPW Film ;)
Czyli dwumas jest w każdym BPW nie zależnie od tego czy to manual czy automat (CVT)
-
Stuk przy odpalaniu silnika BPW Film ;)
teraz działa
-
Stuk przy odpalaniu silnika BPW Film ;)
Witam! Problem występuje tylko na rozgrzanym silniku, jak już trochę ostygnie stuku przy odpalaniu samochodu nie słychać do momentu aż znów się rozgrzeje. Silnik BPW ze skrzynią CVT (HHF) Stuk o który mi chodzi jest w 3-4 sekundzie filmu.
-
[2.0 TDI Touran] Kod błędu 18051 / P1643
Jak się rozwiązał problem. Bo ojciec ma to samo w swoim Touranie.
-
Drganie lewarka zmiany biegów
Widzę że nie zrozumiałeś o co mi chodziło. Pewnie nawet nie wiesz co to dwumas.
-
Jak wygląda chipowanie a4 b5 1.9 tdi afn 97 rok
Podstawki i kości na Allegro kupisz. Ja ma takie u siebie. http://allegro.pl/podstawka-plcc-32-pin-smd-precidip-cena-za-5szt-i2314328384.html Trzeba rozkręcać kompa i odczytać numery z kości HHH i LLL. Jesteś na 100 % pewien że mechanicznie wszystko jest porządku? Kości z dobrym programem to nie drożdżówka, wsadził i wyjął. Nie polecam tzw. gotowców . Bo każdy samochód jest inny. Najpierw rób Logi, no chyba że już zrobiłeś i jest wszystko perfekcyjnie
-
Drganie lewarka zmiany biegów
Zanim ruszysz plecionkę sprawdź wszystkie gumowe zawiesia tłumika. Nie mogą mieć dużego luzu, ani być zbyt sztywno. Nie przenoszą ci się drgania na środkowy tunel, fotele i kierownice? W jakim zakresie obrotów to się pojawia i na którym biegu? Zrób tak, jadąc na 4 biegu przy obrotach około 1000 obr wciśnij gaz w podłogę tak do 3000 obr, i nasłuc**j czy są drgania. Uzupełnij profil
-
Proszę o ocenę Audi A4 1,9 TDI AFN 121 KM / 252Nm
dejf - Wiem o co chodzi z hamownia inercyjną. Tylko lubię precyzyjne wypowiedzi. Ale nie o tym ten post Okazało się jeszcze że w miejsce N75 zamontowano N18. I dołek w okolicach 2500 obr. to prawdopodobnie jego zasługa
-
Proszę o ocenę Audi A4 1,9 TDI AFN 121 KM / 252Nm
Rozwiń wypowiedź. O jaką różnicę ci chodzi. Bo po modzie na pewno będzie inaczej niż na serii. Czy po prostu napisałeś bo napisałeś w celu napisania i nabijania postów. Potwierdzając to co napisałem
-
Proszę o ocenę Audi A4 1,9 TDI AFN 121 KM / 252Nm
Widzę że znasz tą hamownie. Powiedziałeś to samo czego dowiedziałeś się od znajomych. Co do momentu to sami mówili że może być minimalna różnica.
-
Proszę o ocenę Audi A4 1,9 TDI AFN 121 KM / 252Nm
Na 3 i 4 biegu Grupy: 011 DYN - http://vaglog.rtnet.pl/martinuss_77924.html Grupy: 011 DYN - http://vaglog.rtnet.pl/martinuss_77929.html ---------- Post dopisany at 16:28 ---------- Poprzedni post napisany at 15:59 ---------- Fajnie by było jakbyś napisał, zrób to, to i to. Żeby wykluczyć albo potwierdzić podejrzenia.
-
Proszę o ocenę Audi A4 1,9 TDI AFN 121 KM / 252Nm
A jeszcze jedna sprawa, przy hamowaniu silnika, puścił delikatnego czarnego "bączka". Ale nie aż tak że świata nie było widać. To zdrowe objawy?
-
Proszę o ocenę Audi A4 1,9 TDI AFN 121 KM / 252Nm
Rozumiem. A ogólnie jak oceniasz całość przebiegu na wykresie?. Przymierzam się do chipa. Na seryjnych gratach.
-
Proszę o ocenę Audi A4 1,9 TDI AFN 121 KM / 252Nm
Pierwszy pomiar wyszedł 122KM /255Nm. Wykres niemalże identyczny. Chyba będzie trzeba się wybrać na inną hamownie.
