Treść opublikowana przez A4AvantTDI
-
Turbina do wymiany :(
Patryk i Rafał macie rację, byłem sprawdzić nie mam jej na obudowie filtra powietrza. Co za niefart nie dość że rozwalili mi silnik i głowicę to teraz turbo
-
Turbina do wymiany :(
to jakim cudem to się mogło dostać do dolotu?
-
Turbina do wymiany :(
w dolocie nic już nie ma kupiłem drugą turbinę, jutro powinna już być. Jestem jedynym użytkownikiem auta a wcześniej to ok 1,5 miesiąca temu mechanik przy nim rzeźbił "rozrząd, UPG"
-
drgania silnika
to super też mieszkam w Ząbkach daj namiary do siebie na priv
-
Turbina do wymiany :(
po drodze jest przepływomierz a w nim jest siatka
-
Turbina do wymiany :(
nie bardzo musiało się to dostać przez rurę, jest to blaszka średnicy ok. 2 cm ---------- Post dopisany at 21:38 ---------- Poprzedni post napisany at 21:25 ---------- lepsza jakość foto: http://www.koferdam.waw.pl/images/stories/turbo2.jpg http://www.koferdam.waw.pl/images/stories/turbo1.jpg
-
Turbina do wymiany :(
kurcze wczoraj otwierały się ok! wieczorem podmienię foto ---------- Post dopisany at 18:15 ---------- Poprzedni post napisany at 10:44 ---------- Te powinny być lepsze http://www.koferdam.waw.pl/images/stories/thumbnails.jpg http://www.koferdam.waw.pl/images/stories/2_f.jpg
-
Turbina do wymiany :(
Witam Parę dni temu zaczęła gwizdać turbina, jak zdjąłem gumowy wąż doprowadzający powietrze, wypadła jakaś blaszka FOTO. To co zostało z wirnika widać poniżej. Kto mi powie co to jest http://img1.aukcjoner.pl/gallery/011615770/1_f.jpg http://img1.aukcjoner.pl/gallery/011615770/2_f.jpg
-
Dziwny odgłos i trzesienie w przedziale 1800-2100 obrotow
przyczyną może być wtryskiwacz lub nastawnik pompy, przechodzę to samo
-
drgania silnika
Co do poduszki to wymiana nic nie dała, zostaje wtryskiwacz. Płukanie wtryskiwaczy niewiele pomogło dalej są drgania co prawda troszkę mniejsze
-
drgania silnika
Kupiłem poduszkę oryginał AVON używkę z gwarancją, wygląda ok. w poniedziałek ją wymienię to dam znać czy pomogło, jeżeli chodzi o płyn do czyszczenia wtryskiwaczy Liqui moly to nic się nie zmieniło. Chciał bym sprawdzić silnik, sprężanie, wtryski- podpowie ktoś gdzie w Warszawie można podjechać.
-
drgania silnika
szukam numeru fabrycznego lewej poduszki pod silnikiem. Ma ktoś może możliwość sprawdzić w etce? A4 1.9 AFN 98 rok. I jeszcze jedno z tymi wtryskiwaczami, miałem wymieniany sterujący na używany, jak go sprawdzić. Może znacie kogoś w okolicach Warszawy kto się na tym zna. Albo dokładną poradę jak to zrobić? Z góry wielkie dzięki za info. Pozdrawiam
-
drgania silnika
Wydaje mi się, że przeguby jak są uszkodzone to stukoczą na zakrętach niezależnie od obrotów silnika. Obstawiał bym poduszkę pod silnikiem, 1-3 wchodzisz ostrzej w zakręty i silnik ma większe przeciążenia
-
drgania silnika
I jak udało Ci się rozwiązać problem? Ja puki co kupiłem płyn do czyszczenia wtryskiwaczy Liqui moly. Myślę nad lewą poduszką, poprzedni właściciel ją wymieniał ok 2 lata temu i widać na niej pęknięcie gumy, nie jest to oryginał może to to. podzielę się informacjami jak coś pomoże
-
drgania silnika
Witam co prawda takie wątki z tym tematem już się pojawiały ale w większości odpowiedzi pozostały niedopowiedziane. A zatem przy szybkim przyśpieszaniu silnik wpada w drgania w przedziale 1400-2000 obr. lewarek zmiany biegów porusza się do przodu i do tyłu około po 5mm. Przy wolnym przyśpieszaniu i postoju jest ok. Problem powstał po wymianie rozrządu, wtryskiwacza sterującego, głowica po regeneracji. Auto poza drganiami prowadzi się super. Nie dymi, ma przyśpieszenie jak przed wymianą. Czytałem że mogą to być: poduszki lub wtryskiwacz- jak to sprawdzić? dwu mas i wydech nie mają objawów zużycia. Proszę kolegów o poradę
-
Awaria silnika po planowaniu głowicy PROSZĘ O POMOC
Witam Jeżeli chodzi o rzekome odgłosy to ich nie było. Mechanik powiedział mi to żeby przetrzymać auto dzień dłużej do sprawdzenia (pewnie dla tego, że codziennie go nachodziłem). Jeżeli chodzi o silnik to jest nowa głowica po regeneracji, nowy ale używany tłok z pierścieniami zamontowany na starych panewkach, nowy używany wtryskiwacz sterujący i tyle. Auto jeździ, nie straciło mocy nie dymi. Jest jedna rzecz której nie było wcześniej a mianowicie jak jadę przykładowo 80km/h na 5 biegu i dam mu ostro gazu to auto przyśpiesza normalnie ale delikatnie drży, w czym może być przyczyna, tłok? wtryskiwacz?
