Treść opublikowana przez Anioool
-
Przy dłuższym hamowaniu włącza sie pompa ABS i hamuje!
Możecie napisać jak odpowietrzyć pompę ABS? Od Paru dni mam tak że autko jakby słabiej hamowało (mam nawyk dużo wcześniej delikatnie zaczynać hamować) a gdy dłużej hamuje czuuje jakby dostał strzał ciśnienia i coś w rodzaju terkotu abs. Ostatnio tylko wymieniałem przeguby przednie. Tarcze i klocki z przodu i z tyłu wymieniłem w tamtym roku na nowe.
-
Zależności zaworu węgla aktywnego /Sprawdzenie cewek
Dziękuje za odpowiedź. Teraz przynajmniej wiem że Cewki są ok. Pozostaje kwestia zaworu węgla aktywnego
-
Zależności zaworu węgla aktywnego /Sprawdzenie cewek
Witam, Czy zawór węgla aktywnego (Vag wykazuje błąd) może powodować nierówną pracę na PB/LPG? Oraz jak w 1.8T sprawdzić cewki czy są ok?
-
Kontrolka czerwona oleju - nietypowy problem
Ja mam chyba takie szczęście, że nietypowe problemy lubią mnie łapać... Napisałem post na forum po to by dowiedzieć się kto jakie miał schorzenia i rozwiązania pod tą kontrolką - pomimo przejrzenia forum.
-
Kontrolka czerwona oleju - nietypowy problem
Bezpieczniki sprawdzone, wiązki sprawdzone były nawet ciągnięte przewody zastępcze i nadal to samo... Wszystko kieruje do tego, że licznik jest walnięty...
-
Kontrolka czerwona oleju - nietypowy problem
W ciągu 300 km zaczeło się tak dziać. Dzieje się gdy silnik jest zagrzany porządnie i zazwyczaj przy obrotach 1800- 2700 np przy 120 km /h... Nie ma żadnej reguły kiedy się zapali. Może się zapalić raz a może i co chwilę reguły nie ma...
-
Kontrolka czerwona oleju - nietypowy problem
Tak tylko nie idzie zlokalizować co jest przyczyną.
-
Kontrolka czerwona oleju - nietypowy problem
Jest jeszcze jeden aspekt: zaczeło tak się dziać po wymianie uszczelki pod głowicą.
-
Kontrolka czerwona oleju - nietypowy problem
Mechanik sprawdził wszystko poza licznikiem. Mówi że najlepiej mieć drugi na podmianę. Niestety ciężko coś takiego znaleźć. ---------- Post dopisany at 19:17 ---------- Poprzedni post napisany at 19:14 ---------- @Edit. Tak jeżdżę tym samochodem wykluczone zostało niskie ciśnienie i inne problemy narażające na uszkodzenie silnika.
-
Kontrolka czerwona oleju - nietypowy problem
Mam 1/2 fisa ale czy vdo czy jaeger to nie mam pojęcia... Musiałbym to sprawdzić ale bez wymontowania go pewno lipa?
-
Kontrolka czerwona oleju - nietypowy problem
Ja mam chyba mobil. Płukanie było nowy olej nowy filtr. CO do tego czujnika jest sprawny dziś mechanik sprawdził.
-
Kontrolka czerwona oleju - nietypowy problem
Witam, Pompa była też podejrzana więc została podmieniona na drugą, potem na nową i to samo wychodziło - także pompa została wykluczona. Panewki też wykluczone silnik startuje pięknie nie ma problemów na jałowym biegu. Co do licznika mam biały poliftowy.
-
Kontrolka czerwona oleju - nietypowy problem
Hej, a czy jesteś w stanie zrobić zdjęcie tego elementu? Byłbym bardzo wdzięczny- ułatwi mi to pracę. U mnie tak samo jest zaczyna wariować różnie czasem po 10 km czasem po 100... Ale zawsze gdy silnik jest w pełni nagrzany
-
Kontrolka czerwona oleju - nietypowy problem
Co do wiązki też było to podejrzenie i sprawdzana była przewód po przewodzie , wtyczki przepatrzone pod kątem nie stykania, brudu. Jakby napinacz był słaby(choć rozrząd wymieniony 10 k km temu) to by na manometrze pokazał ciśnienie i na komputerze? Nie mylę się?
-
Kontrolka czerwona oleju - nietypowy problem
A może być to wina licznika? Może on fiksować?
-
Kontrolka czerwona oleju - nietypowy problem
Witam, Wiem że ten temat był już wałkowany lecz po 3 miesiącach brakuje mi już sił. Otóż zapala się kontrolka czerwona oleju i 3 razy pika. Problem polega na tym, że: 1. Silnik trzyma ciśnienie oleju wzorcowo - nie ma spadków ciśnienia, 2. Pompa olejowa była podmieniana i czyszczona, 3. Silnik był czyszczony, 4. Olej i filtry oleju wymienione, 5. Czujniki ciśnienia zostały również wymienione, Komputer (VAG) nie pokazuje żadnych błędów - nic nie rejestruje. Czy ktoś mógłby mi udzielić pomoc co może być przyczyną? Mi już sił brakuje od miesiąca mechanik nie może dojść co i jak...
