-
Wymiana oleju, a 2gi bieg -> problem z wbiciem 2ki po zmianie oleju
Nic nie uszkodziłeś. Skrzynia, a raczej synchronizator zgrzyta bo nie może wyrównać obrotów wałków. Też tak miałem po wymianie na olej oryginalny z ASO. Lekarstwem okazało się zalanie skrzyni olejem o oznaczeniu G052512A2 do nabycia w ASO. Olej stworzono dla skrzyń, które problem ze zgrzytaniem miały od nowości (dotyczy skrzyń w Octaviach). Żeby nie było, na oleju jak wyżej przejechałem ponad 100 000 km i wszystko jest w najlepszym porządku. Pozdrawiam
-
Jak wyjąć pompowtryski?
Link do filmu od TDI PD - ciekawe od 8 minuty PD TDI Motor működése - YouTube
-
Wibracje samochodu
Wpadanie w wibracje przy przyspieszaniu, może być spowodowane zużyciem przegubów wewnętrznych przy półosiach napędowych (szybciej zużywa się przegub po stronie krótszej półosi). Przerabiałem taki temat i naprawa polegała na wymianie przegubów. Trochę trudno zdiagnozować przypadłość, ale dobrym symptomem jest np. delikatny wyciek z uszczelniacza półosi w skrzyni biegów.
-
Jak wyjąć pompowtryski?
Moja propozycja to w serwisie youtube.com poszukaj filmiku "TDI PD". Szkoda tylko, że filmik jest w języku węgierskim.
-
Wąż do turbo
Proponuję zapytać w Servisie. Na stronie sklep.gajos.com.pl jest po 206,90 zł, a to przecież Dealer Volkswagen.
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witam, Witam i pozdrawiam
pinder_m
Pasjonat - Nowicjusz
-
Dołączył
-
Ostatnia wizyta