-
Awaria silnika po planowaniu głowicy PROSZĘ O POMOC
Witam, powracam do sprawy a mianowicie silnik jest złożony ale jest mały problem. Po uruchomieniu głośno chodzi z okolicy napinacza paska wielorowkowego, który był wymieniany ok 6mc Ruville. Po zdjęciu paska wielorowkowego chodzi normalnie. Czy hałas może być przyczyną uszkodzonego napinacza przed awarią był ok, czy może jak pasek jest założony to jakieś większe obciążenie ma silnik? Nie bardzo wiem co robić, mechanik czeka na moją decyzję co robić dalej, tym sposobem można wymienić połowę osprzętu a auto potrzebne mi jest do pracy. Co radzicie?
-
Awaria silnika po planowaniu głowicy PROSZĘ O POMOC
Umówiłem się z mechanikiem że podzielimy się kosztami za części a on sam wszystko wykona gratis. Znalazłem głowicę po pełnym remoncie z seata też z AFN. Co do tłoków to jest uszkodzony tylko jeden i zamierzam kupić używany z korbowodem też z AFN-a. Nie ma problemu żeby kupić 1 sztukę. Nie bardzo wiem jak to będzie z pierścieniami tłokowymi i panewkami. Jak to spasować aby to było dobrze zrobione.
-
Awaria silnika po planowaniu głowicy PROSZĘ O POMOC
blok silnika nie został uszkodzony, cylinder też nie, wydaje mi się ze wymiana tłoka powinna załatwić sprawę. jeżeli chodzi o głowicę to mam możliwość kupna kompletnej tanio po regeneracji tylko że to by były moje koszta a mechanik? a co z turbo czy jest możliwość jej uszkodzenia?
-
Awaria silnika po planowaniu głowicy PROSZĘ O POMOC
Witam, Zacznę o początku silnik 1.9 TDI AFN, oddałem auto do warsztatu bo szło ciśnienie w rury chłodzące. Mechanik wyjął głowicę oddał ją do splanowania samemu dotarł gniazda zaworowe założył nowe uszczelniacze i inne uszczelki. Przy okazji wymienił rozrząd pompę wody i paski. Nie wymieniał oleju i płynu chłodzącego. Jak przyjechałem po odbiór to silnik stukał. Mechanik zapewniał mnie że jest to zapowietrzona szklanka i że stukanie samoczynnie ustąpi. Po przejechaniu dokładnie 20km silnik zaczął nierównomiernie falować od razu się zatrzymałem i silnik zgasł. odholowałem go do mechanika on zdjął głowicę i okazało się, że urwał się jeden zawór, który wpadł do komory spalania. Uszkodzenia tłok- nie pękł ale ma wyrwany kawałek (połowa średnicy grzybka zaworowego) jest na równi z tłokiem obok. zawór urwał się zaraz za zawleczką i po spotkaniu z tłokiem pękł w drugim miejscu w głowicy są odkształcenia po zaworze, urwany uszczelniacz i prowadnica wtryskiwacz świeca jest niżej wysunięta od pozostałych ale działa Proszę o pomoc w informacji jak mam dalej postępować co można regenerować a co lepiej kupić nowe bądź używane. Mechanik twierdzi że nie wie co może być przyczyną awarii i twierdzi, że za robociznę nic nie weźmie ode mnie ale odniosłem wrażenie że mam kupić części. Czy mogą dostać się opiłki metali do turbo?
-
[B5 1Z] Uruchomienie klimatronika...
Witam, jestem świeżo po wymianie nagrzewnicy A4 TDI, wielkie dzięki za wskazówki. Od siebie dodam że wymieniłem ją samemu w 12 godzin, Zachęcam do zrobienia zdjęcia po zdemontowaniu panela środkowego, mi to pomogło odnaleźć gdzie idą odpowiednie kable, dodam że są 2x dwie takie same wtyczki z czego jedna różni się tylko kolorem i można się pomylić. mi najgorzej było wyjąć tunel z obudową nagrzewnicy, pomaga usunięcie plastikowego kanału wentylacyjnego, który znajduje się zaraz pod nią. Pozdrawiam