-
Przejście benz -> gaz
Witam, Instalacja to sekwencja bodajże na komputerze pisze STAG 300:) Sprawdzę w tym tygodniu czujniki i przewody przy reduktorze
-
Przejście benz -> gaz
Witam, Moja instalacja do tej pory przechodziła z PB na LPG po uzyskaniu 45 stopni. Od niedawna wsiadam do autka odpalam na PB chwile chodzi(10-15 sekund) i załącza się LPG aż silnikiem potrafi przyszarpać - widać że za wcześnie bo zimny - teraz jeżdżę to go ręcznie przełączam. Moje pytanie Po czym odczytuje instalacja gazowe(jakie czujniki przy silniku) by przełączyć się prawidłowo. Czy to czujniki od temp? Może od obrotów? Jeśli to możliwe proszę napiszcie mi jakie czujniki mam sprawdzić. Vag póki co nic nie pokazał mi by jakiś był uszkodzony.
-
Cieknie woda do wnętrza
A gdzie ten komputer znajdę?:>
-
Dym z osprzętu silnika.
Witam, Dziś się zadymiło mi przy turbinie (silnik 1.8 T), zapach jakby elektronarzędzie się paliło (jakieś uzwojenie czy coś ). Zauważyłem że pod turbiną jest jakaś pierdoła napędzana paskiem. Pasek był gorący. Miałem wrażenie jakby coś tam było nie tak. Czy może mi ktoś powiedzieć co to jest za urządzenie ?? Mam wrażenie jakby tam łożyska się posypały i zacierało... Nie mam jak aktualnie zdjęcia zrobić. Na początku myślałem że to alternator ale potem ktoś mi powiedział że alternator jest na wierzchu po lewej stronie.
-
Cieknie woda do wnętrza
Witam, Od razu ostrzegam używałem szukajki ale nie znalazłem przypadku pasującego do mojego. Od tygodnia mam wodę na wycieraczce kierowcy - nie są to duże ilości ale jednak jest... Nie mam szyberdachu szyby nie były wymieniane, przy akumulatorze odpływy drożne. Odkręciłem dolny plastik nad pedałami, otworzyłem obudowe z bezpiecznikami. Dziś jak aktualnie siąpi zauważyłem że woda cieknie przy prawej stronie, jednak linka od maski sucha. Co najdziwniejsze mam jakieś 15 cm lewego słupka mokre. Czy jakieś odpływy tam idą? Jak mogę lewy słupek ściągnąć?
-
Kontrolka zużycia klocków ham.
Jeżeli dobrze rozumiem to płyn mam tylko ze zbiorniczka strzykawką wyciągnąć? Nie spuszcza się układu do zera? Możesz mi to wypisać w liście punkt po punkcie jak to wykonać by giętki przewód wymienić przy kole? A co do pkt 1. Nie da rady polutować urwało się przy samej wtyczce... Moje pytanie czy ta wiązka pasuje? http://allegro.pl/czujnik-abs-przod-audi-a4-vw-passat-8d0927803-d-i2207758685.html
-
Kontrolka zużycia klocków ham.
Witam, Przeszukiwałem forum ale pewnie nie do końca dokładnie. Mój problem polega na: 1. Zużyły się klocki i tarcze , które dzisiaj wymieniłem. Niestety przewody przy wtyczce od czujników (wiązka z czujnikiem abs) się przetarły. Wiem, że potrzebna jest cała wiązka z abs. Pytanie oto czy taka pasuje http://allegro.pl/czujnik-abs-przod-audi-a4-vw-passat-8d0927803-d-i2207758685.html ?? 2. Jak w b5 na jakiś czas zanim to wymienię wyłączyć kontrolkę? (inaczej mówiąc oszukać system i pokazać komputerowi że klocki są ok? 3. Mam też nadpęknięty przewód od płynu hamulcowego. Na dniach dojdzie do mnie, lecz głowi mnie parę pytań: 3A. By wymienić ten przewód muszę spuszczać płyn hamulcowy? Proszę mi powiedzieć w lewym kole gdzie to się spuszcza. 3B. Jaka jest procedura zalewania hamulcowego płynu? 3C. Czy trudno ten giętki wąż wymienić? Z poważaniem Adam
-
[B5 ADR] Remont Silnika
O ile się nie mylę to a4 też miało 1.8 t w 180 koniach
-
[B5 ANB] Zniszczenie silnika czy możliwe?
No właśnie u mnie stało się tak samo.