-
Proszę o ocenę Audi A4 1,9 TDI AFN 121 KM / 252Nm
Witam! Ostatnio wybrałem się na hamownię w mojej miejscowości. Pomiar wyszedł zaskakująco dobrze 121KM/252Nm. Czy to możliwe ? Auto to czysta seria z zaślepionym EGR-em. Auto z 97r, silnik AFN seryjne 110KM http://img214.imageshack.us/img214/9914/a4ag.jpg
-
[ALL TDI] Proszę o analizę logów, silnik 1,9TDI ASV Głośno pracuje
Katalizator był ruszany. Widać wspawaną jakąś puszkę ale raczej to nie katalizator No właśnie bo trochę to słychać. Tak od góry. Co do wtrysków to raczej by było słychać cykliczne "klepanie"
-
[ALL TDI] Proszę o analizę logów, silnik 1,9TDI ASV Głośno pracuje
Nie wiem, i nie bardzo wiem gdzie go szukać. Może wiesz gdzie takie "dziadostwo" wkładają? Wiem że zmienia to pracę pompy. Nigdy nie używałem takich "druciarskich" sposobów
-
[ALL TDI] Proszę o analizę logów, silnik 1,9TDI ASV Głośno pracuje
Witam! auto mojego kolegi, narzeka na głośną pracę silnika i brak "kopa" z dołu. Jest podejrzenie że w momencie zakupu miał włożony opornik. Proszę o diagnozę mądre głowy Basic Settings: Grupy: 000 - http://vaglog.rtnet.pl/szafran99_72205.html Grupy: 003 - http://vaglog.rtnet.pl/szafran99_72206.html Grupy: 004 - http://vaglog.rtnet.pl/szafran99_72207.html Statyczne: Grupy: 000 - http://vaglog.rtnet.pl/szafran99_72219.html Grupy: 001 - http://vaglog.rtnet.pl/szafran99_72218.html Grupy: 003 - http://vaglog.rtnet.pl/szafran99_72221.html Grupy: 004 - http://vaglog.rtnet.pl/szafran99_72220.html Grupy: 007 - http://vaglog.rtnet.pl/szafran99_72223.html Grupy: 013 - http://vaglog.rtnet.pl/szafran99_72222.html Grupy: 023 - http://vaglog.rtnet.pl/szafran99_72224.html Dynamiczne: Grupy: 001 - http://vaglog.rtnet.pl/szafran99_72208.html Grupy: 003,011 - http://vaglog.rtnet.pl/szafran99_72210.html Grupy: 003 - http://vaglog.rtnet.pl/szafran99_72211.html Grupy: 004 - http://vaglog.rtnet.pl/szafran99_72212.html Grupy: 008,011 - http://vaglog.rtnet.pl/szafran99_72213.html Grupy: 008 - http://vaglog.rtnet.pl/szafran99_72214.html Grupy: 010 - http://vaglog.rtnet.pl/szafran99_72215.html Grupy: 010 - http://vaglog.rtnet.pl/szafran99_72216.html Grupy: 011 - http://vaglog.rtnet.pl/szafran99_72217.html [br]Dopisany: 13 Luty 2012, 08:40_________________________________________________Proszę o usunięcie do kosza.
-
[B5 AFN] Proszę o diagnozę
Dodam jeszcze że mam odłączoną gruszkę podciśnienia, przewód który powinien być podłączony do gruszki jest zaślepiony śrubką (tak już kupiłem) Wiem że pełni funkcje akumulatora podciśnienia (opóźniacza)... opóźnia otwarcie i zamknięcie zaworu N75. Jak to się przekłada na zdrowie turbiny?, wymienić czy tak zostawić?
-
[B5 AFN] Proszę o diagnozę
Na które logi zwracałeś największą uwagę? Znasz jest jakiś sensowny opis żeby zrozumieć te cyferkowe zapisy.
-
[B5 AFN] Proszę o diagnozę
Auto stało na dworze ponad 12 godzin, o 18.00 jak zostawiłem auto było -16*, w nocy na pewno było mroźniej. Rano przy odpalaniu, około 9.00 było -17*. Co do kręcenia to rzeczywiście kręcił ociężale zanim obrócił, ale to chyba wina akumulatora. [br]Dopisany: 12 Luty 2012, 13:47_________________________________________________W końcu zrobiłem komplet logów. Mam nadzieję ze da się z nich coś wywróżyć. :> Statyczne: Grupy: 000 - http://vaglog.rtnet.pl/martinuss_72132.html Grupy: 001 - http://vaglog.rtnet.pl/martinuss_72133.html Grupy: 003 - http://vaglog.rtnet.pl/martinuss_72134.html Grupy: 004 - http://vaglog.rtnet.pl/martinuss_72135.html Grupy: 007 - http://vaglog.rtnet.pl/martinuss_72136.html Grupy: 013 - http://vaglog.rtnet.pl/martinuss_72137.html Grupy: 023 - http://vaglog.rtnet.pl/martinuss_72138.html Basic Settings: Grupy: 000 - http://vaglog.rtnet.pl/martinuss_72139.html Grupy: 003 - http://vaglog.rtnet.pl/martinuss_72140.html Grupy: 004 - http://vaglog.rtnet.pl/martinuss_72141.html Grupy: 011 - http://vaglog.rtnet.pl/martinuss_72142.html Dynamiczne: Grupy: 001 - http://vaglog.rtnet.pl/martinuss_72143.html Grupy: 003,011 - http://vaglog.rtnet.pl/martinuss_72144.html Grupy: 003 - http://vaglog.rtnet.pl/martinuss_72145.html Grupy: 004 - http://vaglog.rtnet.pl/martinuss_72146.html Grupy: 008,011 - http://vaglog.rtnet.pl/martinuss_72147.html Grupy: 008 - http://vaglog.rtnet.pl/martinuss_72148.html Grupy: 010 - http://vaglog.rtnet.pl/martinuss_72149.html Grupy: 011 - http://vaglog.rtnet.pl/martinuss_72150.html
-
[B5 AFN] Proszę o diagnozę
banshee o takie logi ci chodziło? http://vaglog.rtnet.pl/martinuss_72090.html - log na zimnym silniku po nocy na dworze przy -17*, nie odpaliła od strzału, musiał obrócić 3 razy. Co jeszcze jest nie tak, i trzeba poprawić ?
-
[B5 AFN] Proszę o diagnozę
Rozwiń swoją myśl. O jaką przypadłości ci chodzi?